На голову Новини Як не дати медицині заробити ціною нашого здоров’я? (ІНФОГРАФІКА)

Як не дати медицині заробити ціною нашого здоров’я? (ІНФОГРАФІКА)

158
0

У зв’язку з підвищенням цін в Україні, люди шукають способи економії. Значно подорожчали ліки й інтернет вибухнув постами про дешеві українські аналоги імпортних препаратів. Редакція КНК Медіа дослідила ефективність та якість цих препаратів.

Корупція поглинула Україну з головою. І сфера медицини не виняток. Чи стикались ви колись із ситуацією, коли лікар каже: “Ось вам списочок, тут біля лікарні аптека, там є всі ці препарати”, чи ось так: “Ось вам направлення у клініку, поїдете за цією адресою, до такого-то кабінету, там вам зроблять обстеження”? Ні? Тоді вважайте, вам пощастило. Насправді, відправляючи вас до конкретної аптеки чи лікарні, медик не робить вам послугу, не радить кілька місць, де можна придбати препарати, чи пройти обстеження. Він заробляє гроші. Дуже багато фармакологічних компаній укладають договори з медиками, згідно з якими лікар прописує хворому препарати конкретної фірми, чи направлення до конкретного лікаря, за що й отримує відсоток. Тому не варто забувати, що кожна людина має право на вибір. Медичні препарати продаються не лише “у цій аптеці біля лікарні”, яку порадив лікар. Так само й обстеження можна пройти не тільки у дорогій приватній клініці.

Проконсультувавшись з фармацевтом, в якого більше 15 років профільного досвіду, стало зрозуміло, що далеко не всі замінники ліків є ефективними і більше того, якісними. 

Ні для кого не секрет, що заробітна плата фармацевта коливається залежно від прибутку аптеки. Тому само собою зрозуміло, що на прохання порадити якийсь препарат, аптекар радить більш дорогий. Але мало хто знає, що кожен фармацевт зобов’язаний запропонувати клієнту 3 препарати, від дешевшого до дорожчого. Тому ми маємо право і на консультацію і на вибір.

Не варто забувати про якість. Є досить багато ліків, що мають українські дешеві аналоги. Вони мають однаковий склад і кожен думає, що, власне, і ефект той самий. Але це не зовсім так. Сировина для розробки медикаментів постачається з різних країн та має, відповідно, різну якість.

Також не останню роль відіграють досліди та експертизи. Дорогі препарати у більшості випадків пройшли багато випробувань. На думку фахівця, починати потрібно саме з цього. Але якщо українські дешеві ліки дослідити за рівнем, наприклад, Німеччини, то й ціна вже, відповідно, буде зовсім іншою. На цьому і закінчується весь логічний ланцюжок.

Тобто, обираючи більш дешевий препарат, на свій страх і ризик ми проводимо на собі безкоштовні досліди. 

Втім дієві аналоги дорогих ліків таки є, Комітет Народного Контролю дізнався у досвідченого фармацевта конкретні дешеві аналоги, які можуть не менш якісно і ефективно замінити своїх імпортних попередників.

Дорогі медичні препарати та їх дешеві аналоги редакція КНК Медіа виклала у вигляді інфографіки.

Комітет Народного Контролю нагадує, що не варто займатись самолікуванням і в будь-якому разі перед прийомом тих чи інших ліків слід проконсультуватись з лікарем. 

 

медикаменти укр

knk.media

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я