На голову Економіка Вирішені прямі поставки газу в Україну !

Вирішені прямі поставки газу в Україну !

303
0

Між Україною і Росією йдуть двосторонні переговори щодо газу.

Питання прямих поставок газу з Росії в Україну було вирішене на рівні президентів Путіна і Зеленського на зустрічі  в Нормандські форматі в присутності глави Газпрому Олексія Міллера і виконавчого директора Нафтогазу Юрія Вітренка.

Питання транзиту газу з Росії в ЄС через територію України обговорюються по лінії помічника Президента Росії Владислава Суркова і помічника Президента України Андрія Єрмака, за участю глав компаній Олексія Міллера і Юрія Вітренка: спірним залишається питання виплат за рішенням Стокгольмського арбітражу, обсягах прокачування і терміни договору.

Переговорна позиція української сторони – контракт на 10 років з фіксованим обсягом прокачування і пролонгацією за взаємною згодою сторін, позиція російської сторони – контракт на 3 роки і обсяги прокачування в залежності від потреби.

Є інформація, що Сурков погодив з Єрмаком контракт по транзиту терміном на 5 років, Міллер згоден на виплату Газпромом компенсації рішенням Стокгольмського арбітражу Нафтогазу у вигляді поставок газу в рахунок погашення заборгованості. От спритник!

У цих переговорах не бере участь корумпований глава Нафтогазу Андрій Коболєв – це рішення Зеленського, його термін закінчується в березні 2020 року, після цього терміну він піде з посади.

Контроль за проходженням опалювального сезону і процесом анбандлінга Нафтогазу покладено на Юрія Вітренка, після чого він займе посаду глави Нафтогазу…

Джерело