На голову Новини Восени житло в новобудовах зросте в ціні на 10-15%

Восени житло в новобудовах зросте в ціні на 10-15%

162
0

 Як правило, недорогими "квадратами" торгували новачки, які намагаються за рахунок демпінгу відвоювати собі місце на ринку. Короткий період така стратегія давала результат: минулого року вперше попит на житло в новобудовах перевищив продажі на "вторинці".

 Як правило, недорогими "квадратами" торгували новачки, які намагаються за рахунок демпінгу відвоювати собі місце на ринку. Короткий період така стратегія давала результат: минулого року вперше попит на житло в новобудовах перевищив продажі на "вторинці".

 

Але потік покупців скоро вичерпається. Керівник відділу продажів ЖК Park Stone Дмитро Шостя каже, що житло купують в основному ті, хто хоче терміново врятувати від знецінення наявні накопичення. Якщо ще кілька місяців тому частка покупців, які розглядають квартиру як інвестиції, становила 5-7%, то зараз виросла до 15-20%.

 

Але ознаки прийдешнього кризи на ринку видно вже зараз. Підрядники, які торгують недорогими квартирами, усвідомили, що після знецінення гривні і подорожчання будматеріалів просто не в змозі добудувати вже розпродані будинку.

 

Список заморожених об’єктів зростає як на дріжджах, вселяючи паніку в потенційних покупців. Конфедерація будівельників України визнала, що на ринку множиться армія недобросовісних забудовників і проблемних об’єктів.

 

В її чорний список вже потрапили понад 60 забудовників і більше сотні об’єктів, шанси яких на введення в експлуатацію мізерно малі. Конфедерація попереджає, що до осені список стане набагато довшим.

 

Однак позитивну динаміку галузі забезпечило всього кілька регіонів, серед яких Київ (приріст 29,8%) і ряд західних областей (Івано-Франківська, Закарпатська, Рівненська), де квартири купують в основному на гроші заробітчан.

 

В інших регіонах ситуація набагато гірша. Скажімо, у Сумській області спад житлового будівництва за рік перевищив 27%, у Хмельницькій – 19%, Кіровоградській – 15%. Іпотечні програми не працюють, а власних накопичень у населення немає – так експерти пояснюють причини обвалу ринку.

 

Кількість недобудов в країні виросло за останній рік на 0,5 тис. – до 11,4 тис. об’єктів. А так як тягнути з підвищенням цін на квартири більшість забудовників вже не може (восени середня вартість квадратного метра в новобудові зросте на 10-15%), до кінця 2014-го кількість проблемних будівництв може вирости як мінімум на 1,5-2 тис.

 

Тим часом експерти кажуть про спад будівництва комерційної нерухомості. Зате з кожним роком все більше зводять житлові будинки. Скажімо, торік ввели в експлуатацію 11 млн 200 тис. квадратних метрів житла – в середньому це 224 тис. квартир площею 50 кв. м. У той же час позаторік такого житла ввели в експлуатацію менше на 400 тис. кв. м.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я