На голову Новини Ви ще не повернули кредит в банк? За вас візьмуться…

Ви ще не повернули кредит в банк? За вас візьмуться…

101
0

Багато громадян звертаються до банку для укладення договору кредиту за участю поручителя. В якого є майно, гроші і гарна репутація.

Але для поручителя існує також багато ризиків.

В зв’язку з чим цікаве питання, протягом якого терміну банк може пред’явити вимогу до поручителя про погашення боргу?

Розглянемо конкретний приклад судового спору.

У цій суперечці з договору поруки вбачається, що в ньому не встановлено строку, після якого порука припиняється. Але умова договору поруки про його дію до повного виконання боржником своїх зобов’язань перед банком за кредитним договором суперечить частині першій статті 251 та ч. 1 статті 252 ЦК України. Тому в даній ситуації підлягають застосуванню норми статті 559 ЦК України про те, що порука припиняється, якщо кредитор протягом шести місяців від дня настання строку виконання основного зобов’язання не пред’явив вимоги до поручителя.

Крім того, в кредитному договорі термін виконання основного зобов’язання чітко визначений: термін повного погашення кредиту – 20 серпня.

При таких обставинах у банку виникло право пред’явити вимогу до поручителя про виконання порушеного зобов’язання боржника щодо повернення кредиту, починаючи з 20 серпня, протягом наступних шести місяців. Таку вимогу до поручителя банк пред’явив лише 18 жовтня наступного року, тобто вже після закінчення встановленого ч. 4 статті 559 ЦК України шестимісячного терміну.

Таким чином, поручитель не зобов’язаний повертати борг, адже термін пред’явлення до нього вимог пройшов.

Таку думку висловив ВССУ з кількох судових спорів: постанови № 6-78цс12, № 6-48цс11, № 6-33цс12.

Нагадаємо, що на цьому тижні на торги Фонд гарантування вкладів виставить на торги активи ще 21 банку, що підлягають ліквідації .

Основний актив – це права вимоги за кредитами, які банки-банкрути встигли видати до свого краху. Українцям, які вже встигли забути про колись узяті кредити, дуже скоро можуть про них нагадати…

Нагадаємо, Новина для заробітчан та їх родин від Нацбанку України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я