На голову Новини Влада не хоче «прозорих» тарифів, бо мимохідь поповнює свій власний рахунок! –...

Влада не хоче «прозорих» тарифів, бо мимохідь поповнює свій власний рахунок! – В. Малиновський

329
0

Для роздумів: НАК Нафтогаз купує в Росії газ по 280 доларів за 1000 кубів. Нам пропонують заплатити 7188 гривень, що за курсом Нацбанку становить 306 доларів. Де поділися ще 26 доларів?

Для роздумів: НАК Нафтогаз купує в Росії газ по 280 доларів за 1000 кубів. Нам пропонують заплатити 7188 гривень, що за курсом Нацбанку становить 306 доларів. Де поділися ще 26 доларів?

 

 

Хтось говоритиме, що це собівартість технічно-адміністративних витрат і все таке. Звичайно, пояснення знайти можна – дайте мені монополію, і я теж обгрунтую вам будь-який тариф або надбавку. Але сьогодні, коли ціни для населення зростають неадекватно доходам, я категорично не погоджуся з тим, що підвищення тарифів – це шлях до європейського рівня життя.

 

 

Мінімальний тариф на електроенергію для населення в квітні виріс на 19%. В цілому, нові ціни на електроенергію для населення планують затвердити в п’ять етапів, і до квітня 2017 вони повинні вирости в 3,5 рази. При цьому скасовані компенсації для домоволодінь з електроплитами, а з 1 березня 2017 зникнуть і компенсації для сільського населення. Мінімальний тариф на газ для населення також зросте в 3 рази.

Чомусь про газ власного виробництва, який в рази дешевше, не чути ні слова. Але ж його, за словами Арсенія Яценюка, вистачає на всіх приватних споживачів. Як, власне, не чути і про підвищення зарплат до європейського рівня.

Підбивши нехитрі підрахунки, можна сміливо стверджувати, що нормативи з використання тепла, газу на одну людину або на квадратний метр там, де немає лічильників, завищені.

Створюється чітке враження, що хтось намагається завуалювати розрахунок за тарифами так, щоб мимохідь поповнити свій особистий бюджет.

Офіційна середня заробітна плата в Україні за підсумками 2014 склала 3480 грн (щось на кшталт, в чиновників м’ясо, в нас капуста, в середньому українці отримали голубці) – або близько 148 доларів США. Виходить, що українці повинні платити за газ в 2,4 рази більше, ніж заробляють. Для світової економіки це нонсенс!

З 1 квітня 2015 вартість квартплати за 1-кімнатну квартиру підвищилася на 133 грн (без опалення) і 345 грн (з опаленням); за 2-кімнатну квартиру – на 287 грн (без опалення) і 585 грн (з опаленням), за 3-кімнатну квартиру – на 397 грн (без опалення) та 827 грн (з опаленням).
Сьогодні за старими платіжками вже не платить 7,7% українців. І при такому стрімкому підвищенні цін експерти очікують зростання неплатежів. Наприклад, в Києві раніше комунальні платежі старанно оплачувало близько 97% населення. Уже в грудні 2014 року кількість заплатили знизилося на 20%. Що ж буде зараз, після нового підвищення?

На щастя, опалювальний сезон закінчується, тому криза настане не відразу. Але враховуючи зростання й інших тарифів (наприклад, на централізоване водопостачання гарячою водою), які з квітня піднімаються на 55-57%, і нові ціни на холодну воду, результату довго чекати не доведеться. За прогнозами експертів, вже до літа очікується 15% неплатників по Україні, і ця цифра буде постійно зростати. Десь до січня 2016-го перестане платити 50-60% українців. Як результат, народ влізе в борги, а економіка України за відсутності поповнення бюджету зайде в ще більший тупик.

Але, як на мене, це не найсумніше. Сумно те, що народ мовчки сприймає введення нових драконівських тарифів, зціпивши зуби, мовляв «треба потерпіти, нічого, звикнемо». А влада цим вміло користується і маніпулює ситуацією, називаючи незгодних зрадниками. І суспільство тільки міцніше стискає щелепи, боячись втратити те мале, що ще залишилося.

Прокидайтесь, люди, бо завтра буде пізно!

Я закликаю усіх вінничан, хто так само не погоджується на грабіжницькі та антинародні тарифи, приєднуватись до активістів Народної ради Майдану Вінниччини та відстояти свої законні права.

 

За детальнішою інформацією звертайтесь за тел.: (0432)67-10-96, (067)37-53-530 або за адресою: м.Вінниця, вул.Соборна, 52, оф.203
 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я