Новини ВІННИЧАНИ ЗІРВАЛИ ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ ПО ЗАБУДОВІ БАЗИ «СПАРТАК»

ВІННИЧАНИ ЗІРВАЛИ ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ ПО ЗАБУДОВІ БАЗИ «СПАРТАК»

495
0

12 квітня явно «секретні» громадські слухання, про які, очевидно, не мав знати широкий загал, зірвали вінничани щодо забудови бази “Спартак”…

Про те, що закинуту спортивну базу на вулиці Максимовича планують знести та забудувати територію, з якої тут починається Лісопарк, вінничани могли б і не дізнатися. Якби не паніка серед мешканців кварталу, яких днями дбайливо обдзвонили представники квартального комітету.

Люди кажуть – їх обгородили вже з усіх боків, занесли їхні будинки до санітарної зони (поряд – центральне міське кладовище), а тепер, замість благоустрою, пропонують бетонні джунглі. Громадські слухання організували їх у приміщенні з пропускним режимом – на території навчального закладу Професійне училище Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (в народі – школа пожежників). За 15 хвилин до призначеного часу питаємо в охорони на КПП – чи тут будуть збори з обговоренням забудови кварталу. Нам повідомили, що про слухання дізналися дві години тому, але всіх пропустять, хоча раніше тут ніколи подібних заходів не відбувалося.

Реєстрація відбувалась у клубі училища. Представниця департаменту правової політики та якості Ольга Ситник, яка проводила засідання, пояснила, що всі, хто є мешканцем міста, незалежно від прописки, мають право взяти участь у обговоренні. Навіть якщо людина лише навчається чи працює у Вінниці. На слухання прийшли місцеві мешканці, активісти та чимала когорта представників квартальних комітетів міста. Однак, обговорення не відбулось – списи поламали ще об процедурні питання: не змогли обрати секретаря. Ольга Ситник сказала, що крім представника міськради й забудовника, вона пропонує в секретаріат ще й голову квартального комітету. На що значна частина присутніх заперечила: – Квартальний комітет у нас керований міською радою, буде вже три ваших представники, – заперечив громадський активіст Володимир Лазаренко.

Згодом його кандидатуру присутні висунули на секретаря, однак на голосування цю пропозицію Ольга Ситник так і не поставила, переконуючи, що першою має бути голова квартального комітету. Та люди не дали провести збори у такому форматі. Вони попросили представника забудовника показати презентацію проекту на екрані, інакше обговорення скасують. Той приніс із собою цілу теку документів, але комп’ютерної презентації та роздаткових матеріалів не було. – Ви прийшли непідготовленими, не працює навіть мікрофон. Думали, що тут просто прийдуть ті, кого ви запросили, руки піднімуть і все? – зауважив активіст Петро Гандурський. Тож вінничани проголосували за скасування слухань. Будувати комплекс багатоповерхівок зібралася компанія, яку складно знайти в реєстрах.

На кадастровій карті міста ця зона дійсно входить у санітарну, бо через дорогу — цвинтар. – Наші батьки отримали тут землі ще в 1954 році. Але нам забороняють тут навіть жити, не те що будувати господарські споруди, – говорить вінничанка  Тетяна Школа. – А тепер з одного боку нам цвинтар на п’яти наступає, там будують «авалони», а з цього боку хотіли продати територію на Соцьких озерах, і зараз почнуть врізатися в Лісопарк. Тобто, у нас санітарна зона, а в них виходить – ні? База «Спартак» не працює з початку 2000-х. Раніше тут були різноманітні спортивні секції, волейбольний, баскетбольний майданчики, футбольне поле, в приміщеннях тренувалися веслувальники та боксери. – Міська рада хоче все забудувати, таке враження, що у них манія, – зауважує громадський активіст Володимир Воловодюк. – Я особисто займався в цьому спорткомплексі дзюдо, тут був осередок спортивного життя міста.

Чому б не побудувати тут новий спорткомплекс, майданчики, створити щось, а не руйнувати? Згадайте 18-ту школу – там обіцяли звести будинки, а на додачу й стадіон, а що маємо? Щільна забудова і спортмайданчик. Нині територія занедбана, а будівля спорткомплексу завалилася. Екскурсію тут нам провів активіст Андрій Верич: Після скасування громадських слухань люди почали вимагати знищення списків реєстрації. Мовляв, не хочуть, щоб ви використовували їх персональні дані.

Оскільки з 93 зареєстрованих 60 людей підтримали цю пропозицію, Ольга Ситник передала списки майданівцю Анатолію Чайці, який привселюдно їх розірвав. Люди обіцяють: слідкуватимуть, щоб наступні слухання не оголосили раніше, ніж за рік, адже саме того вимагає регламент. Хоча Ольга Ситник зауважила, що нові слухання ініціюють незабаром і повідомлення про них розмістять у більшій кількості ЗМІ, адже про нинішнє обговорення оголосили лише 7 квітня. – Тепер, коли ситуація набула розголосу, міській раді, щоб побудувати тут квартал, доведеться скасовувати санітарну зону, іншого виходу немає, – говорить юрист Олексій Мусіровський. – Але ж кладовище нікуди не дінеться, навіть якщо зону скасують. Тут я можу хіба що порадити місцевій владі… перенести цвинтар.

Джерело: “Власно.інфо”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я