На голову Новини Вінничани в чергах за монетизованою субсидією! Не всі в захваті!

Вінничани в чергах за монетизованою субсидією! Не всі в захваті!

120
0

На Вінниччині розпочалась видача монетизованих субсидій готівкою. Люди можуть отримати кошти у відділеннях «Ощадбанку». Однак це створює чималі черги, як за хлібом!

Як виявилось, багатьом людям не подобається нововведення в державній допомозі!

Молодь не розуміє, навіщо все так ускладнювати, а люди похилого віку обурені великими чергами! Пенсіонери пояснюють, мовляв, якщо молодь ще може скористатись інтернетом, то ми не те що не знаємо як, а й навіть не маємо комп’ютера!

На питання, як відноситесь до нововведень в субсидії, пенсіонер Микола Іванович, який на той момент сидів у черзі, відповів:

— Нехай голова відлетить у тих, хто придумав усю цю дурню. Спочатку відстояв у черзі на пошті за пенсією, а тепер доведеться до вечора сидіти і тут. І ще невідомо що буде далі, чи дадуть ті гроші, чи ні. Я вже мовчу про те, що нещодавно переніс операцію, і мені не можна нервувати. Головне – це все витримати, щоб не стало погано. А за словами пенсіонерки Галини Степанівни, монетизація субсидій є поганою ідеєю:

— Нехай ті, хто придумали таку дурню, просто прийдуть і спробують висидіти у цій черзі!

На таку ситуацію скаржаться і калинівчани. Мовляв, прийшли із всіма потрібними документами, відстояли чергу та зареєструвались на потрібний час. Однак, у відділенні «Ощадбанку» заявили, що кошти будуть не раніше 26-го березня.

Але в Департаменті соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації спростували цю інформацію. Мовляв, такого не може бути, адже з кожного відділення нам звітують. Тут або люди щось неправильно зрозуміли, або ж їм не пояснили належним чином.

Більш детальніше про монетизацію субсидій «живими» грошима розповіли днями на прес-брифінгу. — Як відомо, з ініціативи Президента України, першого березня Уряд запровадив монетизацію житлових субсидій саме у готівковій формі. Тобто, ту субсидію, яка призначена вінничанам з жовтня по 31-ше грудня 2018-го року, отримуватимуть в березні «живими» грошима на руки. Четвертого березня наші субсидіанти-пенсіонерами, почали отримувати державну допомогу разом з пенсіями. Це відбувається двома шляхами: з четвертого числа поштар приносить пенсію разом із субсидією. Якщо ж пенсіонер обслуговується і отримує пенсію в банку, то через той банк на картковий рахунок надійдуть кошти (пенсія разом із субсидією), — розповідає директорка Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА Наталя Заболотна.

За словами Наталії Михайлівни, у всіх відділеннях банку (на території всієї області) будуть знаходитись працівники соціального захисту. До них можна звернутись у випадку, коли виникають якісь питання. На Вінниччині таких 92 відділення. Як виявилось, протягом сьогоднішнього ранку на території Вінниччини обслужили близько тисячі субсидіантів.

— Сьогодні, у перший день виплати готівкових субсидій, на Вінниччині за три години роботи відкрили близько тисячі рахунків. Саме на них держава зараховуватиме кошти на сплату житлово-комунальних послуг. Карткові рахунки для виплати субсидій відкриваються абсолютно безкоштовно. Такі картки є інструментом доступу до субсидії і в подальшому. Адже якщо державна допомога буде нарахована людині і на наступний опалювальний період, то платежі відразу зараховуватимуться на цей самий рахунок, — розповідає начальник філії Вінницького обласного управління акціонерного товариства «Ощадбанк» Юрій Боковий.

— Людям, які отримають пенсію в останні числа березня, разом із якою приходить і субсидія, не варто хвилюватись. Адже пеня у таких випадках не призначатиметься. Головне – це не наростити борг до травня, коли призначатиметься субсидія на новий опалювальний період (2019-2020 роки). Адже якщо на той момент буде заборгованість за попередній місяць більше, ніж 340 гривень, то субсидія призначена не буде, — додала Наталя Заболотна. 

 

Олена Гнатишина

(Власноінф)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я