Війна Як зміняться зарплати українських військових у 2024 році

Як зміняться зарплати українських військових у 2024 році

328
0

Виплата військовослужбовцям складається з зарплати та премії. На загальну суму впливає те, які саме завдання виконує оборонець.

Про це повідомляє Кабмін.

На виплати мобілізованого військового впливає його місце служби, рід військ, звання та посада. Від зміни цих даних корелюється і розмір зарплати оборонця. Зокрема, деяким військовим надаються доплати за виконання певних завдань, вислугу років та науковий ступінь.

Якими будуть мінімальні виплати військових у 2024 році:

  • строковики отримуватимуть 20 000 гривень;
  • солдати (йдеться про військове звання) – 13 000 гривень;
  • мобілізований військовий – 33 000 гривень.

Які додаткові виплати мають військові

Уряд визначив додаткові грошові виплати для військових, які поки що залишатимуться без змін. Зараз ці суми такі:

  • 30 000 гривень – військовослужбовці, що беруть участь у мобілізації;
  • 50 000 гривень – оборонці, що виконують спецзавдання безпосередньо на лінії зіткнення;
  • 100 000 гривень – службовці, які перебувають у зоні активних бойових дій або проходять лікування чи реабілітацію внаслідок отриманої контузії, травми, протягом служби.

Також виплати надаються військовим, які отримали інвалідність внаслідок участі у військових діях. Сума визначається часом встановлення каліцтва:

  • під час проходження служби – 70 – 120 прожиткових мінімумів;
  • якщо інвалідність набута внаслідок виконання службового завдання – 250 – 400 прожиткових мінімумів.
  • Зарплати військовослужбовців у 2023 році зробили більш диференційованими. Відтепер їх розмір напряму залежить від участі у виконанні бойових завдань та участі у бойових діях.

Зокрема, зарплата стрільця у 2022 році становила: для тих, хто не виконує бойові завдання і не бере участь у бойових діях – 43 тис. грн; для тих, хто бере участь у бойових діях – 113 238 грн.

У поточному 2023 р. зарплати зробили більш диференційованими, зменшивши зарплати «тиловим» військовослужбовцям і збільшивши тим, хто виконує бойові завдання чи бере участь у бойових діях.

Зокрема, стрільці, які не виконують бойові завдання, отримуватимуть 20 587 грн, стрільці, які виконують бойові завдання – 50 587 грн, а учасники бойових дій – 120 587 грн.

Аналогічна відмінність у зарплатах зберігається і для військовослужбовців більш високого рангу. Так, торік командири взводу отримували: 49 тис. грн – хто не виконує бойові завдання і не бере участь у бойових діях, 119 095 грн – учасники бойових дій.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я