Новини Вінницька влада ставить пенсіонерів перед вибором: або жебракуй, або помирай голодною смертю...

Вінницька влада ставить пенсіонерів перед вибором: або жебракуй, або помирай голодною смертю (ВІДЕО)

352
0

Вінничани сьогодні збирались під міською радою, щоб привернути увагу влади до проблем мало захищених категорій населення. Головне питання мітингу – безкоштовний проїзд для пільгових категорій населення Вінниці.

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року вінничани більшості пільгових груп платитимуть за проїзд у муніципальному транспорті.

Уряд змінив правила пільгового проїзду ще влітку.Закон під номером 1577 має назву «Про внесення змін і визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України» . – повідомляє прес-служба Кабміну.

Закон залишає право на  безкоштовний проїзд тільки для інвалідів 1 та 2 групи, дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, учнів із малозабезпечених сімей та особам, які супроводжують інвалідів 1 групи. Також безкоштовно їздитимуть у транспорті і учасники бойових дій, зокрема учасники АТО.

Що означає для вінницького пенсіонера залишитись без пільгового проїзду? Залишитись на межі виживання.

В  той час, коли середня пенсія вінничанина, за офіційними даними головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, становить 1 463 грн,  а більша частина цих коштів йде на «комуналку», грошей на продукти харчування та ліки – практично не залишається.

Навіть мінімальний харчовий набір для виживання сьогодні обходиться в кругленьку суму. Вартість буханця хліба доходить до 8 гривень, пачки рису – до 23-ох. Кілограм картоплі можна знайти за 6 гривень. До речі, слово «знайти» є ключовим. Молодь і люди середнього віку нерідко обурюються тим, що пенсіонери, користуючись правом безплатного проїзду в деяких видах транспорту, цілий день «катаються» по місту. Насправді ж, зрозуміти, чому люди з хронічними хворобами подорожують в переповнених трамваях і тролейбусах, досить просто. Варто лише знати, що в різних продуктових маркетах ціни відрізняються на кілька гривень. Крім того, є ще так звані акційні товари і продукти, в яких строки придатності доходять до межі.

Якщо позбавити пенсіонерів безкоштовного проїзду, а разом з ним і можливості пошуку дешевших продуктів, – влада буквально поставить людей похилого віку перед вибором: або жебракуй, або помирай голодною смертю.

Також на акції протесту обговорювали питання тарифів на комунальні послуги. Мітингувальники вимагали у вінницьких чиновників зробити прозорою складову тарифу.

Громадський діяч Віктор Малиновський закликав учасників акції не платити за прибирання прибудинкової території, бо на це є законні підстави.

Активісти під час акції протесту збирали підписи проти скасування пільгового проїзду і на завершення домовились прийти до міської ради 25 грудня 2015 року на 10.00. В цей день міська рада узгоджуватиме бюджет міста на 2016 рік.

Мітингувальники вимагатимуть виділення коштів з міського бюджету на оплату проїзду на пільгових категорій населення Вінниці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я