На голову Сфера ЖКГ Як правильно користуватися субсидією?

Як правильно користуватися субсидією?

160
0

Зекономлену за попередні місяці субсидію українці зможуть використати для оплати за спожитий понад виділену соціальну норму газ, воду чи електроенергію в наступні місяці. Але її монетизацію уряд “рехформатора” Гройсмана відклав аж на травень!

Якщо, наприклад, обов’язковий платіж становить 1000 гривень за соціальною нормою 400 кубів газу, а фактично родина використала лише 100 кубів, тоді залишок – 300 кубів – можна використати у наступні місяці.

Якщо вартість фактично спожитої послуги менша за обсяг обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Якщо, наприклад, розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплачувати необхідно за фактичний обсяг споживання, тобто 120 грн.

“Сума субсидії, яку держава надала громадянам для оплати комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів, і яка не використана у минулому місяці родиною внаслідок економії електроенергії, газу чи води, має обов’язково зараховуватися постачальником послуги у рахунок плати за послуги наступних розрахункових періодів”, – пояснюють в уряді.

Крім того, якщо виконавець житлово-комунальної послуги “ігнорує” зекономлену субсидію і нараховує інакше, він порушує діюче законодавство. У таких випадках українці можуть звертатися із скаргами до керівників підприємств, що надають послуги, а у разі відсутності реагування – органів влади на місцях або органів місцевого самоврядування.

Втім, з новими “покращеними” цінами на газ більшості населення України доведеться ой як непросто… 

То чи оберемо ми на нових виборах оцю комунально-партійну банду “покращувачів”?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я