ЄДСМ. Вінницька область Як зупинити комунальну мафію України !

Як зупинити комунальну мафію України !

747
0

                                 

                           ЗВЕРНЕННЯ

   Президенту України В. Зеленському
Прем`єр міністру Д. Шмигалю
Голові верховної ради Д. Разумкову

Наша громадська організація «Голос народу» на протязі 10 років допомагає пенсіонерам м. Вінниці у вирішенні питань забезпечення доступних і належної якості житловокомунальних послуг. Нам допомагають на громадських засадах адвокати та юристи.
Верховна Рада України прийняла ряд хороших законів в сфері регулювання надання житлово-комунальних послуг населенню, але вони здебільшого не виконуються і на сьогодні в Україні ніхто не контролює їх належне виконання. В той саме час при порушенні правил дорожнього руху пішоходами та водіями транспортних засобів діє налагоджена система притягнення до адміністративної відповідальності, призначення та стягнення адміністративних штрафів. Однак за порушення вимог законів та нормативно-правових актів с сфері надання житлово-комунальних послуг ніхто і ніколи не ніс реальної кримінальної відповідальності. Наведемо тільки ряд прикладів явних порушень чинного законодавства, що не потягнули за собою жодної відповідальності зі сторони надавачів комунальних послуг та органів місцевого самоврядування:
1) Всупереч приписам Закону України «Про приватизацію» до передачі житлові будинки та  внутрішньо-інженерні мережі повинні були бути капітально відремонтовані. Однак абсолютна більшість житлових будинків передана співвласникам житлових приміщень не тільки без проведених капітальних ремонтів, а й без жодної проектно-технічної документації.
2) Всупереч рішенню Конституційного суду України Вінницька міська рада вилучила у співвласників житлових будинків технічні, підвальні приміщення, колясочні та в більшості випадків виставила на продаж від свого імені.
3) Виконавцями житлово-комунальних послуг не виконується вимоги Закону України «Про житлово-комунальні послуги», зокрема шляхом відмови в укладенні договорів між Виконацем послуг і Споживачем таких послуг.
4) Органи місцевого самоврядування в порушення вимог Закону України «Про землеустрій» стягують з співвласників житлових будинків кошти за утримання не переданих ні у власність ні в користування «прибудинкових» земельних ділянок.
Такий стан справ з виконанням вимог чинного законодавства у сфері житлово-комунальних відносин не дозволяють надавати коректну і належну правову допомогу споживачам таких послуг. В свою чергу покладання усього тягара утримання житлових будинків та усіх супутніх витрат на пенсіонерів призводить до фатального зубожіння, а в багатьох випадках і до неможливості виконання ними фінансових зобов’язань.
Правоохоронні органи Вінниччини: суд, прокуратура, поліція не стають на сторону споживачів, а виключно відстоюють інтереси місцевої влади і підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг.
Виходячи із вказаного вище ми вимагаємо створити при Верховній Раді України окремий Комітет Контролю за законами України у сфері надання житлово-комунальних послуг та негайно прийняти рамковий проект закону, як невідкладний за №3359 від 17.04.2020 року “Про Єдину Державну Систему Моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги” з метою забезпечення ефективного притягнення до відповідальності не тільки порушників правил дорожнього руху, а й виконавців житлово-комунальних послуг, які не виконують вимоги діючих законів України.

https://www.youtube.com/watch?v=1QpO4x8Xtv8

Джерело 

#Вінниця #Міськрада #КМУ #Президент #Парламент #ЖКХ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я