На голову Новини ВР скасувала Закон про реструктуризацію боргів в інвалюті

ВР скасувала Закон про реструктуризацію боргів в інвалюті

155
0

Верховна Рада України розглянула заветований Президентом Закон про реструктуризацію зобов’язань за кредитами в іноземній валюті. У ВР не знайшлось голосів ні для підтримки П.Порошенка, ні для подолання вето. Тож Закон скасовано.

Відповідне рішення стосовно Закону (проект №1558-1) було прийнято сьогодні, пише Закон і Бізнес

Відзначимо, документом передбачалось, що кредитори за письмовою заявою позичальників, які мають діючі невиконані (на момент набуття чинності цим Законом) зобов’язання за споживчими кредитами, зобов’язані провести реструктуризацію зобов’язань за такими споживчими кредитами.

Позичальник має право протягом року з дня набрання чинності цим Законом звернутися до кредитора з заявою про реструктуризацію зобов’язань за споживчим кредитом.

Кредиторам забороняється відступати право вимоги за споживчими кредитами іншим особам без

попередньої пропозиції виконання грошового зобов’язання позичальнику та його поручителю/поручителям за ціною відступлення права вимоги. Окрім того, забороняється встановлення будь-яких додаткових платежів.

Реструктуризація існуючих зобов’язань позичальника за споживчим кредитом, а саме невиплаченої суми кредиту та нарахованих, але не сплачених процентів здійснюється шляхом заміни валюти виконання зобов’язань за споживчим кредитам у національну валюту України за офіційним курсом Національного банку України  на дату підписання кредитного договору. 

Нараховані на дату реструктуризації штрафи та пені, а також різниця між сумою нарахованих процентів за підвищеною процентною ставкою та основною процентною ставкою по кредитному договору на дату реструктуризації підлягають списанню.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я