На голову Новини Вінничанам безкоштовно роздавали бестселер Тімоті Снайдера

Вінничанам безкоштовно роздавали бестселер Тімоті Снайдера

97
0

У Вінницькій обласній науковій бібліотеці імені Тимірязєва відбулася презентація світового бестселера «Криваві землі. Європа між Гітлером та Сталіном», який у 2010 року видав американський історик, професор Тімоті Снайдер. По завершенні всі охочі мали можливість безкоштовно отримати це видання у якості подарунка.

Торік видавництво «Дуліби» за підтримки Посольства США в Україні, Міністерства освіти і науки та Міністерства культури надрукувало російський переклад історичного бестселеру. Оскільки передрук здійснювався за грантівські гроші, то тираж книги розповсюджується безкоштовно в навчальних закладах та бібліотеках України. До Вінниці книги Тімоті Снайдера привезла директор видавництва «Дуліби», доктор історичних наук Марина Гримич, пише День

«Наукова праця Тімоті Снайдера стосується не війни, а передусім масових убивств мирного населення, яке упродовж багатьох років здійснювали тоталітарні режими Гітлера та Сталіна, – каже Марина Гримич. – Кривавими землями автор називає територію, де в період Другої світової війни перетнулися німецька і радянська влади, тобто це вся Україна, частина Польщі, Прибалтики та інших держав. На цих землях відбувалися сталінські масові репресії, розстріли мирного населення, післявоєнні етнічні чистки, Голодомор і Холокост. Саме тут навмисно було знищено 14 мільйонів людей (без загиблих солдат під час війни). Це було переважно мирне населення, замордоване нацистами або радянською владою. Саме тому автор вважає, що ця книга є найбільш актуальною для росіян, бо вона допоможе їм зрозуміти не лише сусідів, а й самих себе».

За це історичне дослідження автор отримав 9 премій. Видання було надруковане на 26-ти мовах світу. Цікаво, що як тільки книга побачила світ, росіяни викупили права на переклад. Але до 2015 року книгу ніхто не перекладав. Це, на думку Марини Гринич, трапилося тому, що головна думка автора не співпадає з офіційною версією Кремля, який досі вважає себе правонаступником радянської влади і володарем земель колишнього Радянського союзу.

«Як тільки термін дії прав на переклад закінчився. Книжку за підтримки Посольства США в Україні було видано російською мовою. Для поширення електронного видання книги ми створили сайт, де можна завантажити видання в будь-якому електронному форматі. Цією можливістю вже скористалися 57 тисяч користувачів з різних регіонів світу. У наступному році, настільки мені відомо, бестселер планують перекласти українською і видати. Але цим займатиметься вже інше видавництво», – каже пані Марина.

Історичне дослідження Тімоті Снайдера вже обросло відгуками. Не всі вітчизняні історики готові розділи його міркування (зокрема з приводу того, що він відносить західну частину України до території Польщі). Та ніхто не сперечається про мільйони українців, які загинули внаслідок режимів радянської влади і нацистської Німеччини.

Олеся ШУТКЕВИЧ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я