Економіка Вінничани, які хочуть придбати нове житло через житлово-будівельні кооперативи, будьте обережні…

Вінничани, які хочуть придбати нове житло через житлово-будівельні кооперативи, будьте обережні…

688
0

Вінничани, особливо інвестори житла в різноманітних ЖК –  житлових комплексів міста Вінниці, які ведуть свою господарську діяльність у вигляді ЖБК — житлово-будівельних кооперативів, будьте уважними до того, що підписуєте у фірмових МАФах “забудовників”, якщо вам пропонується придбати квартиру під виглядом пайового внеску в ЖБК — житлово-будівельного кооперативу. Масштабна житлова афера в ЖК “Європейський” довела — залишитися без грошей і без житла легко!

Тому пропонуємо детальний розбір ситуації на прикладі ошуканих покупців квартир саме цього скандального житлового комплексу.

В особисті повідомлення спільноти “Вінниця Корупційна” надійшло анонімне повідомлення, яке наштовхнуло написати цей матеріал:

“Здравствуйте. Мы с мужем в отчаянии поскольку купили квартиру в европейском в 2016, в 2017 не успели ее продать((( а в 2018 окончательно поняли, что нас развели на деньги и жилье одновременно(( Все попытки поговорить с застройщиком заканчивались обещаниями достроить секции “в этом году” и постоянно придумывались новые причины, почему стройка стоит и ничего не строится. Сейчас новый директор Юлия уговаривает нас писать заявления в полицию на собственников жск и говорит что по другому секции никак не достроить. Мы уже никому не верим и не знаем как быть(( Это грех я знаю, но начинаю завидовать тем людям которые продали свои квартиры по переуступке в 2017 году и выпрыгнули из нашего ада”

ЖБК або житлово-будівельний кооператив — це юридична особа, утворена фізичними або юридичними особами, які добровільно об’єдналися на основі об’єднання їх майнових пайових внесків для участі в будівництві житлового будинку. Тобто, власниками ЖБК є самі люди, які внесли свої пайові внески в будівництво.

Хитрість в тому, що вже на цьому етапі інвесторів чекають перші “підводні камені”:

— відсутність нотаріуса при заключенні угоди. Інвесторам видають роздруковані на принтері папірці, в яких зазначено, що за певну суму покупець отримує право на частину житлової площі в будинку, що мають побудувати. Як гарантувати, що одразу, як тільки “щасливий власник” квадратних метрів не вийде з фірмового вагончику, такий же самий папірець не буде надруковано вже для іншого покупця? Ніяк.

— відсутність контролю за коштами інвесторів. Покупці нерухомості через купівлю права вимоги навіть не здогадуються, що основна відповідальність за будівництво будинку лягає саме на них! Навіть директор ЖБК, який формально приймає кошти на рахунок ЖБК, є найманою особою! А особу цю наймають власники ЖБК, якими знову ж таки формально є самі інвестори. Чому інвестори ЖК “Європейський” залишилися без житла та коштів? Вони не змогли вчасно проконтролювати, на що саме пішли проінвестовані ними кошти.

— практика прихованого реєстру власників ЖБК. Організаторам житлових афер важливо, щоб інвестори житлових комплексів не змогли об’єднатися та звернути на себе увагу місцевої влади, органів прокуратури, поліції. Для цього існує практика прихованого реєстру, коли кінцевий список інвесторів ЖБК невідомий навіть самим інвесторам. Знову ж таки, відсутність нотаріуса при заключенні угод відкриває широкі можливості для фальсифікації реєстру. Саме тому часто буває так, що у 300 квартир житлового комплексу є фактичних 450 власників, у яких на руках папірці про внесення пайового внеску. Просто у когось опис квартир в цих папірцях однаковий.

То на кого ж тоді “новий директор Юлія” просить писати заяву в поліцію інвесторів ЖК “Європейський”, якщо “собственниками ЖСК” є…самі інвестори? Хитрий трюк, щоб через декілька років слідства інвесторам пояснили просту істину — не шукайте прихистку в аферистів.

Головне питання: а чому взагалі в Україні так розвинена практика будувати будинки саме у форматі ЖБК?

Відповідь очевидна! Щоб продовжувати видавати комунальну землю за копійки водіям, секретаркам, однокласникам та однокласницям чи друзям депутатів місцевих рад. Але оскільки у них є тільки блатні знайомства і більше нічого, створена процедура залучення грошей через ЖБК! Щоб не дуже освічені в юридичних аспектах українці приносили останні гроші, обмінювали їх на папірці з принтера та йшли додому роками чекати омріяне житло!

Якщо організатор має хоч трохи честі та совісті, будинок буде збудовано, а папірці будуть обміняні на свідоцтва про право власності.

Але іноді за такими ЖБК стоїть серйозний депутат Вінницької міської ради, який товаришує з мером, іншими депутатами, в такому випадку у інвесторів заберуть спочатку гроші, потім житло, надію це житло повернути, а наостанок пришлють “директора Юлю”, яка порадить жертвам афери написати заяву в поліцію на самих себе, щоб допомогти впливому шефу остаточно замести свої сліди в цій фантастично заплутаній справі…

джерело