На голову Новини День вибору Президента України – 2019: перші порушення…

День вибору Президента України – 2019: перші порушення…

172
0

Цього дня, 31 березня 2019, мешканці України знову обирають НОВОГО Президента країни… ТРЕБА нового, бо поки що діючий, олігарх Петро Порошенко показав себе явно недостойним керкування, любителем оффшорів та повним корупціонером, хоча й з певним демократичним стилем керування… для показухи! Отож…

До речі: У ніч на неділю, 31 березня, Україна перейшла на літній час: о 3 годині ночі стрілки годинника перевели на одну годину вперед.

У “день тиші” та станом на 7:00 31 березня спостерігачі виявили приховану агітацію, виконану в стилістиці попередніх агітматеріалів трьох кандидатів у президенти, у межах округів №19, №20, №22 та №23.

“Це були матеріали, виконані із застосуванням схожих шрифтів, кольорової гами, розміщення тексту на площині тощо щодо агітматеріалів, які кандидати використовували у рамках своїх кампаній. На рекламних площинах помітили  матеріали із гаслами “Виходь за рамки”, а також “Не втрать ще 5 років. 31 березня!”. Білборди з останнім гаслом виявили наразі лише на території округу №23″, – повідомили в ОПОРІ. 

На низці сітілайтів та білбордів виявляли приховану агітацію, виконану у стилістиці ще двох кандидатів у президенти – з гаслом “Змінюй” та білборди “Думай” у вказаних округах.

Вранці 31 березня правоохоронці вже отримали 25 заяв, пов’язаних з виборчим процесом.

Про це повідомили у департаменті комунікації МВС України.

“Зазначені факти пов’язані з незаконною агітацією – 7 заяв, підкупом виборця – 1, фотографуванням  бюлетенів – 2, спробою винесення бюлетеня з дільниці – 1”, – йдеться у повідомленні. 

Заяви отримано у Закарпатській області – 4, Кіровоградській – 3, Вінницькій, Сумській, Запорізькій, Луганській – по 2, Київській, Одеській, Черкаській – по 1 та у місті Києві – 7.

 У Києві станом на 9:00 через технічні проблем не відкрито 3 дільниці, повідомляє МВС.  

У відділі комунікації поліціїї Києва уточнили, що у столиці працює 13 окружних та 1105 дільничних виборчих комісій, 8 дільниць розпочали роботу із запізненням. У свою чергу керівник апарату Київської міської державної адміністрації (КМДА) Дмитро Загуменний заявив, що у Києві усі 1103 виборчі дільниці  працюють у штатному режимі. За словами першого заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Ярового, відкрилися “майже всі дільниці”.

Станом на 10:00 залишається не відкритою одна виборча дільниця в Одеській області – там номери печаток не відповідають номерам дільниць. 

Особовий склад МВС приступив до виконання завдань із забезпечення правопорядку в ході дня голосування на виборах, станом на 9:00 надзвичайних ситуацій на об’єктах проведення виборів не зафіксовано. 

Службу на виборчих дільницях несуть понад 39 тисяч поліцейських, передбачено резерви у кількості 3,6 тис. поліцейських для реагування на зміну оперативної обстановки.  

Станом на 9:00 на виборчих дільницях Київської області  фіксується затримка у відкритті дільниць, передчасне відкриття сейфу, недостатня кількість бюлетенів, невідповідність приміщень ДВК технічним вимогам, агітація біля приміщень ДВК та портрети кандидата у Президенти у приміщеннях виборчих дільниць.

У Житомирській області на дільниці у Коростені дільнична комісія дозволила виборцям проголосувати до 8:00 – до початку виборчого процесу. Також спостерігачі ОПОРИ фіксують голосування виборців без паспортів на дільниці у Черняхівському районі.

Разом з тим рух ЧЕСНО повідомляє, що у Харкові зафіксували приховану агітацію у день виборів – борд зі стилістикою політичної реклами Петра Порошенка.

За повідомленням руху, на одній із дільниць у Дніпропетровській області 30 березня бюлетені зберігали у кастрюлі, про що повідомив депутат Криворізької міськради Микола Колесник.

На Волині у с. Новостав Горохівського району спостерігача ОПОРИ не допустили на ранкове засідання дільничної виборчої комісії на дільниці №070091. 

Про це 31 березня повідомили у прес-службі ОПОРИ.

“Спостерігач прибув на дільницю, аби бути присутнім на засіданні, однак його не впустили. Голова комісії повідомила, що всіх запустять о 8 годині ранку. На місце інциденту викликали поліцію, спостерігач ОПОРИ подасть відповідну заяву”, – зазначили в організації. 

Також в ОПОРІ повідомили про аналогічну ситуацію на Рівненщині, де спостерігача не пустили на засідання ДВК на дільниці №560530 (с. Остріїв Млинівського району).

 

“Голова комісії сказала, що “згідно законодавства не мали права пускати”. На ДВК спостерігач прибув о 7:20 ранку, двері на дільницю були зачинені. На вимогу спостерігача допустити його на засідання поліцейський вийшов та сказав, що до нього вийде голова дільничної виборчої комісії. Попри повторні звернення до початку голосування (8:00) спостерігача не допустили на ранкове засідання”, – йдеться у повідомленні. 

За даними ОПОРИ, на виборчій дільниці №650386 в с.Нижні Сірогози в межах 185-го виборчого округу у Херсонській області зіпсовано 1293 бюлетені: представники комісії поставили штамп “Вибув”  навпроти прізвища кандидата в президенти Олександра Мороза. 

Також на Волині ОПОРА зафіксувала перші порушення, пов’язані з роботою дільничних виборчих комісій та приховану агітацію, імовірно пов’язану із трьома кандидатами у президенти.

Зокрема, станом на 7:30 ранку 31 березня на дільниці №070366 у с.Доротище Ковельського району (округ №21) зафіксував, як принаймні двом особам виписували посвідчення на порожніх проштампованих бланках від ОВК просто у приміщенні дільниці.

“На прохання спостерігача надати відповідну постанову про призначення вказаних осіб у комісії відмовили. Відтак доказів призначення саме цих осіб до складу комісії спостерігачеві не надали. ОПОРА вбачає у цьому випадку перевищення повноважень з боку ДВК”, – заявили в організації.

Далі буде… Петро, давай вже досвідос… НАЗАВЖДИ!!!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я