На голову Новини Як перестати поглинати чужий негатив

Як перестати поглинати чужий негатив

285
0

Поганий настрій і песимізм “заразні”. Як навчитися цьому протистояти?

Емоції, особливо такі як страх, гнів, розчарування, шок, – це все енергії. І ви завжди можете «зловити» цю негативну енергію, поширювану іншими людьми. Навіть не усвідомлюючи цього , пише агентство cluber.com.ua

Всі люди – це емоційні губки, але ступінь «промокаемость» у всіх різна. Деякі можуть вільно плавати в натовпі і масі негативу, що не відчуваючи особливого дискомфорту. А у деяких це розлад може закінчитися самогубством.

Емпатія – ось про що ми говоримо.

Деякі люди своїми панічними атаками «заражають» вас, псують вам життя, але ви ніколи про це серйозно не думали.

З енергетичної точки зору, негативні емоції можуть мати такі причини:

  1. Ви можете відчувати чужий біль як свою власну.
  2. «Загальні» проблеми стають особисто вашими.

У цих випадках емпатія, особливо в поєднанні з безсиллям, може стати причиною серйозної депресії.

Припиніть поглинати чужі емоції. Ось інструкції.

1. Визначте, наскільки сильно на вас впливає емпатія

Ось кілька характерних ознак того, що ви емпат.

– Люди називають тебе «гіперчутливим» або «надмірно чутливим». Вони не знають, що це не комплімент і не рішення.

 – Ви відчуваєте страх, занепокоєння і стрес, що передаються іншими людьми. Ви буквально фізично це відчуваєте.

Сама по собі така здатність – це не погано, але ви повинні мінімізувати вплив на себе людей, які вам не подобаються або яких ви не знаєте. Намагайтеся спілкуватися тільки з друзями, колегами та членами родини.

– Ви швидко втомлюєтеся в натовпі.

Проходить кілька годин вечірки, і в душі ви відчуваєте себе виснаженим, нещасним і видихлим.

– Шуми, сторонні запахи і необхідність постійно базікати серйозно розхитують ваші нерви.

– Щоб зарядитися енергією, ви повинні побути в стані повного спокою.

– Ви постійно роздумуєте про те, що переживаєте.

Ви намагаєтеся осмислити будь-який досвід, розібрати всі ситуації по поличках. Ваші почуття легко зачепити, але ви уникаєте конфліктів.

– Ви – «щедрий» співрозмовник і хороший слухач.

– Вас постійно напружують кудись підвезти або щось перевезти.

– Інтим може лякати вас іноді настільки сильно, що ви будете відчувати напади задухи і втрату самого себе.

2. Шукайте джерело занепокоєння

Запитайте себе, що ви відчуваєте – свої емоції або чужі? Звідки прийшла ця емоція? Страх і гнів майже ніколи не народжуються в головах емпатії, але вони їх хороші переносники.Спробуйте визначити, де або в кого знаходиться генератор вашого занепокоєння.Можливо, над цим добре попрацювали телевізійники.

– Ви тільки що подивилися комедію в кінотеатрі і перебуваєте у відмінному настрої.Раптом ви зустрічаєтеся з кимось із друзів або членів сім’ї – і весь цей настрій випаровується. З вами таке бувало? А могло б статися?

– Те ж саме ви відчуваєте, коли йдете в торговий центр або на концерт. Людні місця пригнічують вас? Можливо, все це тому, що ви поглинаєте в себе негативні емоції інших людей в натовпі.

3. Уникайте джерело занепокоєння. Будь-якою ціною

Спробуйте для початку розмовляти з неприємними для вас людьми з більш далекої відстані, ніж зазвичай. Відсторонитеся, стійте подалі. Цей трюк дійсно працює.

Не бійтеся когось зачепити. Не бійтеся пересісти в метро на інше місце, якщо поруч присів тип-вонючка. Якщо поруч сидять сумні люди, пересідайте. Встаньте і відійдіть.

4. У будь-незрозумілій ситуації – концентруйся на диханні

Дихання – це те, що пов’язує ваш мозок з вашої сутністю. Сконцентруйтеся кілька хвилин на диханні. Вдихайте спокій і видихайте негатив. Це допоможе вам усвідомити себе в часі і просторі, очистити голову від страху і інших важких емоцій.

Уявіть негатив як сірий туман, що піднімається з вашого тіла. А на вдиху уявляйте потрапляє в вас промінь золотого світла. Це проста практика, яка може дати швидкі результати.

5. Користуйтеся щитом

Можна користуватися придуманої до нас зручною формою захисту. Кожен раз, коли перебуваєте в суспільстві важких і неприємних людей, подумки уявляйте собі висить в повітрі білий конверт. Колір, в принципі, може бути будь-яким – аби ви відчували, що він надає вам сили. Думайте про це конверті як про щит, який відображає весь негатив і дискомфорт. Дозволяйте взяти собі з навколишнього середовища тільки позитив.

6. Керуйте емоційними перевантаженнями

Навчіться розпізнавати людей, сисних з інших енергію. Уникайте їх. У натовпі незнайомих людей займайте крайні місця. Уникайте спілкування з «емоційними вампірами».

А ще, якщо це можливо, то їжте. Шкідлива їжа, багата цукром, допоможе вам зібратися і заспокоїтися.

Переконайтеся, що в будь-якій компанії ви не залежите від інших людей. Залишайте гроші на таксі, для того, щоб не бути прив’язаними до того, у кого на нього вони є.Переконайтеся, що зможете в будь-який час легко дістатися до будинку. Це дасть вам впевненість.

Вам також знадобиться своє місце в будинку – то, в якому вам дають побути на самоті. Це може бути читальний куточок або стіл з комп’ютером.

7. Шукайте позитивних людей і позитивні ситуації

Зателефонуйте одному, з яким вам дуже подобається проводити час. Сходіть в бар з колегою, з яким цікаво спілкуватися на курилці і за обідом. Вбирайте їх позитив і впевненість в собі.

 Надія теж є заразною. І вона сама по собі піднімає настрій.

Будьте жалісливим не тільки по відношенню до інших, але і до себе. Залишайтеся чуйними, але уникайте стресових ситуацій.

8. Забирайтеся на природу – навіть на самоті

У вас повинні бути улюблені місця, де ви харчуєтеся позитивною енергією. Краще, якщо вони будуть на природі. Знайте, куди вам потрібно заїхати на годину-дві, щоб відпочити і підзарядити батарейки. Нехай це буде набережна, парк, ліс за містом або озеро.

Тримайте вдома і на «робочому столі» монітора пейзажі пишних лісів, водоспадів, диких пляжів.

Як-небудь вранці спробуйте заїхати в ліс в передмісті. Відчуйте цей туман, цю росу, ці запахи.

Практикуйте йогу або інші дихальні техніки. У вас повинен бути якийсь емоційний центр, в який ви збігали б як в тиху гавань під час шторму.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я