На голову Новини Вінницькі політики розповіли, як із них вимагали хабарі

Вінницькі політики розповіли, як із них вимагали хабарі

114
0

Викоренити корупцію в Україні можливо, тільки якщо кожен собі пообіцяє не давати і не брати хабарів. Саме про це розповіли кандидати у депутати до Вінницьких обласної та міської рад і на Вінницького міського голову в рамках проекту «Регіональні голоси за демократію: Вінницький вибір 2015».

На круглий стіл прийшли представники восьми політичних сил. Розповідали про свій особистий внесок у боротьбу з корупцією. Згадували також випадки з власного життєвого досвіду про спробу вимагання хабара, пише vlasno.info

— Прийшла на зміну чоловікові, коли дитина була у лікарні. Ліжко стояло за дверима, тому анестезіолог, коли зайшов, одразу мене не побачив. І по черзі всім: “Двісті, двісті, двісті”. Повертається до мене: “У нас все безкоштовно”, — розказала кандидат у депутати від “Громадянської позиції” Таїса Гайда.
проект Регіональні голоси за демократію: Вінницький вибір 2015 фото

Кандидат у депутати від “Самопомочі” Вадим Шкільняк зауважив, що нещодавно працівники ДАІ довго у нього випитували: “То що будемо з Вами робити?”, і коли сказав “оформляти протокол”, дуже засмутились.

— У мене теж був випадок у лікарні. Коли просили внести гроші до благодійного фонду. А розказати, що це за благодійний фонд, як він розподіляє гроші, як звітує про використані кошти, не могли. Відтак, уся черга не сплатила ці благодійні внески, — зазначила кандидат у депутати від “Народного контролю” Ольга Маліновська.

Про “послуги” в оформленні закордонного паспорту у “Прозорому офісі” розповів кандидат на Вінницького міського голову від Партії пенсіонерів України Віктор Малиновський. Мовляв, готові були все зробити за 1500 гривень, тоді як у паспортиста це обійшлось у 450 гривень.

— 90 відсотків українців, якщо є можливість, щось беруть на робочому місці, — наголосив кандидат на Вінницького міського голову від Радикальної партії Борис Максимчук. — І у нас два шляхи: китайський і європейський. Китайський — судити за це, а європейський — створити такі умови, щоб було неможливо брати.
проект Регіональні голоси за демократію: Вінницький вибір 2015 фото

Прозвучала думка, що для створення умов потрібні гроші, а де їх брати? У відповідь кандидати згадали 40 мільйонів доларів голови Адміністрації Президента Бориса Ложкіна, “цирк” протягом року з Антикорупційним бюро та 7 мільйонів, які вкрав Арсеній Яценюк. Мовляв, привселюдно його у цьому звинуватили, надали докази, а справа далі не просувається.

— У нас кругом задіяні темники. Досі ми не знаємо, яким чином обраховувались тарифи. Ніхто їх не обґрунтував, — заявив кандидат у вінницькі мери від “Укропу” Іван Климюк. — Люди повинні чітко знати, як формуються тарифи, куди витрачаються гроші з бюджету. Чому вікна у садочках і школах батьки ставлять за свій кошт, якщо щорічно на ремонт цих закладів в бюджеті закладаються шалені кошти? Це ще одна складова відмивання бюджетних грошей.

Усі присутні кандидати запевнили, що обіцяють зробити бюджет прозорим, як тільки балотуються до міськради.

vlasno.info

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я