На голову Новини Вперше в історії видобули “горючий лід” з дна моря

Вперше в історії видобули “горючий лід” з дна моря

142
0

Зразки були підняті з глибини понад 1,2 км.

Китайські нафтовики вперше в історії видобули з океанічного дна в Південно-Китайському морі “горючий лід” – з’єднання води та природного газу, що перетворилося на кристалічну речовину під високим тиском і впливом низьких температур. Про це повідомило Центральне телебачення Китаю з посиланням на міністерство земельних і природних ресурсів КНР, передає expres.ua.

“Це буде такою ж великою подією, як сланцева революція, що сталася раніше в США. У підсумку методи використання енергії в майбутньому зазнають трансформацію”, – заявив заступник Управління геологічних досліджень міністерства Чи Цзиньфа.

Зразки були підняті з глибини понад 1,2 км. 200-метрова підводна свердловина перебувала за 285 км на південний схід від Гонконгу.   За словами заступника головного інженера Управління геологічних досліджень КНР Е Цзяньлана, до теперішнього моменту видобуто 120 куб. м цього енергоносія, вміст метану в якому становить 99,5%. “Ми працюємо вже 8 днів, і щодня дістаємо з дна не менше 10 тис. куб. м “горючого льоду”, іноді за добу нам вдається добути до 35 тис. куб. м.

Тим самим ми досягли спочатку поставленого завдання”, – розповів він журналістам. Як зазначили учасники проекту, один куб. м такої речовини еквівалентний 160 куб. м природного газу у пароподібному стані: на 100 літрах газу автомобіль може проїхати 300 км, а на 100 літрах “горючого льоду” – 50 тис. км. Зараз аналогічними проектами займаються й інші країни світу, зокрема Канада і Японія.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я