На голову Новини Як каратимуть за розрахунки готівкою понад 50 тис. грн

Як каратимуть за розрахунки готівкою понад 50 тис. грн

227
0

Нові обмеження Нацбанку на розрахунки готівкою до 50 тис. грн найлегше обійти підприємцям, які можуть розбити вартість товару на кілька чеків.

Про це розповіла Олександра Томашевська, податковий консультант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу, пише “Дело”.

“Вдасться обійти обмеження підприємцям, які дійсно зможуть розбити вартість товарів на кілька чеків: будівельні матеріали, продукти та інше. Гірше – з туристичними компаніями, адже авіаквиток чи тур розбити на два договори складніше”, – переконана вона.

За її словами, труднощі відчують продавці дорогої комп’ютерної і побутової техніки.

“Не допоможе спосіб прикидатися посередником в угодах куплі-продажу, комісіонером чи агентом. Він все одно лишається стороною, яка провела розрахунки. Ті, хто для торгівлі або послуг використовують касовий апарат, повинні обов’язково відстежувати, щоб не проскочив продаж у понад 50 тисяч гривень в одному чеку, оскільки перевіряльники вивчать електронну контрольну стрічку на предмет таких порушень до фактичного приходу на перевірку”, – наголошує податківець.

Тих, хто проводитиме розрахунки, більші за 50 тис. грн готівкою, каратимуть штрафом від 1700 до 3400 грн.

“Постраждає не покупець товару, а його продавець або суб’єкт господарювання, який провів такі розрахунки з фізособою. Відповідальність передбачена Кодексом про адміністративні правопорушення. Для фізосіб-підприємців і посадових осіб підприємства штраф становитиме від 1700 до 3400 гривень. Повторне аналогічне порушення протягом року підвищує санкцію до 8500 – 17000 гривень”, – говорить вона.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я