На голову Новини Як сплатити транспортий податок у 2016 році

Як сплатити транспортий податок у 2016 році

172
0

Державна фіскальна служба роз’яснила принципи щодо нарахування та сплати транспортного податку у 2016 році, адже з 1 січня почали діяти зміни до Податкового кодексу щодо податку на транспортні засоби

Зазначається, що платниками транспортного податку є  фізичні та юридичні особи, що мають у власності зареєстровані легкові автомобілі, які оподатковуються (ст. 267 Податкового кодексу). Причому, легкові автомобілі, випуск яких не більше 5 років (включно), а середня ринкова ціна складає більше 750 мінімальних заробітних плат (станом на 1 січня звітного року). При оцінці вартості авто враховуються такі показники, як: модель та марка автомобіля, рік його випуску, пробіг,  тип двигуна, тип коробки передач тощо, пише Дебет-Кредит.

На 2016 рік оподатковуються автомобілі  із середньою ринковою ціною більше 1 033 500 гривень.

Відомо, що податкова ставка на авто становить 25 000 гривень за кожен автомобіль, який оподатковується.

Транспортний податок для фізосіб

Фізичні особи, які є  платниками податку на авто, не повинні подавати декларацію.  Суму податку для фізосіб-резидентів обчислює контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку, для нерезидентів – за місцем реєстрації  їх об’єкта оподаткування (авто).

Транспортний податок сплачується фізособами протягом  60 днів з дня отримання податкового повідомлення.

Транспортний податок для юридичних осіб

Юрособи повинні самостійно розрахувати суму податку станом на 1 січня 2016 року, а до 20 лютого 2016 року треба подати до контролюючих органів декларацію, в якій річна сума податку  рівно розбита на квартали.

Якщо авто придбане протягом 2016 року, то така декларація повинна подаватись протягом місяця з того дня, коли юрособа отримала право власності на авто. Податок в такому випадку сплачується, починаючи з того місяця, коли настало право власності.

Останній строк подання декларації  за 2016 рік – 19 лютого 2016 року. Юридичні особи сплачуватимуть податок авансовими сумами кожного кварталу до 30 числа місяця, який настає після звітного кварталу (зазначається в декларації).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я