На голову Новини Вінницькі музиканти повернулися з АТО (ФОТО)

Вінницькі музиканти повернулися з АТО (ФОТО)

248
0

 Оркестр Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області побував на  небезпечних «гастролях» – 26 музикантів вітали бійців, що дислокуються в трьох «гарячих» містах Сходу країни, з Днем незалежності

 Оркестр Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області побував на небезпечних «гастролях» – 26 музикантів вітали бійців, що дислокуються в трьох «гарячих» містах Сходу країни, з Днем незалежності. Ідея поїздки «музичного батальйону» належить міліцейському керівництву області. Мета – підняття патріотичного та бойового духу, намагання донести до оборонителів Батьківщини відчуття єдності народу, спільної мети усіх українців.

 

 

 

 

Також невипадково музиканти побували саме в тих населених пунктах, де служать вінничани. З піснями вони хотіли передати бійцям, що вдома їх люблять, підтримують і, звісно, чекають з перемогою. Кожен солдат-вінничанин отримав ще й сувенір з рідної Вінниці – вихованці дитячого садочка №39 власноруч зробили і передали для кожного бійця маленькі дитячі обереги – ангеликів на шпильках. Діти вірять, що їхні подарунки оберігатимуть солдатів у бою. Так і буде, адже, що може бути сильнішим за щиру дитячу віру?

 

Враженнями від небезпечних «гастролів» з «Інформаційною Вінниччиною» поділилась солістка обласного оркестру УМВС, відома співачка Оксана Славна. Звісно, вона повернулась з регіонів, де точаться бойові дії, з двоякими відчуттями. Зізнається, що було страшно, але як солістка міліцейського оркестру Оксана їхала в зону АТО рішуче, жодного разу не засумнівалась, адже розуміла, що співвітчизникам, які там воюють потрібне підкріплення не лише у вигляді важкої техніки і боєприпасів, а й відповідний настрій і бойовий дух. Вона розповідає, що і програму виступу формували з метою налаштування хлопців на позитив.

 

– Програму підібрали міліцейсько-патріотичну. Я співала пісню «Про солдата спецназа», дуже гарна пісня у нас є «Клятва Україні», також лунала пісня з кінофільму «Зірки в армії» – «Я за тобою», та багато інших тематичних композицій – розповідає Оксана Славна.

 

 

 

Всього вінницький оркестр дав концерти у трьох населених пунктах: Краматорську, Дзержинську і в селі Попасне, де, власне, і стоїть батальйон «Вінниця». Крім того, вінничани були проїздом у Слов’янську. Побачене там найбільше вразило їх.

 

– В Слов’янську ми також були, зустрічалися з вінничанами, які там на блокпостах стоять, але концерту там не було. До речі, як на мене, Слов’янськ найбільше постраждав від бойових дій. Там, дійсно, багато спалених і розбитих будинків, а ті, що вціліли, все рівно, стоять без вікон. Дорогою ми проїжджали один підірваний міст, посеред якого величезна дірка. Ми її об’їхали, але, зрозуміло, що важка техніка там не проїде, – каже Оксана.

 
 
 
 

Першу ніч артисти ночували в Краматорську, адже там, в штабі АТО, у них був запланований концерт. Виступали вінничани у військово-польових умовах, на імпровізованій сцені. Хоча, за кілька днів до вінницького оркестру краматорських бійців розважили артисти «95-го кварталу», вони, каже Оксана, привезли з собою повноцінну сцену.

 

– В Краматорську було найбільше глядачів. Концерт відбувся на території штабу, прямісінько на полі, де стоїть техніка і розбито намети. Замість сцени були, я так зрозуміла, якісь борти від ящиків складені просто на землю, на них стояли солісти і диригент. Позаду сидів оркестр, прямо на землі. Дорогою назад ми дали в Краматорську ще один концерт, вже в самому місті. Концерт був в парку, прийшло багато жителів міста, – ділиться співачка.

 

 

 

 

Наступним був Дзержинськ. Там теж частково дислокуються війська, в яких службу проходять вінницькі солдати.

 

– Концерт був на місцевому стадіоні, тож його відвідали і місцеві жителі. До речі, останні прийшли з українською символікою, з прапорами. Вони фотографувались з нами і квіти дарували, але все ж важко їм там. Бояться навіть по вулицях ходити, – розповідає Оксана Славна.

 

 

 

 

Схожа ситуація, за її словами, і в Попасному. Там люди взагалі воліють сидіти вдома і зайвий раз на вулицю не виходять.

 

– В Попасному концерт у нас був прямо на вулиці, там, нажаль, людей було мало. Під кінець концерту три самі сміливі жіночки прийшли, а решта мабуть бояться виходити, – каже Оксана.

 

 

 

Вона, як і решта музикантів, побувши лише кілька днів в зоні АТО, сповна відчула на собі емоції тамтешніх жителів. Їхнє небажання виходити з укриття було зрозумілим.

 

– В дорозі нас супроводжували три хлопці з «Беркуту», вони весь час були з нами, тому що, дійсно, там дуже напружена атмосфера. Ми всі їхали в бронежилетах, з вимкненими телефонами та із заштореними вікнами. Взагалі важко було їхати, було страшно. Ми добре чули як гриміло, як лунали вибухи. Та найбільше вразив той неоднозначний, підступний спокій, коли ми проїжджали повз поля з соняшниками і кукурудзою і все так ніби гарно і тихо, але, разом з тим, розумієш, що в цій красі може ховатись страшна небезпека, – розповідає співачка.

 

 

 

В цілому, якщо враховувати рівень небезпеки такої поїздки, все минуло добре, але і без пригод не обійшлось. Дорогою назад, при виїзді з міста Ізюм у музикантів зламався автобус. Артистам довелось шукати підмогу, яка завезла генератор на ремонт в Харків за 120 км. Тож ніч вони провели в автобусі, посеред траси. Всього їх вимушена зупинка тривала 20 годин.

 

Після таких пригод вінницькі музиканти все ж повернулись додому задоволені поїздкою. Адже, їхні виступи дуже сподобались військовим. Хлопці не стримували емоцій танцювали, підспівували, веселились. Керівництво АТО, в свою чергу, теж відзначило необхідність подібних заходів і подякувало вінницьким артистам за бойове налаштування військових.

 

– Виступ оркестра УМВС Вінницької області сприяє відновленню сил, в першу чергу моральних, духовних сил військовослужбовців для того, щоб вони в подальшому сумлінно виконували бойові завдання, – зауважив заступник начальника штабу АТО Олександр Латутін.

 

Днями і керівництво УМВС області відзначило артистів оркестру. Керівник вінницької міліції Олег Школьний подякував музикантам за їх творчість та патріотизм.

 

 

 

Джерело: i-vin

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я