Новини Володимир Гройсман буде жити за 500 метрів від сміттєзвалища?

Володимир Гройсман буде жити за 500 метрів від сміттєзвалища?

412
0

«Давайте побудуємо звалище сміття за 500 метрів від будинку Гройсмана. Скільки зможемо докладемо грошима і праці своєї безкоштовної не пошкодуєм», – лунали обурені викрики з зали в сторону президії, – «Чи може його екологічно чисте чудо техніки погано смердить? Ми також  бажаємо жити, а не існувати на смітнику! Наші діти не повинні хворіти, як в Стадниці!….»

                                                                                                                              ВІДЕО  

 

«Давайте побудуємо звалище сміття за 500 метрів від будинку Гройсмана. Скільки зможемо докладемо грошима і праці своєї безкоштовної не пошкодуєм», – лунали обурені викрики з зали в сторону президії, – «Чи може його екологічно чисте чудо техніки погано смердить? Ми також  бажаємо жити, а не існувати на смітнику! Наші діти не повинні хворіти, як в Стадниці!….»
«Трійка» виносить вирок?
31 січня у Жмеринці відбулись громадські слухання з обговорення «Містобудівного обґрунтування визначення можливості використання земельної ділянки для будівництва сміттєпереробного заводу та створення комплексу по знешкодженню побутових відходів на території Людавської сільської ради (за межами населеного пункту) Жмеринського району Вінницької області».
Доцільність побудови даного комплексу на відстані 30 кілометрів від обласного центру викликала подив своєю економічною необґрунтованістю, навіть не дивлячись на гостру необхідність у сучасному підприємстві по утилізації відходів життєдіяльності міста. Пересічному дилетанту зрозуміло, що витрати транспортування сміття на великі відстані – чистої води розтрата. Але як стверджується в народній приказці: «Гроші рахувати – треба розум мати», особливо якщо ці гроші не з власної кишені, а мешканців міста. Повірте, сплачувати це марнотратство прийдеться нікому іншому, як нам, і включені вони будуть у наші рахунки за комунальні послуги.
Не здивуюсь, якщо ще й влада міста пишатиметься створенням нових робочих місць для водіїв додаткових вантажівок-сміттєвозів. Відстань збільшилась – час на вивезення відповідно зростає. Зростає час – є необхідність у додатковому транспорті, щоб забезпечити безперебійність очищення міських смітників. Хто заплатить за це? Ми, городяни дорогенькі.
Але ці аспекти стосуються мешканців Вінниці, а селян Жмеринського району турбувало інше: чи не перетвориться ще один чарівний шматочок Поділля на зону стихійного лиха як сміттєвий полігон біля села Стадниця?
Тому і в залі районного будинку культури не було вільних місць, а в очах людей була надія, що саме тут вони мають можливість відстояти своє право на повноцінне життя. Але…
Головуючий на засіданні – голова Жмеринської районної ради Малярчук В.Г. відразу визначив значення громадських слухань до формальної присутності мешканців району на засіданні «трійки», яка має право вершити «законний» суд громаді. Саме асоціація з НКВД-шною практикою «трійок» підсилювалась тим, що громадські слухання є не що інше, як «обмін думок, які внесуть у протокол засідання», а представники: 1) Замовника (Вінницького комунального господарства); 2) «Автодору»; 3) «Держлісу» приймуть кінцеве рішення про доцільність подальших проектувальних робіт саме на цьому засіданні.
Тільки твердою волею учасників слухань, представлених в залі, вдалось мати а президії зібрання представника, який захищає інтереси територіальних громади – Агаркова Івана Володимировича.
Неупереджено відчувалось, що доповідь начальника управління Вінницького комунального господарства та благоустрою Ігоря Корольчука мала на меті ствердити у присутніх думку, що рішення по побудові сміттєпереробного заводу вже є безповоротно прийнятим у всіх інстанціях, що формальність цього засідання не варта часу.  
 Громадська позиція громадської ради
Певно повною несподіванкою для організаторів слухань стала виважена категорична позиція та активність громадськості прилеглих до майбутнього об‘єкту населених пунктів та дачного товариства, яких підтримав актив громадської ради при Вінницькій обласній держадміністрації.
Бойко Петро Сергійович наголосив, що ініціативна група представників громадської ради започатковує обговорення Людавського проекту в рамках круглого столу з залученням представників замовника – Вінницького міського комунального господарства, Жмеринської районної держадміністрації та представників громадськості. При раді створюється група фахівців для громадської експертизи проекту Людавського сміттєпереробного заводу на предмет порушень законодавства, державних норм та вимог. Сумнівів у пана Бойка немає – даний майданчик неможливо використовувати за цільовим призначенням як полігон та сміттєзавод без порушення нормативних актів України, що й буде підтверджено в результатах експертизи (відео).

 
Олександр Васильович Мудрак, кандидат наук з екології, який очолює комітет з питань надзвичайних ситуацій та екології при громадській раді, знаний фахівець своєї справи. Ретельно проаналізувавши ділянку, що виділена для будівництва, він визначив 15 (!!!!) зауважень, кожне з яких є вагомим обґрунтуванням неможливості зведення об‘єкту саме в межах, запланованих замовником проекту (відео).

Відповіді на запитання представникам громади від головного комунальника міста пана Корольчука висвітлювали ту невпевненість, яка властива або людині некомпетентній (в що важко віриться), або, що певно ближче до дійсності, дуже компетентній в нечистоті своєї справи. (відео)

Вінницький міський голова Володимир Гройсман за декілька днів до описаних громадських слухань ділився з журналістами думками навколо сміттєзпереробного заводу: «Уряд поки що підтверджує свої фінансові гарантії по цьому об’єкту. Тобто ми вже впритул підійшли до будівництва самого заводу, але на це потрібно сотні і сотні мільйонів гривень. Можливо, їх доведеться залучати у іноземних інвесторів під гарантії держави». А начальник комунального господарства мабуть володіє більш детальною інформацію, бо стверджує, що уряд України дав тверді гарантії, та й німецький інвестор «на низькому старті» чикає лише проектної документації, щоб вкласти у завод 500 мільйонів гривень. І саме інвестиції – левова частка кошторису будівництва. Соромно, панове можновладці, коли влада Вінниці не знає навіть перебігу власних проектів, чи, не дай Бог, вводить в оману громадськість Вінниччини.
Наведу репліку, яку після закінчення зборів промовив до опонента з громадської ради один жмеринський високопосадовець  районного рівня: «Ви підготувались дуже сильно, а ми до цього були не готові». Було б смішно, якщо б плакати не хтілось від цих слів. Державні (читай народні) гроші вкладають в проект, який в цивілізованому світі міг би задіяти лише найжорстокіший лиходій голлівудського тріллера, безумний та жорстокий, без тіні совісті і почуття відповідальності перед іншими. Так, цей проект потрібен, але не на цьому місці. Не серед цінного лісу, який має екологічні та захисні функцію. Не на схилі, що може призвести до екологічної катастрофи через виток ядовитого фільтрату. Не на відстані в півтора кілометра до відкритих водойм, хоча по нормам – понад 3 кілометри. Не в 500-ах метрів від зони відпочинку – дачного містечка.
 До речі, на репліку із залу про те, що дачне містечко – зона відпочинку (по законодавству сміттєзвалище не може бути ближче ніж за 3 кілометри від місць відпочинку), можновладець здивовано відповів – «ні, дача ніколи не була зоною відпочинку» (від сільського житла по нормам має бути відстань понад 500 метрів).  Мабуть урядові дачі мають перспективу також опинитись в облозі відходів міста… Без коментарів.
Резонним результатом громадських слухань стало рішуче «Ні» планам будівництва від громадськості у відповідь на запитання Івана Агаркова (відео).

А голосування правомочної «трійки» пройшло під акомпанемент тупоту покидаючих залу представників громади та крики «Ганьба». Одностайність їх рішення продовжувати проектувальні роботи ні в кого не визивала сумніву… Так і сталось – "трійка" проголосувала одностайно "ЗА".
Громадські слухання показали, що прірва між інтересами громади, її життєвих потреб та владними «забаганками» тільки росте.

Незалежна профспілка «Голос народу», як активний учасник громадської ради при Вінницькій ОДА зобов‘язується активно боротись за права територіальних громад, у тому числі в питанні законності планів будівництва сміттєпереробного заводу на території Людавської сільської ради. Слідкуйте за висвітленням цієї резонансної справи.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я