На голову Новини Як вінницькі чиновники вкрали майже 5 га землі під муніципальним ринком

Як вінницькі чиновники вкрали майже 5 га землі під муніципальним ринком

247
0

Чи залишаться дрібні підприємці без робочих місць?

На днях, журналістам нашого видання, вдалось провести розслідування про зміну виду цільового призначення землі, яка виділена під муніципальний ринок ще у 2007 році.

Так, в згаданому 2007 році, коли базарників масово пересиляли на муніцильний ринок, міська рада виділила під нього аж 4,2596 га землі. Призначалась вона для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, в тому числі МАФів (ракушок).

Вже тоді було зрозуміло, що виділеної землі буде забагато, однак підприємці надіялись, що в перспективі вони використаються за призначенням.

З часом, через непідйомні податки, новий ринок почав вмирати, не набравши планового розмаху. Відтак 85% виділеної землі пустує.

Позаминулого року на території муніципального розпочали будівництво двох житлових комплексів, вже сьогодні вони готові до експлуатації.

А вже цього року, в той час, коли опозиція готувалась до місцевих виборів, 1 жовтня 2015 року, Моргунов протягує на сесію міської ради рішення «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок несільськогосподарського призначення».

Цим рішенням міська рада перекваліфіковує цільове призначення землі, що виділена під муніципальний ринок й вирішує: замінити призначення з «для будівництва та обслуговування закладів торгівлі, на «для БУДІВНИЦТВА ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ ІНШИХ БУДІВЕЛЬ ГРОМАДСЬКОЇ ЗАБУДОВИ».

Що це означає?

Тепер майже 5 га землі, з усіма проведеними комунікаціями, підлягає під будівництво торгово-розважальних центрів, кафе, ресторанів, СТО, автомийок та інших будівель громадського користування.

Але найцікавіше, що продали цю землю, за ціною дешевих огірків (150 грн/м²), двом «своїм» фірмам: «Подільські млинці», власником якої являється рідний брат заступника Вінницького міського голови Моргунова Сергія Матусяка, Олександр Володимирович Матусяк; та ТОВ-фірма «Майстер груп», власницею якої являється, подруга батька екс-мера Вінниці Володимира Гройсмана, Бориса Гройсмана, Олена Григорівна Дзись.

Ця ж сама Олена Дзись являється співвласником ТОВ «Магігранд» та мережі магазинів «Гранд». Також у її власності знаходять привокзальний ринок та ринок Папаніна, там її, до речі, ласкаво, по-своєму, називають Гройсманшою.

У 2008 році, Олена Григорівна, абсолютно безкоштовно, отримала від свого пасенка Володимира Гройсмана 1000м², які належали КП «Вінницяоблводоканал» по вулиці Тракторній.

І це лише та інформація, яка є у вільному доступі, а що від нас ще приховують?

Цікаво, що нового приватного власника муніципального ринку ТОВ-фірму «Майстер груп» не обтяжили земельним сервітутом, як інших підприємців. Тобто майже 5 га землі тепер перебуває у необмеженому користуванні.

 

Отже, дуже скоро ми зможемо побачити як буде забудовуватись муніципальний ринок. А значить і та невелика кількість дрібних підприємців, які торгують в МАФах, зумівши вижити після масового переселення, залишаться без роботи!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я