На голову Економіка Вінницю очікує нова житлова афера від депутата Олександра Дана?

Вінницю очікує нова житлова афера від депутата Олександра Дана?

860
0
Бізнес-структури скандального вінницького депутата розпочали продаж квадратних метрів у “будинках-фантомах” біля Вишенського озера.
Вінничани, будьте обережні! Від дій бізнес-корпорації Олександра Дана вже постраждали сотні сімей ЖК “Європейський квартал”, а ще декілька десятків сімей ЖК “Грінс” з подивом дізналися, що їх житло побудоване з численними порушеннями санітарних норм. Схоже, бездіяльність правоохоронних органів спонукає аферистів реалізовувати нові пастки для довірливих мешканців Вінниці та області.
Біля Вишенського озера, до якого останнім часом була прикута увага вінницьких активістів,а міська рада роздавала там земельні ділянки,розпочали чергове будівництво. Там планують побудувати дев’ять багатоквартирних будинків на 217 квартир та 90 паркомісць.
Як зазначив представник забудовника, у цьому будинку продали вже понад 40% квартир. Попри це, у Вінницькій міськраді стверджують, що будинок зводять без дозвільних документів. На питання, чому Вінницька міська рада жодним чином не повідомляє про це мешканців Вінниці через оплачені за податки вінничан комунальні ЗМІ, відповіді немає. На питання, чому Вінницька міська рада не звертається до правоохоронних органів з проханням захистити інтереси громади, відповіді немає!
Поки чиновники мовчать та спостерігають за ростом “мильної бульбашки”, новобудова ЖК “Джерельний” активно рекламується на сайтах ЛУН і Dom.ria. Ситуація абсолютно ідентична розвитку житлової афери з ЖК “Європейський квартал”.
Також з 18 травня на сайті продажу новобудов продаються одно- та двокімнатні квартири у ЖК “Джерельний”, однак житловий кооператив з такою назвою не зареєстрований. Вінницькій міськраді також підтвердили, що жодних дозвільних документів за вказаними нами координатами будівництва не надавали, як і не давали жодних дозвільних документів ЖК “Джерельному” на вулиці Джерельній, що на Вишенському озері.
Згідно з Генеральним планом Вінниці, земельні ділянки, на яких розпочалось будівництво, належать до типу забудов Ж-1. Зона Ж-1 призначена для будівництва житлових будинків садибного типу і блокованих до 2-х поверхів. Однак ЖК “Джерельний” – це триповерхові будинки на два під’їзди. Через це будівництво не відповідає генеральному плану міста і може бути незаконним.
За номером телефона, вказаним у рекламі журналістам видання Deputaty.in.ua, зазначили, що забудовник планує збудувати ще більше будинків, якщо вдасться докупити землі на Вишенському озері. “На цьому етапі у котеджному містечку всього 9 будинків, але якщо прикуплять землю, то буде більше. Уже продано 40% квартир”, – зазначили телефоном.
Згідно з кадастровою картою, на ділянці, на якій проходить будівництво знаходиться 17 земельних ділянок, з яких 16 мають середню площу 4 сотки та належать трьом людям: Харламовій Наталі Ігорівні, Горбатюку Дмитру Петровичу та Щербанюку Сергію Васильовичу.
За даними Youcontrol, Наталя Харламова пов’язана принаймні з п’ятьма Житлово-будівельними кооперативами: ЖБК “Будінвест”, ЖБК “50 річчя перемоги”, ОК ЖБК “Кварталбуд 13”, ОК “ЖБК Поділлябуд”, ОК “ЖБК Авеню”. Деякі з цих ЖБК уже фігурують у кримінальних провадженнях. Наприклад, ЖБК “Будінвест”, щодо якого відкрито кримінальне провадження ДБР.
Ймовірно, будівництво не відповідає пожежним нормам, а потенційних інвесторів ввели в оману щодо наявності дозвільних документів, а кошти вивели через фірми-прокладки. Про це йдеться в судовій ухвалі від 07 лютого 2020 року.
ЖБК “Набережний квартал” та ЖБК “Новобудови 1-8”, керівником яких є Олександр Єрьоменко з Хмельницького також фігурують у судових ухвалах. З Єрьоменком пов’язують скандальні недобудови “Резиденція”, “Рів’єра” та “Європейський квартал”. Ці будинки ще й досі не здали в експлуатацію, а судова тяганина – триває.
На сайті новобудов вказано, що забудовник ЖК “Джерельний” будує ще один об’єкт у Вінниці – це торговий центр “Діамант”, який знаходиться навпроти міської податкової, у парку Дружби народів. Його будує фірма “Вінсервіс-транзит”, засновником якої особистий водій вінницького депутата Олександра Дана Олександр Сугак. Той самий особистий водій, якому чиновники Вінницької міської ради видали комунальну землю під забудову ЖК “Європейський квартал”.
На сьогоднішній момент власником ПП “Вінсервіс-транзит” є Первачук Михайло Костянтинович. З ним Вінницька міська рада судиться за самовільно зайняті ділянки біля Урожаю.
Цілковитий тезко Первачука Михайла Костянтиновича є співзасновником ЖБК “Поділлябуд”, керівниця – Наталія Харламова, на яку оформлено частина земельних ділянок ЖК “Джерельного”.
Що скаже на це найкращий мер України та всія Вінниці Сергій Моргунов? Чи буде далі Сергій Анатолійович прикривати кримінальний бізнес свого коллеги по партії Олександра Дана? Чи, можливо, пора відкрити очі і почати захищати права вінничан, а не своїх бізнес-партнерів? Корупційне позорище.
#міськрада #будівництво #корупція