На голову Новини Як замінити корумпованих прокурорів і забезпечити незалежну прокуратуру?

Як замінити корумпованих прокурорів і забезпечити незалежну прокуратуру?

117
0

Довгоочікувана суспільством реформа прокуратури знову під загрозою. Про це попереджають експерти Реанімаційного Пакету Реформ у зверненні до керівників держави. 

Довгоочікувана суспільством реформа прокуратури знову під загрозою. Про це попереджають експерти Реанімаційного Пакету Реформ у зверненні до керівників держави. 

 

 

"Наприкінці квітня цього року мав набути чинності новий Закон "Про прокуратуру", ухвалений під тиском громадянського суспільства ще у жовтні 2014-го. Протягом шести місяців Генеральна прокуратура саботувала підготовчі заходи до впровадження реформи. Відтак процес реформування, незважаючи на приписи Закону, не було навіть розпочато", – йдеться у зверненні. Минулого ж тижня Верховна Рада відклала набуття чинності законом до липня. Чи в липні реформу знову відкладуть – неясно, однак ґарантій, що цього не станеться, наразі немає жодних.

 

Крім того, РПР попереджає, що саботаж реформи має на меті змусити Верховну Раду переглянути найбільш "незручні" для прокуратури положення нового закону. А це зведе всю реформу нанівець.

 

Тому, на думку експертів РПР, щоб реформа прокуратури запрацювала вже зараз, необхідно невідкладно ухвалити закон, де мають бути чітко закріплені норми, які зокрема регулюють перехідний період:

 

 

Експерти РПР запевняють: неважливо хто запропонує такий законопроект – прокуратура, Президент, народні депутати – якщо він відповідатиме викладеним вище вимогам і буде проголосований Верховною Радою, це дасть шанс повернути органам прокуратури втрачену довіру суспільства.

 

Джерело: pravda.com.ua

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я