На голову Новини Які несподіванки очікують на власників транспортних засобів у році, що розпочався

Які несподіванки очікують на власників транспортних засобів у році, що розпочався

143
0

Що треба знати тим, хто хоче пригнати транспорт з-за кордону та скільки податків треба платити в разі купівлі новенької машини. Усі автомобільні новини 2016.

Привезти з Європи стареньку іномарку, куплену там за кількасот євро, у 2016-му році українці вже не зможуть. Можна буде пригнати машину, що відповідає екологічним стандартам Євро5. Олег Назаренко, генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів та дилерів: – С 1 января в Украину будет запрещен импорт, ввоз и производство тоже автомобилей, которые не соответвуют евро 5, это значит, что импорт старше 5 лет автомобилей в Украину будет запрещен. З приємних новин – додатковий 5% імпортний збір на автомобілі, запроваджений у 2015 році, Верховна Рада скасувала. Тож машини мають подешевшати. Втім, це стосується не всього транспорту.

Олег Назаренко, генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів та дилерів: –

“- С 5 декабря уже в Украине введена спецпошлина на автомобили Узбекистана, а это ДЕУ Матиз и тому подобное. По большому счету, стартовала их продажа от 5 тыс долларов. Они подорожают на 12 %.”

Збільшують мито і на російські машини – воно становитиме від 10 до 17 %. Зробила це Верховна Рада, аби українці більше купували автомобілі вітчизняного виробництва. Діятиме мито упродовж 5-ти років. Несподіванка чекає і на власників машин, кожна з яких коштує понад мільйон гривень. Вони платитимуть щорічний транспортний податок у розмірі 25 тисяч гривень. Втім, як саме визначатимуть вартість вже не нового автомобіля, ще не знають.

Олег Назаренко, генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів та дилерів:

“- Кабмин решит – то ли когда ты покупал автомобиль – свыше 40 тыс он стоил, или сейчас он стоит, кто будет оценивать пробег автомобилоей, если автомобиль побывал в аварии, его цена падает. Если раньше этим налогом облагались автомобили свыше 3 л, таких автомобилей в Украине насчитывалось 17 тыс, сейчас, по подсчетам Минфина, новые налоги будут платить 186 тыс водителей.”

І з 2016-го українським водіям можуть повернути обов’язковий техогляд автомобілів. Втім, нормативні документи ще розробляють. Планують, що оглядатимуть лише машини, які в експлуатації більше 5 років. Для різних типів транспортних засобів запроваджуватимуть техогляд поступово.

Юристи кажуть – категорично проти повернення техогляду. Вадим Володарський, юрист:

” – Степень коррупции в этой сфере была такая, что никому не то что не удавалось ее победить, но даже и возглавить, поэтому предпочли отменить. В случае возврата этого техосмотра, я думаю, все эти проблемы вернутся.”

Повернення техогляду, як і заборона ввезення автомобілів, що не відповідають екологічним стандартам євро-5 – вимоги Євросоюзу, які Україна зобов’язалася виконати, підписавши угоду з ЄС. Тож відмовитися тепер від цих заходів не можна.

golos-info.com 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я