Новини Як очільниця Вінницького КРУ Олена Вахновська КРУжить на хабарях

Як очільниця Вінницького КРУ Олена Вахновська КРУжить на хабарях

377
0

 Сьогодні корупційні схеми вже нікого не дивують, навіть якщо вони «провертають» мільйоні суми грошей. Інколи схеми настільки заплутані, що в них можна розбиратись роками. А все тому, що налагоджувались та вдосконалювались вони ще більше часу. Розробити корупційну схему – справа важка й кропітка, вона потребує «смикалки» й «своїх» людей на місцях.

Сьогодні корупційні схеми вже нікого не дивують, навіть якщо вони «провертають» мільйоні суми грошей. Інколи схеми настільки заплутані, що в них можна розбиратись роками. А все тому, що налагоджувались та вдосконалювались вони ще більше часу. Розробити корупційну схему – справа важка й кропітка, вона потребує «смикалки» й «своїх» людей на місцях.

 

Сьогодні корупційні схеми вже нікого не дивують, навіть якщо вони «провертають» мільйоні суми грошей. Інколи схеми настільки заплутані, що в них можна розбиратись роками. А все тому, що налагоджувались та вдосконалювались вони ще більше часу. Розробити корупційну схему – справа важка й кропітка, вона потребує «смикалки» й «своїх» людей на місцях.

А найгірше в цій ситуації те, що всі ми змирились з цією всепоглинаючою корупцією. Так, ми даємо хабарі лікарях аби нас «краще» лікували. Лікарі прикривають фіктивними благодійними фондами, які зареєстровані, в основному, на їхніх родичів і знайомих. Благодійні фонди «кришує» КРУ. А от в КРУ, що твориться, один Господь Бог знає.

Ми спробували прослідкувати за роботою Вінницької держфінінспекції. Знайшли багато чого цікавого, як для вінничан, так і для прокуратури.
Отже, головна роль держфінінспекції – контролювати використання і збереження державних коштів, майна, цінних паперів…
Однак, наша вінницька фінінспекція здається має викривлене уявлення про свої прямі обов’язки.

 

«Пройдемось» по очільнику, адже відомо, звідки починає риба гнити.

 

І так, Вахновська Олена Василівна. 1 липня 2010 року відомий регіонал, губернатор Вінниччини Микола Джига, представив вінницькому загалу нового начальника КРУ, свою колегу по партії, депутата обласної ради Вахновську Олену.

Тоді Микола Джига наче з іронієювисловивсвоїсподівання на ефективну роботупані Вахновської. Адже вона, на його думку, мала зробитиекономіку «чистішою».

З тих пір Вахновська і чистить… кишенізакладів охорони здоров’я та закладів освіти області, державних підприємств лісової промисловості, підрядних організацій та державних цільовихфондів…

Вона своїми діями і бездіяльністю, протягом усіх років свого «правління», породила і примножила корупціюв структурі нашої Держфінінспекції.
Всі знають, що працівники Держфінінспекції у Вінницькій області розкошують не по доходах. Факти злочинних дій Вахновської та її заступників жахають навіть запеклих корупціонерів.

Менш ніж за три роки, заступники Вахновської Безрученко Віталій Михайлович та Колісник Сергій Володимирович «заробили» собі на автомобілі вартістю понад 300 тисяч доларів, квартири в елітних районах міста, хороші земельні ділянки під забудову (вартість яких коливається від 20 тисяч доларів), поїздки на Мальдіви…

Якби ж заступники жили тільки на свою «білу» зарплату, то за років п’ять вони б назбирали не більше ніж на «горбатого запорожця».
КРУжітє мєня!

Олена Вахновська, заручившись підтримкою свого вірного заступника Безрученка Віталія та начальника відділу контролю у соціальній сфері та культурі Дерфінінспекції у Вінницькій області Пристайчук Ганни, роками прикривала порушення та корупційні схеми в системі охорони здоров’я, отримуючи за це чималі грошові відкати.

Як результат, у Пристайчук за півроку виріс, наче гриб, житловий будинок, площею понад 300 м² в Шкуренцях – селі під Вінницею.

Основний «дохід» цієї злочинної банди йде від лікарень, де ревізії Вахновської проходять на «ура», не знаходячи ніяких порушень. Однак фінансові порушення є і не мало, про це, не соромлячись, розповідають самі працівники закладів охорони здоров’я.

Візьмемо хоча б Вінницьку обласну психлікарню №2. Лікарі та медсестри не раз скаржились на зажерливість тодішнього головного лікаря Михайла Сокура, який за неофіційною інформацією щомісяця отримував понад 50 тисяч гривень зарплати. Сокур, будучи на посаді головного лікаря 36 років, накрав собі на маєток, кілька квартир, дорогі автівки та ін.

 

Бізнес на психічнохворих

 

Головний лікар зумів зробити з психлікарні прибутковий бізнес.

Так, він налагодив систему роботи «мертвих душ», на які отримував з державного бюджету тисячні суми. Сокур «платив» неіснуючим медсестрам, лікарям, завідуючому відділення, бібліотекарям, технічним працівникам та ін.. А отже, в кінці кожного місяця в кишені головного лікаря осідала кругленька сума. Мало того, Михайло Сокур «писав» їм і собі «позаурочний» наднормований робочий час, за що теж отримував з держави кошти.

Натомість існуючому персоналу Сокур недоплачував надбавок до зарплати за роботу із спецконтингентом (хворі на СНІД, туберкульоз).

 

На хворих Михайло Сокур економив як міг та не на папері. Хитрий лікар додумався купувати «мойву» за ціною червоної риби. Гуманітарні допомоги із Європи та Америки перепродував. Як і перепродував будинки та квартири психічно хворих: обманом він змушував їх підписувати заповіти на підставних людей, після чого розпоряджався землею та будинками на власний розсуд.

Рахуються за лікарем і махінації з землею психлікарні №2. Колись за цією лікарнею було прикріплено 182 га землі, після приходу до «влади» Сокура, землю було розпродано та віддано в оренду.

Однак, навіть цього Сокуру було мало. І тоді він створив «липовий» благодійний фонд, куди перераховуються майже 100% від суми пенсій психічнохворих. Як розповідають медсестри, на руки хворим видавалось лише 50 грн в місяць, решта – на фонд. З фонду гроші перераховувались на підставні будівельні фірми, харчові підприємства та ін.

Цікаво, що благодійний фонд Сокура використовував комунальне майно, а отже являвся підконтрольним КРУ. Але пані Вахновській було вигідно прикривати очі на будь-яку бурхливу діяльність Сокура, адже відкати вона отримувала від нього колосальні.

Зрозуміло, звісно, що Сокуру, як і Вахновській доводилось ділитись зі своїми однопартійцями-регіоналами, але судячи з мільйонних виручок з психлікарні – це не було проблемою для вищезгаданих.

Правоохоронні органи, щоправда, реагуючи на скарги, давали розпорядження Вінницькій Держфінінспекції провести ревізію в обласній психлікарні, однак перевірки проходили в більшості позитивно для Сокура.

 

«Спалився» на вимаганні – геть з роботи

Трохи по-іншому пройшла перевірка цільового та ефективного використання грошових коштів та фактичних обсягів виконаних робіт хірургічного корпусу обласної лікарні ім. Пирогова.

При перевірці КРУ виявило, що лікарня при закупівлі медичного обладнання в ТОВ «Вінницябуд», яке, до речі, являється підрядною організацією, порушила вимоги чинного законодавства. Наслідки цього потягнули б на сотні мільйонів гривень. Але Вахновська, замість того, щоб направити матеріали до правоохоронних органів, направила свого поплічника Кудрєвіча Є.Б. до керівництва ТОВ «Вінницябуд» для вимагання хабара в сумі 200 тисяч гривень. Взамін пообіцяла підприємству матеріали перевірки з позначкою «без порушень».
Та передбачливий «Вінницябуд», записав розмову із Кудрєвичем на диктофон. Цей запис підприємство передає Вахновській, яка в результаті просто звільняє Кудрєвича, а історія з порушеннями просто забувається.

Як не дивно, Вахновська – регіоналка до кістного мозку, й досі обіймає посаду начальника Вінницької Держфінінспекції. Чому нова влада не звертає увагу на її пронизуючу корупційну діяльність та брудну репутацію – залишається загадкою.

Цікаво й те, що Олена Вахновська проявила себе ще й на викладацькій ниві, будучи старшим викладачем Вінницького національного аграрного університету. Уявіть собі – який «захист державних інтересів» пропагувався студентам від її імені.

 

Джерело: 20minut

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я