На голову Новини Як правильно підібрати сонячну електростанцію для свого будинку

Як правильно підібрати сонячну електростанцію для свого будинку

104
0

Підвищення тарифів на електроенергію змушує багатьох українців шукати альтернативні джерела енергії. Про те, як правильно підібрати для свого будинку або квартири сонячну електростанцію.

Про це розповідають фахівці з компанії «Якісна Енергія»

1. Визначте для себе, який тип СЕС ви хочете встановити. Види СЕС: мережевий, автономний або гібридний. Під час вибору гібридної або автономної станції потрібно оцінити, скільки часу автономно така СЕС повинна підтримувати задану кількість приладів (сумарно у кВт). Це потрібно для визначення місткості акумулятора.

2. Для мережевих або гібридних СЕС потрібно визначити, яку максимальну потужність сонячної електростанції можна підключити. Це зазначено в «Договорі на користування електроенергією» між споживачем і постачальником.

3. Відповісти на питання: чи повинна СЕС покривати всі потреби в електроенергії, тільки частково або з запасом. Якщо досить часткової компенсації, то слід визначити, яке обладнання повинно живитися від СЕС.

Для повного покриття витрат потрібно підрахувати загальне споживання електроенергії в рік. Найпростіше це зробити, взявши рахунки на оплату помісячно за весь рік. Підсумуйте і розділіть на 1,2.

Сайт q-energy.com.ua наводить такий приклад (споживання електроенергії по місяцях): 350 + 300 + 270 + 250 + 200 + 210 + 220 + 200 + 220 + 250 + 300 + 360 = 3130 кВт/год. Потім 3130/1,2 = 2608 кВт, однак варто брати із запасом, тому потрібна СЕС буде на 3 кВт. Вироблення електроенергії сонячною електростанцією різної потужності можна подивитися на зображенні нижче.

Ілюстрація: q-energy.com.ua

Однак слід враховувати, що вироблення електроенергії сонячними панелями не рівномірне протягом року.

Крім того, 1,2 — це усереднений показник, на який впливають такі чинники:

  • місце установки (для різних регіонів країни різне вироблення);
  • напрямок сонячних панелей (азимут);
  • кут установки сонячних панелей (батарей) до горизонту;
  • якість обладнання, складових, їх тип тощо.

Якщо ж ви хочете покрити свої потреби із запасом, то тут виникає ще один аспект:

4. Скільки грошей ви готові вкласти в цей проект СЕС? Чим більше інвестиції на початковому етапі, тим швидше буде окупність, і швидше з’явиться чистий дохід. Для фізичних осіб дозволена максимальна потужність сонячної електростанції 30 кВт.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я