На голову Новини Вінницьких пенсіонерів навчатимуть працювати з "електронікою"

Вінницьких пенсіонерів навчатимуть працювати з "електронікою"

100
0

У Вінниці з початку вересня з’явится мережа центрів допомоги та освіти для літніх людей. Вони будуть діяти на базі програми «Освіта протягом всього життя» та основною своєю метою ставлять соціальну адаптацію та освіту людей третього віку. 

 У Вінниці з початку вересня з’явится мережа центрів допомоги та освіти для літніх людей. Вони будуть діяти на базі програми «Освіта протягом всього життя» та основною своєю метою ставлять соціальну адаптацію та освіту людей третього віку.

 

тренінг для пенсіонерів фото

 

— У першу чергу іде мова про те, щоб люди третього віку, які зараз трохи забуті, бо більшість уваги надається молоді, маючи досвід та знання, бажання працювати, знайшли для себе нове місце у суспільстві, — сказав помічник аташе з питань культури Фонду сприяння демократії Посольства США, за сприяння якого реалізується проект, Сергій Решетов. — Основна ідея — спрямувати це у правильне русло, щоб вони могли здобути новий рівень знань для себе, могли бути корисними для своєї громади і стали активними громадянами.

 

Для України такі проекти – унікальні. Пан Сергій зазначив, що за вісім років ніхто не звертався до Фонду за домогою з подібними пропозиціями. У цій суспільно важливій сфері вінничани стали новаторами. Вони вже п’ять років працюють над різними проектами, спрямованими на адаптацію людей третього віку до новітніх викликів часу.

 

– Європейський досвід каже, що людина має отримувати знання протягом усього життя. Прогрес йде дуже швидко, люди старшого віку невміють користуватися комп’ютерами, бантоматами, системами електронного самоврядування… Вони не звикли до цього, вони цього бояться, — говорить координатор проектів ГО «Центр Поділля-Соціум» Анна Моргун.

 

Наразі програма передбачає навчання літніх людей основам роботи з комп’ютером, спілкування, правознавства та правової обізнаності. Зараз отримати ці знання можна у приміщенні ГО «Центр Поділля-Соціум» за адресою вул. Фрунзе, 4.

 

Сьогодні розпочався цикл тренінгів для представників громадських організацій з Києва, Одеси, Львова, Чернігова, Хмельницького та Рівного. Через деякий час подібні центри відкриються також у Вінницькому педагогічному та Донецькому Національному університетах. Академічна спільнота надасть не тільки простір для реалізації потреб людей третього віку, але й психологічну підтримку.

 

Джерело: vlasno.info

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я