На голову Сфера ЖКГ Вже в лютому влада готує тарифний сюрприз для населення

Вже в лютому влада готує тарифний сюрприз для населення

242
0

З лютого доведеться вдвічі більше платити за газ власникам газплити, з березня та вересня подорожчає світло, а з квітня влада хотять підняти розцінки на газ для обігріву, опалення гарячу воду і послуги жеків.

Витрати українців на “комуналку” можуть знову зрости, причому вже з лютого. Вищий адмінсуд скасував постанову Кабміну №237 від 29 квітня 2015 року про зменшення вдвічі норм споживання газу без лічильників. Це нам підтвердили в Нацкомісії з регулювання енергетики та компослуг (НКРЕКУ). Але додали, що поки не побачать рішення суду, що не коментуватимуть, наскільки точно подорожчає газ, пише Голос народу з посиланням на kozak.co

Як роз’яснив директор енергопрограмм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянський, якщо НКРЕКУ врахує рішення суду, для тих, у кого вдома стоїть газова плита і немає лічильників, норма вже з лютого зросте з 3 до 6 куб. / М в місяць на людини, а оплата – на 21,56 грн. Наприклад, якщо зараз сім’я з 3 чоловік з газплита і без лічильника платить майже 65 грн / міс. за газ, то буде – 129 грн.

Але і це не все. Суд скасував зменшення норм з травня 2015 го, і виходить, що українці повинні будуть сплатити куби за той час, поки діяла постанова Кабміну. Йдеться приблизно про 5,5 млрд грн (або близько 600 грн на сім’ю), але потрібно буде оплатити ці “борги”, ще не зрозуміло.

Юрист Володимир Столітній каже, що в наявності законодавча колізія: з одного боку, рішення суду треба виконувати і недоїмку відшкодувати, а з іншого – рішення суду не повинно мати зворотної сили, адже споживач не винен в помилках влади. “Можливі два варіанти: борг розстрочать на 9 місяців, включивши його в рахунок, або спишуть за рахунок держави”, – сказав нам Столітній.

За словами Землянського, ціна на газ додатково підвищиться з 1 квітня приблизно в 1,5 рази для тих, хто опалює ним будинку, а також для підприємств теплокомуненерго (ТКЕ). Цього вимагає новий варіант меморандуму з МВФ, затверджений Кабміном на днях. Газ для селян і ТКЕ буде коштувати не 3,6 грн / куб. м, а 5,4 грн. Це автоматично тягне за собою зростання цін на опалення і гарячу воду.

Нагадаємо, також з 1 березня і з 1 вересня двічі подорожчає світло – на 25% і 30%. Хочуть підняти на рівень інфляції 2015 року розцінки на утримання прибудинкової території та комунальники: а це ще 45-50%. Експерти кажуть, що таке різке подорожчання разом із зубожінням народу призведе до зростання неплатежів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я