На голову Новини Влада обіцяє «поставити на лічильник» всім

Влада обіцяє «поставити на лічильник» всім

98
0

Чиновники націлились на стовідсоткове забезпечення громадян лічильниками на воду та тепло. Адже, лише так буде розв’язана проблема прозорості тарифів. Терміни реалізації амбітного проекту та фінансування встановлять на законодавчому рівні.

Чиновники націлились на стовідсоткове забезпечення громадян лічильниками на воду та тепло. Адже, лише так буде розв’язана проблема прозорості тарифів. Терміни реалізації амбітного проекту та фінансування встановлять на законодавчому рівні 

 

 

 

лічильник

В Україні планують забезпечити приладами обліку 100% домогосподарств. Відповідний законопроект вже розробляють у Державному агентстві з енергоефективності ат енергозбереження. Про це повідомив голова відомства Сергій Савчук, передає прес-служба Держенергоефективності.

 

 

Чиновник повідомив, що згідно з даними Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, у минулому році стан забезпечення населення лічильниками тепла та води фіксувався на рівні 40% та 70% відповідно.

 

«Нам потрібно прийняти конкретні кроки для того, щоб ці показники довести до 100%. Чим швидше ми це зробимо тим швидше знімемо питання щодо прозорості тарифів. Оскільки, лише після того, коли кінцевий споживач знатиме скільки споживає ресурсів, неважливо газу чи тепла, тільки тоді природня монополія думатиме про те, як зменшити власні затрати, а не перекладати їх на споживачів», – заявив можновладець.

 

Так, для реалізації цього проекту у Держенергоефективності, за словами пана Савчука, розробляється Закон, який регулюватиме часові рамки реалізації програми.

 

«Сьогодні ми розробляємо проект Закону про облік ресурсів, яким буде визначено: чіткі строки та умови запровадження комерційного обліку постачання теплової енергії та води; джерела фінансування робіт із встановлення, обслуговування та заміни вузлів обліку; рівень відповідальності за порушення законодавства у сфері комерційного обліку. Цей законопроект сприятиме тому, що природні монополії рухатимуться в напрямку встановлення лічильників та не обмежуватиме споживачів тепло- та водопостачання встановлювати лічильники за власний рахунок», – сказав очільник відомства.

 

Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, проблему економного енергоспоживання в Україні можна вирішити шляхом підняття тарифів на енергоресурси до реального рівня. А субсидії – це лише ширма, яка прикриє проблему на певний час.

 

Джерело: jkg-portal.com.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я