На голову Новини Винахід львівських науковців врятує тисячі життів і здоров’я наших солдатів у зоні...

Винахід львівських науковців врятує тисячі життів і здоров’я наших солдатів у зоні АТО

136
0

Вчені кафедри органічної хімії Національного університету «Львівська політехніка» розробили унікальну технологію виготовлення гідрогелевих медичних пов’язок, які надійно закривають рани.

Відгуки колег і лікарів захоплені. Говорять навіть про те, що з розробкою львівських хіміків у світі може закінчитися ера бинтів, передають “Українські реалії” з посиланням на news.ua482.com.ua.

Гідрогелеві пов’язки відомі з 60-х років минулого сторіччя, за кордоном використовуються в медицині вже років 15. Склад гелю дозволяє розмістити в ньому безліч лікарських компонентів, завдяки чому можна боротися з тромбозом, розширенням вен, запаленням суглобів, домагатися знеболювання. Проте є у гідрогелевих пов’язок і недоліки: вони неміцні, нагадують желе, погано утримуються на рані, до того ж недешеві. Саме з цими недоліками вдалося впоратися нашим ученим.

За словами професора, доктора хімічних наук і завідувача кафедри органічної хімії університету Станіслава Воронова, розробка гідрогелевих пов’язок не була чиїмось замовленням. Ця ідея прийшла до самих вчених. Досвід дозволяв створити потрібні полімерні поверхні, а потім «вживити» в гідро гель цю полімерну сітку. Завдяки цьому пов’язка, на відміну від зарубіжних аналогів, перестала бути крихкою. Тепер їй можна надавати необхідну форму, що дозволяє триматись поверхонь, на які їх наносять. Тобто, це надало їй такої потрібної універсальності.

gidrogel-1

Вдосконалені українські гідрогелеві пов’язки мають хороші фізико-механічні властивості. З них можна робити і бинти, і простирадла, якими вдасться швидко покривати пошкоджені ділянки тіла будь-якої площі, наприклад, при великому відсотку опіку шкіри. Пов’язка може бути наповнена найрізноманітнішими ліками: знеболюючими, дезінфікуючими, кровоспинними. З її допомогою цілком реально лікувати пролежні, діабетичну стопу. Гідрогелеві пов’язки можна використовувати під час хірургічних операцій. Рана, на яку її наклали, «дихає», і лікарі можуть стежити за її станом. Також пов’язка підтримує водний баланс, дозує надходження ліків. При таких властивостях це просто життєво необхідний засіб у військово-польовій хірургії АТО. Подібної «латкою» боєць може «закрити» на своєму тілі кульову рану, зупинити кровотечу. Гідрогелеву пов’язку при необхідності можна носити кілька днів, поки не з’явиться можливість звернутися до медиків.

А що ще дуже цінне, так це те, що ця розробка на порядок дешевша закордонних аналогів, як говорить старший науковий співробітник кафедри, доктор хімічних наук Володимир Самарик. Зараз одне з київських підприємств випустило пробну партію – 800 гідрогелевих пов’язок. Зрозуміло, що цього катастрофічно мало. Але монтаж промислового обладнання вже йде.

Пов’язка успішно пройшла всі клінічні випробування, оскільки вчені працювали над її створенням у тісній співпраці з лікарями львівської міської лікарні № 8, консультувалися в хірургічному відділенні Львівського медичного інституту, а київські медики провели дослідження промислових зразків. І на сьогодні є всі офіційні дозволи на розповсюдження цієї життєво-необхідної львівської розробки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я