Новини Влада узаконює злодійський перерозподіл комунального майна, можемо залишитись з «дулею»

Влада узаконює злодійський перерозподіл комунального майна, можемо залишитись з «дулею»

303
0

 Ще 22 грудня в ВР було зареєстровано законопроект №1565 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Цей законопроект розроблено ще за часів Президента Віктора Януковича, тоді лобіювалась ця ініціатива самим Сергієм Льовочкіним. Сьогодні ж законопроект намагається «пропхати» нинішній нардеп від «Самопомочі» Альона Бабак.

 

 Ще 22 грудня в ВР було зареєстровано законопроект №1565 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Цей законопроект розроблено ще за часів Президента Віктора Януковича, тоді лобіювалась ця ініціатива самим Сергієм Льовочкіним. Сьогодні ж законопроект намагається «пропхати» нинішній нардеп від «Самопомочі» Альона Бабак.

 

 

На що нам чекати в разі, якщо законопроект таки пропхають

Чисто формально, проект закону надає три форми можливості управління багатоквартирним будинком:

– через стару наявну форму (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – ОСББ);

– зборами співвласників;

– через управителя.

Натомість «залишити все так, як є зараз» ми уже не матимемо права, бо законопроектом це не передбачено.
Тобто, як тільки намальований закон вступить в дію, ми будемо змушені (!) обрати форму управління своїм будинком з однієї із запропонованих. Хто не зможе – тому управителя назначить міська рада.

Що таке ОСББ знають вже майже всі, пояснювати не будемо, а от друга та третя форми управління будинком викликають масу питань, тому зупинимось на них більш детально.

Проектом передбачається, що від імені усіх співвласників діятиме "уповноважена особа", яка матиме фактично необмежені повноваження при укладанні договорів від імені всіх співвласників.

Якщо ж цей «уповноважений» не справлятиметься належно зі своїми обов’язками, або ж не виконуватиме їх взагалі, влада матиме можливість оформляти фінансові стягнення на квартири та майно співвласників.

Тобто, через дії "уповноваженого" люди ризикують позбутися свого житла.

Люди мають усвідомити, що «комунальна мафія» не спить, вона шукає шляхи обдирання українців, не маючи при цьому жодних ризиків та відповідальності.

Цим проектом закону дається визначення поняттю "управитель", а саме – "управитель багатоквартирного будинку" – це фізична особа-підприємець або юридична особа ( суб’єкт підприємництва), що за договором із співвласниками забезпечує належне утримання і ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб. І – жодних законодавчих вимог щодо цього управителя.

Тобто таким чином, створюються умови для абсолютно безконтрольного пограбування співвласників будинків.

Уявіть собі – для того, аби обрати уповноважену особу достатньо лише 50%+ голосів власників "по площі".

В кращому випадку збідніле населення ставитиме підписи в обмін на продовольчий пакет чи горілку. В гіршому – ці підписи просто "намалюють".

І якщо від ЖЕКів, ще можна чогось добитись (особливо перед виборами), то з "управителів" вже не вдасться добитись нічого. Оскільки на всі скарги людям відповідатимуть в усіх інстанціях: "Ви самі обрали цих прекрасних людей дбати про ваш будинок, то ж на себе і скаржтеся. А не подобаються – переоберіть".

При цьому судді, особливо першої інстанції, які завжди керуються в своїх рішеннях на користь «комунальної мафії», штампуватимуть рішення про стягнення яких завгодно сум за ненадані послуги якраз із нас – співвласників.

Добавимо ще, що переобрати нового «управителя» чи створити ОСББ буде практично нереально, адже всі ці спроби будуть жорстко блокуватися самими "управителями", які вже сіли на ресурс.

А тягатись по судах, ну ви самі знаєте – в Україні толку з того немає. Отже, або матимемо дулі з маком замість квартир або мусимо не допустити прийняття цього законопроекту.

Яким чином? Телефонуйте до Народної ради, вам розкажуть, моб.: (067) 375 35 30
 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я