На голову Новини Як Вінницький міськвиконком ігнорує Кабінет міністрів

Як Вінницький міськвиконком ігнорує Кабінет міністрів

191
0

Набрання чинності Закону України «Про доступ до публічної інформації» наробило багато галасу серед нечистих на руку представників органів місцевого самоврядування. Адже місцевим чиновникам стало значно важче ховати від громадськості ганебні таємниці своєї діяльності. Втім, відома своєю закритістю та відвертим ігноруванням вимог чинного законодавства Вінницька міська рада створила дивовижний за своїм цинізмом документ. Як повідомляє «Українська правда», 12 травня 2011 р. було прийнято рішення №1176 «Про встановлення тимчасової граничної норми витрат на копіювання та друк документів для відділу звернень апарату міської ради та її виконкому».

 

Набрання чинності Закону України «Про доступ до публічної інформації» наробило багато галасу серед нечистих на руку представників органів місцевого самоврядування. Адже місцевим чиновникам стало значно важче ховати від громадськості ганебні таємниці своєї діяльності.

Втім, відома своєю закритістю та відвертим ігноруванням вимог чинного законодавства Вінницька міська рада створила дивовижний за своїм цинізмом документ. Як повідомляє «Українська правда», 12 травня 2011 р. було прийнято рішення №1176 «Про встановлення тимчасової граничної норми витрат на копіювання та друк документів для відділу звернень апарату міської ради та її виконкому».

Як зазначається у документі, для відділу звернень апарату Вінницької міськради та її виконкому встановлені граничні норми витрат на:
– копіювання документів на розмножувальній техніці більше як 10 сторінок в розміні 1,36 грн. без ПДВ за одну сторінку;
– друк документів більше як 10 сторінок в розмірі 5,68 гривень без ПДВ за одну сторінку.

Відповідний правовий акт підписав мер Вінниці Володимир Гройсман.
 

Подібне рішення ігнорує ст. 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації», який чітко встановлює, що граничні норми на копіювання та друк встановлюються урядом. Та міська влада, користуючись тим фактом, що Кабмін поки що не розробив відповідну калькуляцію, вирішила привласнити його функції. Нахабно забувши навіть про законодавчу вимогу безкоштовно надавати особі інформацію про себе та інформацію, що становить суспільний інтерес.

Окрему увагу звертає той факт, що реальна вартість копіювання та роздруківки документів в м. Вінниця, станом на початок червня складає відповідно 0,25 та 0,5 гривень. А тому виникає цілком логічне запитання, з якого дива взялись сім гривень?
 

На практиці, подібні рішення виконкому фактично позбавили права більшість вінничан отримати доступ до публічної інформації з огляду на драконівські розцінки її надання.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я