Сфера ЖКГ Як українцям захиститиcя від подорожчання газу, зробленого бездарним урядом Гройсмана?

Як українцям захиститиcя від подорожчання газу, зробленого бездарним урядом Гройсмана?

346
0

Розмови про підвищення ціни на блакитне паливо велися давно. Головною шантажистською вимогою світових олігархів з МВФ для отримання кредиту було ЧОМУСЬ підвищення ціни на газ для населення до рівня промисловості, а саме – до 11,47 грн за куб вже з жовтня 2018!

Адже лише в наступному році Україна повинна віддати 400 млрд гривень! Ці борги держава накопичила з 2010 по 2018 роки…

За сім років попередня влада взяли в борг 50 млрд доларів, які тепер змушене віддавати все населення України. Єдина можливість віддати цю суму – виконати умови МВФ і отримати черговий кредит від нього.

Відмова віддавати борги означала б дефолт. Тоді країна б виявилася в кризі, ще гіршому, ніж ми переживали в 2008-му і 2014 роках.

Як відзначають експерти, стан економіки можна було б порівняти з голодними 90-ми. Гривня б остаточно знецінилася. За один долар довелося б платити не менше 50 грн. Виросли б ціни на імпортні товари і складові, а з ними піднялася б і вартість вітчизняної продукції. Ще одним «приємним» наслідком дефолту могла б стати заморозка соціальних виплат. Забути про економічне зростання українцям довелося б мінімум на 10 років. На щастя, всього цього вдалося уникнути…

Субсидія: як платити за газ менше?

І все ж, зростання тарифів – новина не найприємніша, особливо для тих, хто і так ледве зводить кінці з кінцями. Так, підвищення ціни на газ не торкнеться тих, хто вже оформив субсидію. Всі вже оформлені раніше субсидії перераховуються і переоформляються автоматично: нікуди ходити не потрібно. Тим же, хто субсидію ще не оформляв, зробити це буде значно простіше.

По-перше, субсидію буде призначати на загальних підставах тим людям, за яких роботодавець не платить єдиний соціальний внесок.

По-друге, субсидії зможуть отримати безробітні – потрібно лише встати на облік.

По-третє, субсидії будуть нараховувати сім’ям, які опинилися в біді через важку хворобу або важкої залежності одного з членів сім’ї.

По-четверте, пенсіонери, інваліди, особи, які втратили годувальника, зможуть отримати субсидію на наднормативну площу (до 30%).

По-п’яте, якщо фактична вартість спожитих послуг менше обсягу обов’язкового платежу, платити потрібно тільки фактичну вартість.

По-шосте, субсидії зможуть отримати сім’ї сотень тисяч заробітчан, якщо людина платить ЄСВ в тій країні, де працює, і надасть відповідне підтвердження. І по-сьоме, в сукупний дохід не будуть враховувати сплачені аліменти і спеціальну бюджетну дотацію на вирощування телят.

На субсидію сподівайся, а тепло збережи.

Досвід показує: платіжка енергоефективних домогосподарств в рази менше, ніж у тих, у кого немає лічильника або не утеплені будинок. Допомогою на утеплення будинку зможуть скористатися близько 150 тисяч українських сімей.

Програма «теплих кредитів» буде продовжена і в наступному році. З 1 січня 2019 запрацює Фонд енергоефективності. Сукупно на заміну котлів, утеплення, встановлення лічильників з бюджету виділять 2 млрд грн.

Також – 90% доходів «Нафтогазу» будуть забирати в бюджет держави. Зараз виплачується тільки 75%.

Думаємо це буде справедливо. Замість надмірних зарплат і премій це все повинно бути в державній скарбниці!

В цілому, є тільки одна реальна можливість в майбутньому знизити ціни – відмовитися від дорогого імпортного газу, але це можливо тільки після збільшення видобутку українського блакитного палива. Сьогодні це пріоритетне завдання для «Нафтогазу» і «Укргазвидобування»…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я