Економіка ВІННИЧАНИ ПЛАТЯТЬ ЩОМІСЯЦЯ ПРИВАТНІЙ «ПРОКЛАДЦІ» У КОМУНАЛЬНОМУ ОФІСІ!

ВІННИЧАНИ ПЛАТЯТЬ ЩОМІСЯЦЯ ПРИВАТНІЙ «ПРОКЛАДЦІ» У КОМУНАЛЬНОМУ ОФІСІ!

2562
0

99aa3dbe4b7514584b17033639558193Всі мешканці Вінниці, хто хоч раз отримував «комунальні листи щастя», платіжки від приватної компанії ЦМСУ, могли помітити, що далеко не всі надавачі послуг вказали свої рахунки. Наприклад, «Вінницяоблводоканал» та «ВМТЕ» свої реквізити вказали. Хоча і застарілі, адже з 1 січня 2020 року Україна перейшла на IBAN, а у платіжках січневих рахунки ще надані старі. Розрахункові рахунки «Енери» та «Вінницягазу» можна знайти на сайті. А от, наприклад, за послуги КП «ЕкоВін» (вивіз сміття) ви не заплатите ніяк, окрім «офіційних» шляхів, це КП свій рахунок не надає публічно.

І тут найцікавіше. Виявляється, кожен ваш платіж на пошті, у «приваті» чи у будь-якому іншому «дозволеному» місці оплати йде не напряму до надавача послуг. Між вами і надавачем без вашої письмової згоди, але з вашого мовчазного відома поставили приватну фірму.

В народі таких посередників непроханих називають «прокладками». Отже, знайомтесь – від 0.8% до 5% ваших грошей йдуть на рахунок приватного ТОВ «ФК МПС», точніше – ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ “МУНІЦИПАЛЬНІ ПЛАТІЖНІ СИСТЕМИ” Створене ТОВ вже при діючому мері Сергії Моргунові у 2016 році.Картинки по запросу фото Александр Шмундяк

До 2019 року ТОВ «ФК МПС» очолював Олександр Шмундяк і знаходилась фірма на Соборній, 64 («будинок побуту»), сьогодні підприємство очолює екс-перший заступник ЦМСУ (тої приватної фірми, яка надсилає вінничанам платіжки) Сергій Горячкун. І знаходиться МПС вже у будівлі, яка належить Вінницькій міськраді – Соборна, 36 (екc-відділенняНацбанку). Приватна фірма у адміністративній будівлі? Не зовсім, адже засновником МПС є МІСЬКЕ КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО “ВІННИЦЬКИЙ ФОНД МУНІЦИПАЛЬНИХ ІНВЕСТИЦІЙ”. Це комунальне підприємство внесло 14,7 млн грн у статутний фонд МПС. Ще 15,3 млн грн дало «приватне» ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “МУНІЦИПАЛЬНИЙ ФОНД УПРАВЛІННЯ ТА ФІНАНСУВАННЯ БУДІВНИЦТВА”, яке розміщується також по вул.Соборній, 64. А сьогодні це ТОВ-засновник очолює все той самий Олександр Шмундяк.

Але найцікавіше інше – хто був раніше, МПС чи МФУФБ? Адже засновником засновника МПС є саме МПС. Шах і мат.

Засновники МПС (дані взято з аналітичної системи YouControl):

Засновники МФУФБ, засновника МПС:

Що цікаво, станом на кінець 2018 року статут МПС мав в собі виключно гроші з КП та приватної фірми, яка по суті і є ЦМСУ:

Кошти з бюджету вінницькі депутати виділили 24 лютого 2017 року. Тоді більшість вінницьких міських обранців проголосувала за виділення 50 мільйонів гривень для КП «Вінницький фонд муніципальних інвестицій».Картинки по запросу фото Віталій Погосян Тоді ж екс-керівник департаменту економіки та інвестицій Вінницької міської ради Віталій Погосян  на своїй сторінці у ФБ зауважив що МКП «Вінницький фонд муніципальних інвестицій» був створений саме як інструмент, який на першому етапі своєї роботи дозволив через надання позик іншим комунальним підприємствам впроваджувати заходи з енергоефективності та енергозбереження.

Дивні інвестиції у «енергоефективність». Але на цьому МПС не запиняється. Виявляється, що фінансоване міського бюджету приватне підприємство (а саме так і виходить, враховуючи, що засновник МПС є також повністю «проінвестованим» з міського бюджету) має для своїх потреб «фінансової прокладки» 13 авто, два з яких – сміттєвози (дані аналітичної системи YouControl):

Найцікавіше, що можна дізнатись із офіційного сайту МПС – це Вартість послуг з переказу коштів (розмір комісійної винагороди/плата за здійснення операції). Для комунальних управлінських компаній міста вона складає 0,8% від суми сплати з кожного вашого комунального платежу, для ОСББ – 1% (до речі, в договорах вказується, що 1% – то у випадку готівкових коштів, з банківських карток – 1,5%), для Вінницької транспортної компанії за «продаж транспортних квитків» – 5%!

Тож, коли на сайті, наприклад, Енери ви побачите, що можете платити без комісій – не вірте. Комісію ви все одно сплачуватимете, але цього не побачите.

 

Фактично, за гроші міста створено приватну компанію, якій вінничани сплачують щоразу, як платять за комунальні платежі. І гроші йдуть не до бюджету міста, а у приватну кишеню, хоч ця кишеня і розташована у адміністративній муніципальній будівлі.

Джерело

#корупція#влада#гройсман#цмсу#вінниця