Економіка Вся суть “антидискримінаційної” поправки: за що проголосували

Вся суть “антидискримінаційної” поправки: за що проголосували

446
0

Народні депутати таки проголосували за поправки до Трудового кодексу, спрямовані на зняття дискримінаційних обмежень.

Після чотирьох невдалих голосувань, перерви та нотацій Володимира Гройсмана народні депутати підтримали поправку до Трудового кодексу, який забороняє дискримінацію за будь-якими ознаками.

Проект Закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу) за номером 3442 від 10 листопада 2015, як зазначено на сайті ВР, передбачає викласти у іншій редакції Статтю 21 Кодексу законів про працю України.

Якщо детально, то раніше у цій статті містився менший перелік моментів, за які людину могли дискримінувати при прийомі на роботу. Зокрема, у попередній редакції закону Україна забезпечувала рівність трудових прав усіх громадян незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної приналежності, статі, мови, політичних поглядів, релігійних переконань, роду і характеру занять, місця проживання та інших обставин.

Тепер проголосовані зміни додають до нього заборону порушення принципу рівності прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, ґендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов’язків, місця проживання, членства у професійній спілці чи іншому об’єднанні громадян, участі у страйку, звернення або наміру звернення до суду чи інших органів за захистом своїх прав або надання підтримки іншим працівникам у захисті їхніх прав, за мовними або іншими ознаками, не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання.

Директор Центру східноєвропейських перспектив Микола Воробьйов наголосив, що ця поправка до закону стосується не лише прав спільноти ЛГБТ, про що так багато шуміли у соцмережах та ЗМІ. Як бачимо, там прописані значно ширші антидискримінаційні можливості.

За цими правилами живуть всі країни ЄС, я вже мовчу про Штати, Канаду та інші цивілізовані країни світу, — написав він у своїй сторінці Facebook.

 

Нагадаємо, ця поправка до Трудового кодексу була однією з вимог для отримання безвізового режиму з Євросоюзом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я