На голову Новини Всесвітній банк назвав чотири ключові реформи для України

Всесвітній банк назвав чотири ключові реформи для України

146
0

Директор Всесвітнього банку у справах України рахує пенсійну, земельну, медичну і антикорупційну реформи невідкладними для нашої країни.

Для прискорення економічного відновлення Україну наслідує, передусім, провести пенсійну, земельну, медичну і антикорупційну реформи. Про це заявила директор Всесвітнього банку у справах України, Білорусі і Молдови Сату Кахконен, повідомляє ZN.UA.

Кахконен нагадала, що на початку тижня Всесвітній банк оприлюднив оновлений економічний аналіз, що підтвердив зростання української економіки на 2,3 % 2016 році. Проте, цей показник залишається скромним, тим паче, що частково зростання було забезпечене рекордним урожаєм, що зумовив зростання економіки в четвертому кварталі року на 4,8%.

“Враховуючи нинішні темпи і несприятливу кон’юнктуру на зовнішніх ринках, блокаду в Донбасі і інші чинники, на 2017 рік ми прогнозуємо також незначне зростання в 2Для того щоб прискорити темпи економічного зростання і досягти стійкого відновлення, слід впроваджувати реформи. Інших рецептів немає”, – вказала Кахконен.

За словами менеджера Всесвітнього банку, є чотири реформи, які можуть стати вирішальними для оздоровлення української економіки. “Перша – це пенсійна реформа. З фіскальної точки зору, вона украй важлива – 11%ВВП держави витрачається через Пенсійний фонд, при цьому лише половина з цих засобів покривається пенсійними внесками населення, решта фінансується бюджетом. Це величезний дисбаланс”, – вказала директор. За її словами, майже 70 % українських пенсіонерів сьогодні живуть за межею бідності і потребують захисту держави.

“Другий по важливості, за нашим переконанням, являється земельна реформа. Вона вимагає значних трансформацій, але і сама може стати істотним поштовхом для зрушень у разі успішної реалізації. Відміна мораторію, підготовка і відкриття земельного ринку зможуть стати поштовхом до залучення інвестицій в державу”, – підкреслює менеджер ВБ.

Третьою найважливішою реформою Кахконен називала реформу охорони здоров’я. “Система фінансування сфери украй неефективна: Україна витрачає на медицину зверху 4ВП – значно більше, чим яка-небудь країна з схожим рівнем доходів, а якість медичних послуг залишається незадовільною. І це питання не лише неефективного використання бюджетних коштів, але і опосередкованих економічних втрат – збільшення очікуваної тривалості життя на рік підвищує рівень ВВП на душу населення приблизно на 4, – підкреслює директор.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я