На голову Економіка Які штрафи за відсутність дитячого автокрісла?

Які штрафи за відсутність дитячого автокрісла?

176
0

Експерт дав роз’яснення до закону про штрафи за відсутність дитячого автокріслаНабув чинності закон про запровадження штрафів за порушення ПДР в частині перевезення у транспорті дітей. Мова йде про необхідність використання автокрісел. Та чи справді це саме так? 

Цей закон просто вводить штрафи за невиконання правил дорожнього руху, що стосуються перевезення дітей.

Ця норма була там давно. І вона ще тоді була виписана не зовсім коректно. Писали, що перевозити дітей без спеціальних засобів з ременями — не можна. Потім вони може і мали дати визначення, що таке „спеціальні засоби“, як це виглядає, але не дали.

Чому? Коли за цю норму немає покарання — вона нікому не заважає… А от коли є покарання, але виписане незрозуміло — це вже створює проблему. Адже поліцейські вважають, що мають штрафувати за відсутність дитячих крісел. Ніде про дитячі крісла не сказано, але вони так собі вважають.

Під спеціальними засобам вони певно розуміли дитячі автокрісла, хоча юридично це не так. Сьогодні вас оштрафують за відсутність крісла, ви йдете до суду і кажете, що в мене закон ніяких крісел не вимагає.

Автоадвокат В. Караваєв підтвердив, що штрафів саме за відсутність автокрісел ніхто не вводить, адже головне не це, головне -зафіксувати дитину, а чим — це вже інша справа.

“Потрібно забути словосполучення „автомобільне дитяче крісло“. Насправді, мова йде виключно про те, що ви, коли саджаєте дитину в автомобіль — повинні її надійно зафіксувати. Крім автокрісел — це може бути бустер — така підпорка”, — розповів адвокат.

Так, найголовніше — це зафіксувати дитину, а як це зробити, залишається на розсуд батьків, адже звичайний ремінь безпеки проходить на рівні горла дитини. Для цього можна використати будь-які варіанти (бустери, перехідники для ремінів), а не лише автокрісло.

Проблему визначення термінології “спецзасобів” — експерт визнає, проте відкидає як не першочергову. Він підкреслює, що важливою є безпека дитини, а не розмір штрафу чи визначення “спецзасобів”.Картинки по запросу фото автоадвоката Володимира Караваєва

 “Дитина повинна бути у безпеці підчас руху в автомобілі. От спитайте у будь-якого водія, що може статися, якщо дитина в салоні не пристебнута і автомобіль потрапляє у ДТП на швидкості всього 40 км/г. Ніхто відповідь не дасть, а краш-тести показують, що саме при такій швидкості дитина вилітає через лобове скло і виявляється під колесами того автомобіля, в якому його везуть батьки. Уявляєте стан — дитина вилітає і батьки своїм автомобілем його добивають на дорозі. Ось ці речі потрібно пояснювати. І коли люди почнуть розуміти наслідки — вони перестануть ставити питання: чи необхідно крісло, фіксувати чи не фіксувати”, — вважає експерт.

А ось щодо таксі, ситуація все ще залишається не зрозумілою, адже передбачається, що у таксі можна взагалі не пристібатися. Тож як бути, якщо одне правило суперечить іншому? Адвокат вважає, що цю норму необхідно прибрати з ПДР, зобов’язати пристібатися у таксі та спецтранспорті. Однак відповідальність за незафіксовану дитину залишає на водії.Похожее изображение

“Йдеться про будь-який спосіб фіксації дитини. Той же бустер — він в три рази дешевше коштує, ніж автомобільне крісло. Це взагалі не проблема. У будь-якій цивілізованій європейській країні, якщо ви замовляєте таксі — ви говорите, що у вас дитина, або дві, або три — і служба таксі надсилає вам автомобіль, який розрахований на перевезення дітей.
За безпеку пасажирів відповідає водій. Це його завдання зробити поїздку безпечною”, — повідомив Караваєв.

Джерело