Новини Волонтерка зі США назбирала на передову 2 мільйони доларів

Волонтерка зі США назбирала на передову 2 мільйони доларів

410
0

Із України до США вона емігрувала ще 9 років тому. Сьогодні працює у сфері IT, а останні два роки день в день збирає допомогу для фронту. Благодійний фонд, який Антоніна Левчук створила разом з іншою волонтеркою – Іриною Пилипенко – не лише офіційно зареєстрований в США, а й залучає кошти таких гігантів, як Google чи Microsoft. 

Про американську благодійність, 2 мільйони доларів за два роки, волонтерів-політиків, протезування і казкотерапію Антоніна Левчук розповіла Радіо Свобода невдовзі після відвідин Києва.

– То як стали волонтером? Багатьох виконувати цю почесну місію підштовхнуло те, що на фронті опинились знайомі чи родичі…

На фронт пішли друзі і чоловік моєї сестри, тож просто сидіти і дивися новини я не могла

 Ну і в мене історія така ж сама. На фронт пішли друзі і чоловік моєї сестри, тож просто сидіти і дивися новини я не могла. В той час один товариш, що жив в Німеччині, розповів про Целокс (Celox) і про те, що його в Україні купити не можливо. Тож із Целоксу ми й почали. Спершу я все купувала сама, потім допомогти захотіли друзі і ми зробили fundraising online. Так через той збір коштів я познайомилася з Іриною Пилипенко, яка живе в Сант Луїсі. Згодом до нас приєднались Еліна Лерман із Лос-Анджелеса і Дмитро Топчій із Нью-Йорка. У нас дуже сильна та порядна команда. І хоч ми всі вже дуже втомлені, постійно підтримуємо одне одного і активно працюємо пліч-о-пліч до сих пір.

Волонтери благодійного фонду «Рятуємо життя разом»

Волонтери благодійного фонду «Рятуємо життя разом»

– Два мільйони доларів, які ви зібрали у фонд «Рятуємо життя разом» («Save Lives Togeter») – сума немаленька. Чи пам’ятаєте, від кого були перші гроші і хто пожертвував найбільшу суму?

У два мільйони, про які запитуєте, входять не тільки грошові надходження, а й препарати і обладнання

 Фонд був офіційно відкритий у вересні 2014-го. Перші надходження отримали від друзів та друзів друзів. Далі гроші почали надходити зі всього світу, включно з Росією. У мене навіть є альбом із повідомленями від людей, які давали гроші. Суми були різні – від 5 доларів до десятків тисяч. Втім, у ці два мільйони, про які запитуєте, входять не тільки грошові надходження, а й препарати і обладнання. Нещодавно, наприклад, нам передали медикаменти для хірургічного відділу на 29 тисяч доларів. Активно співпрацюємо з дистриб’юторами з тактичної медицини та медобладнання, які роблять суттєві знижки.

Швидкі для фронту від фонду «Рятуємо життя разом»

Швидкі для фронту від фонду «Рятуємо життя разом»

– З такими сумами треба вести сувору прозору звітність, а офіційно зареєструвати благодійний фонд в Америці – справа далеко не з легких. За якою схемою працюєте?

Цінуємо кожну копійку, що надходить до фонду. Ніхто з нас не отримує ніяку зарплату і у нас немає офісу в США

 Так, звісно, безприбутковий благодійний фонд – це серйозна та відповідальна справа в Сполучених Штатах Америки. Перш за все сам процес реєстрації дуже важкий і вимагає багато часу і сил. Ми повинні були пояснити уряду США, яким чином будуть використовуватись кошти, адже вони не підлягають оподаткуванню. Тобто по суті потенційні податки з цих коштів не потрапляють в бюджет країни. Таким чином ми маємо дуже обережно і уважно ставитися як до звітів, так і до самої діяльності. Кожен цент витрачений нами обов’язково обліковується. Ми прекрасно розуміємо, як важко заробляти гроші і тому цінуємо кожну копійку, що надходить до фонду. Крім того, ніхто з нас не отримує ніяку зарплату і у нас немає офісу в США.

– А де ж ви тоді працюєте?

 У нас є склад у Нью Джерсі. Ukraine Express дозволив нам користуватись ним безкоштовно. Також допомагають з логістикою. Основний наш пріоритет у плануванні бюджету – це економія.

Офіційний сайт благодійного фонду «Рятуємо життя разом»

Офіційний сайт благодійного фонду «Рятуємо життя разом»

– Окрім мешканців США, Ви пішли далі і звернулись до великих гігантів, таких як Google і Microsoft. Сумарно працівники цих компаній віддали фонду, а відтак і Україні більше ніж 50 тисяч доларів. З якими аргументами ви до них звертались, адже США закладають у свій бюджет сотню мільйонів доларів фінансової допомоги Україні і цілком природно було б почути відповідь, що ми, мовляв, вам і так даємо достатньо?

 Наш фонд є учасником Employee Giving and Matching Program у Microsoft, Google, Oracle Corporation, McKinsey&Company, Cadence Design Systems, Hewlett-Packard, Bank of America, Motorola Mobility Holdings та інші. Це коли працівники цих компаній дають пожертви в фонд, то компанії подвоюють цю суму внеску. Наприклад працівник Microsoft пожертвує 100 доларів, то Microsoft також дає в наш фонд 100 доларів. Бути учасниками таких програм нелегко, але нам це вдалося. Ми вже отримали від Microsoft близько 30 тисяч доларів, від Google – 27 тисяч. Також фонд є учасником Amazon Smile, тобто ми отримуємо знижки від покупок людей, які додали наш фонд до свого профайлу.

– Економічна ситуація, зростання тарифів змушує середньостатистичного українця відкласти бійця на сході на другий план. А що американці: наскільки зменшилась їхня готовність допомагати «бідній далекій країні»?

 Надходження справді дуже впали. Прикро, але рівень надходжень пропорційно залежить від кількості поганих нових із фронту. Тому одним із завдань нашої команди є бажання пояснити людям те, що допомога має носити систематичний характер. Тоді і результативність набагато вища.

– Зараз ви причетні до проектів «Переможці» та проекту протезування, організовували листування бійців з діаспорою. Що плануєте робити далі?

Ми приєднались до проекту «Переможці», бо прагнемо змінити ставлення суспільства і держави до людей з інвалідністю

 Якось американський знайомий спитав мене: у вас у Києві є найглибша станція метро, а як довго там на ліфті спускатись? Я кажу – ну там два ескалатори є. Він мені: а інваліди як пересуваються? А мами з колясками? Лише тоді я зрозуміла, що в Україні є великі проблеми, адже навіть у військовому госпіталі немає ліфтів. Відтак ми приєднались до соціального мультимедійного проекту «Переможці», бо прагнемо змінити ставлення суспільства і держави до людей з інвалідністю. При правильному лікуванні і протезуванні люди з ампутованими кінцівками можуть продовжувати повноцінне життя. Всі кошти, зібрані під час проекту, направляємо на розвиток сучасного протезування в Україні.

Проект «Переможці»

Проект «Переможці»

Але скоро в нас справді буде ще один проект. Хочемо започаткувати в Україні перший профілактичний метод, спрямований на профілактику різних видів залежностей під назвою казкотерапія.

– А в чому суть?

 Суть проекту полягає в тому, щоб провести масштабну профілактику наркоманії, алкоголізму, ігроманії та тютюнопаління у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Саме в цьому віці особливо важливо правильно вплинути на розвиток особистості дитини. Правила, які вона «вбирає» в цей період слугують моделлю поведінки впродовж усього життя. Марно розповідати 14-16-річному підліткові про небезпеку наркотиків, якщо неправильні постулати були впроваджені в його свідомість задовго до того. Відомо, що приблизно до 10 років у дітей переважає правопівкульний тип мислення. Отже, найбільш важлива для їхнього розвитку та соціалізації інформація надходить через яскраві казкові образи. Саме тому казка для дитини є найкращим способом передачі знань про світ.

Проект охопить 5 найбільших міст України – 120 шкіл та 30 дитячих садків (19,5 тисяч та їхніх сімей). Діткам буде прочитано та інсценовано три терапевтичні казки: «Казка про втрачену радість», «Кросівка і шльопанець» «ПоМірна казка», що спрямовані на профілактику, алкогольної, наркотичної, комп’ютерної залежностей та казки спрямованої на формування у дитини почуття міри з малку. Також з батьками та вчителями буде проведена ґрунтовна роз’яснювальна робота щодо виховних процесів дітей на базі вищезгаданих казок.

– Разом з тим, після свого останнього візиту, Ви написали дещо розчарований пост у соціальній мережі про стан справ в Україні, згадали про «VIP волонтерів» і побажали їм вдалої політичної кар’єри. Як людина «зсередини», які зміни у волонтерському русі помітили за ці два роки?

До влади мають прийти професіонали, тільки тоді можливо щось змінити

– Я вважаю що до влади мають прийти професіонали, тільки тоді можливо щось змінити. Я розумію: є герої-волонтери і герої-військові, але чи вони достатньо кваліфіковані спеціалісти, щоб бути на державних посадах? Я так не думаю. Як ми можемо очікувати реформ та змін до законів, якщо більшість у парламенті не розуміють процесу? За ці два роки багато чого змінилося. Раніше всі працювали як одна команда на один фронт, а зараз я, чесно кажучи, взагалі не розумію що відбувається.

Волонтери благодійного фонду «Рятуємо життя разом»

Волонтери благодійного фонду «Рятуємо життя разом»

– У фонду та й у Вас особисто багато відзнак та нагород. На останок мені б хотілось запитати про одну з них – про «жінку миру» (саме таку категорію у 2014 році журнал «Фокус» зробив першою у рейтингу «100 найвпливовіших жінок України», віднісши до нього жінок-волонтерів). Що для Вас означає цей статус? Що означає бути «жінкою миру»?

 Насправді статус не змінив нічого у моєму житті. Я навіть не знаю, що я можу ще додати. Я хочу, щоб ця війна закінчилася, щоб перестали гинути люди. Наш фонд отримав іншу нагороду  «Народний Герой України». От що дійсно було приємно!

 

Ірина Стельмах

radiosvoboda.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я