На голову Новини Віктор Малиновський: Вінницька міська рада підробляє документи, бажаючи привласнити "чуже" майно або...

Віктор Малиновський: Вінницька міська рада підробляє документи, бажаючи привласнити "чуже" майно або "Темна сторона набережної Рошен"

193
0

Зі сторони Вінницького міськвиконкому прослідковуються чіткі грубі порушення чинного законодавства і навіть фальсифікація документів.

Коментар-відгук на статтю "Темна сторона набережної Рошен"

Віктот Малиновський: дану справу можна відверто назвати фальсифікацією й грубим порушенням чинного законодавства зі сторони Вінницького міськвиконкому.

Так, в 1992 році, директор ВКПП «Олімп» Дяков М.Я. (позивач) звернувся до виконкому Вінницької міської ради (відповідач) з листом, де вказував, що виявив залишки насосної станції, які за всіма ознаками можна класифікувати як безхазяйне й поцікавився чи можна використовувати дане приміщення для експлуатації у виробничих цілях без демонтажу обладнання.

На що отримав ствердну відповідь, на основі якої, дотримуючись вимог чинного, на час виявлення безхазяйного майна, законодавства, було заведено інвентаризаційну справу та поставлено приміщення на облік в ВООБТІ як «безхазяйне майно».

За десятирічний час експлуатації, ВКПП «Олімп» за власний рахунок реконструйовало та зробило капітальний ремонт.

З цього виходить, що виявлене позивачем в 1992 році безхазяйне майно за час експлуатації отримало статус реконструйованого, капітально відремонтованого, а це значить, що, в розумінні приписів статей 330, 331, 332 ЦК України, – набуло статус Новоствореного майна.

Згодом оновлена набережна зона, мимоволі підвищила вартість розташованого на ній майна, що не могло не привернути увагу міської ради.
Мабуть, як раз через це, в 2009 р. чиновники вирішили включити цей об’єкт до складу комунальної власності. Спосіб було обрано оригінальний. Виконком міської ради звернувся до місцевого суду з заявою про набуття права власності на безхазяйну річ, якою нібито була ця будівля. За їх логікою в центрі міста «раптово» виявився безгоспний капітальний об’єкт площею в 144 кв.м. про існування якого вони навіть не здогадувались багато десятирічь.

Але ж як же той факт, що дане приміщення вже не безхазяйне, а НОВОСТВОРЕНЕ!? Виходить, що на сьогодні приміщення колишньої насосної станції має два статуси – безхазяйного (як вважає міська рада) і новостворене (як вважає чинне законодавство).

І тоді-то міська рада, знаючи що законодавство визначає особливі правила щодо набуття права власності на безхазяйні нерухомі речі, те, що справа про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади розглядається судом за участю заявника, НЕ повідомляючи дійсного користувача майна (Дякова М.Я) вирішила через суд отримати право власності.

Крім того, Вінницька міська рада вже встигла оформити технічний паспорт на приміщення, вважаючи його своєю власністю.
Порушена справа наразі відкрита. Зі сторони відповідача прослідковуються чіткі грубі порушення чинного законодавства і навіть фальсифікація документів.

Можливий варіант, що справу передадуть на розгляд до суду, уже не місцевого значення.

Ось, що пише Інтернет-видання corruptua.org про цю ситуацію:

Темна сторона набережної Рошен

Зірваними замками та викинутим на сміття обладнанням завершився черговий майновий конфлікт за участю посадовців Вінницької міської ради. Силовим шляхом чиновники «повертали громаді» будівлю розташовану в самому центрі туристичної Вінниці – на набережній Рошен, поблизу найбільшого в Україні світломузичного фонтану.

 

«Чиновники прийшли і заявили, щоб я здав ключі від виробничого приміщення та йшов геть. Виламали вхідні ворота, поставили свої замки. Так працює Виконком Вінницької міської ради. Причому жодної компенсації за втрачений бізнес мені навіть ніхто не запропонував», – охарактеризував ситуацію кореспондентам CorruptUA директор ВКПП «Олімп» Михайло Дяков.

 

МАЛЕНЬКИЙ БІЗНЕС В ЗАРУЧНИКАХ ВЕЛИКОЇ ГРИ

 

В далекому 1992 р. тодішній Виконком Вінницької міської Ради народних депутатів передав підприємству «Олімп» безхазяйне, покинуте та розграбоване приміщення придамбової насосної станції побудованої в 1960-х роках. Відремонтувавши будівлю та закупивши обладнання підприємець започаткував власну справу, створивши десяток робочих місць та перетворивши колись покинуте приміщення на виробничий цех. Так двадцять років тому вінничанин Михайло Дяков створив свій маленький бізнес.

 

 

Успішна робота малого підприємства тривала до тих пір поки в 2009 р. не розпочалась капітальна реконструкція старих радянських берегових споруд. Оновлення набережної значно підвищило вартість розташованого на ній майна, перетворивши на майже елітну з комерційної точки зору прилеглу вул. Кармелюка. Зокрема, за оцінкою Вінницької торгово-промислової палати лише виробниче приміщення ВКПП «Олімп» розміщене за адресою вул. Кармелюка 12-А було оцінено в 480 000 грн.

 

Мабуть саме тому в 2009 р. чиновники вирішили включити цей об’єкт до складу комунальної власності. Спосіб було обрано оригінальний. Виконком міської ради звернувся до місцевого суду з заявою про набуття права власності на безхазяйну річ, якою нібито була ця будівля. За їх логікою в центрі міста «раптово» виявився безгоспний капітальний об’єкт площею в 144 кв.м. про існування якого вони навіть не здогадувались багато десятирічь.

 

 

Існування у центрі Вінниці подібних «бермудських трикутників» в яких з’являються цілі будівлі працівників Феміди не здивувало. Староміський районний суд пристав на аргументи «спостережливих» представників влади та передав нежитлову споруду в комунальну власність. Причому нікого не зацікавило, що в цьому приміщенні протягомдвох десятирічь знаходяться виробничі потужності фірми «Олімп».

 

Неоднозначне рішення першої інстанції невдовзі скасував Апеляційний суд Вінницької області. «Суд безпідставно не прийняв до уваги, що згідно інвентаризаційної справи №2888 КП «Вінницьке міське бюро технічної інвентаризації» від 09 грудня 2009 року, спірна будівля, розташована по вул.Кармелюка, 12а в м.Вінниця знаходиться у користуванні ВКПП «Олімп», яке використовує приміщення будівлі для виробничих потреб», – зазначено в судовій ухвалі.

 

Втім, вирок Феміди запізнився…. 23 грудня 2010 р. рішенням № 2943 (п. 22.2) Вінницький виконком оформив право комунальної власності над цим об’єктом за собою. В той же день, 23 грудня, міським БТІ було видано свідоцтво про право власності, в якому зазначено, що дане приміщення належить на праві комунальної власності територіальній громаді м. Вінниця в особі Вінницької міської ради. Швидкість оформлення документів просто вражає! Отримати в БТІ свідоцтво за один день, та ще й перед новим роком, справа майже фантастична.

 

ВІННИЦЬКИХ ЧИНОВНИКІВ ПІДОЗРЮЮТЬ В КРИМІНАЛІ

 

Вочевидь, внаслідок трудового поспіху посадовці Бюро технічної інвентаризації проігнорували факт наявності документації у іншого суб’єкта – фірми «Олімп». В матеріалах пізніше порушеної кримінальної справи фігурують відразу дві копії технічного паспорта на спірне приміщення. Один виданий в серпні 2009 р., другий – 9 грудня 2009 р. В одному власником зазначено Вінницьку міську раду, ну а в іншому – Вінницьке виробничо-комерційне приватне підприємство «Олімп». Тобто завдяки «ударній» передноворічній роботі чиновників об’єкт фактично отримав відразу двох господарів.

 

 

Цей дивовижний факт в ході допитів підтвердила і очільник КП «Вінницьке міське бюро технічної інвентаризації» Діна Нагірняк. «З допиту свідка Д.Б.Нагірняк вбачається, що технічний паспорт на безхазяйну будівлю був виготовлений БТІ на замовлення Дякова М.Я. 21 серпня 2009 р., після проведення інвентаризації було виготовлено технічний паспорт по замовленню Вінницької міської ради», – йдеться в матеріалах судової справи.

 

Інша сторона майнового конфлікту, підприємець Михайло Дяков, вбачає в цій ситуації банальну спробу представників вінницької влади рейдерським шляхом захопити «ласий» об’єкт в центральній частині міста. Наскільки подібні звинувачення проти міських урядників відповідають дійсності, покаже час.

 

Зазначимо, що доля кримінального провадження є неоднозначною. Справу закривали за відсутністю подій злочину і відкривали знову. Днями Апеляційний суд Вінницької області постановив відновити резонансне розслідування. Наразі правова кваліфікація – підробка документів (ч.1 ст. 358 Кримінального кодексу України). В разі доведення вини посадовцям може загрожувати штраф до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або навіть обмеження волі строком до двох років. Саме за допомогою правоохоронних органів підприємець і сподівається повернути свій бізнес.

 

ПІДПРИЄМЕЦЬ ВТРАТИВ В СУДАХ ОСТАННЮ НАДІЮ

 

Тим часом після фіаско в Апеляційному суді Вінницької області чиновники не втратили інтерес до будівлі по вул. Кармелюка 12-А. Посадовці врахували невдалий досвід і обрали принципово нову лінію поведінки та почали стверджувати, що будівля завжди перебувала в комунальній власності і є важливою складовою гідротехнічних споруд вінницької набережної.

 

«Дане приміщення завжди перебувало у комунальній власності. …Рішенням Вінницької міської ради від 04.04.2008 року №1845 затверджено Перелік об`єктів комунальної власності територіальної громади м.Вінниці, до якого входить берегове укріплення набережної від вул. В.Чорновола до Г.Успенського. Насосна станція по вул. Кармелюка, 12а в м. Вінниці є гідротехнічною спорудою і невід`ємною частиною дамби, пов`язаною спільним призначенням – захистом від підтоплення території м. Вінниці», – обґрунтували свою позицію юристи міської ради.

 

Аргументи досить логічні, ось тільки лишається не зрозумілим, чому ще рік назад посадовці намагалися довести, що проблемна будівля є безгоспним майном, яке вони знайшли майже «випадково». Не ясним лишається й інше питання. Якщо будівля по вул. Кармелюка 12-А є частиною дамби, чому нею легально двадцять років користувався приватний підприємець і чому за самими документами міськради приміщення зазначено як літейний цех. Невже муніципальні служби самі «заплутались» із призначенням приміщення по вул. Кармелюка 12-А?

 

В служителів Феміди подібних запитань, мабуть, ніколи не виникало, адже подальші рішення різних судових інстанцій прозвучали майже однаково: «Витребувати з незаконного володіння підприємства «Олімп» на користь міськради нежитлове приміщення». Натомість намагання підприємця Михайла Дякова скасувати п. 22.2 рішення №2943 (про перехід будівлі до власності міської ради) успіхів не мали. Адміністративні суди відхилили всі скарги бізнесмена.

 

ПОКИ ТРИВАЛИ СУДОВІ ТЯЖБИ ПІДПРИЄМСТВУ ВІДІМКНУЛИ ЕЛЕКТРИКУ

 

Поки тривали судові баталії роботу фірми було фактично паралізовано. «Працівники виконкому подзвонили в електромережі і моє підприємство просто відключили від електропостачання. Виробництво зупинилось і люди були вимушені звільнитись», – описує ситуацію керівник ВКПП «Олімп» Михайло Дяков. За словами бізнесмена, працівників фактично викинули на вулицю не запропонувавши їм жодних компенсацій та нових робочих місць.

 

З’ясувати правдивість цих слів та подальшу долю 10 співробітників підприємства ми вирішили у Виконкомі Вінницької міської ради. Нажаль, конкретної відповіді так і не отримали. «Питання щодо працевлаштування співробітників ВКПП «ОЛІМП» не належить до публічної інформації, що може перебувати у володінні Вінницької міської ради чи її виконавчих органів», – лише зауважили на наш запит у відділі звернень апарату міської ради та її виконкому. Дивна логіка, невже міським урядникам байдуже до долі вінничан, що роками пропрацювали в малому підприємстві?

 

Не переймаються міські чиновники і долею колись успішного підприємця та його власної справи. «В зв’язку з відсутністю будь-яких законних підстав у ВКПП «ОЛІМП» щодо використання даного приміщення підстав для виплати компенсацій або надання іншого приміщення для здійснення ним комерційної діяльності не вбачається», – пояснили кореспондентам CorruptUA офіційну позицію у відділі звернень апарату Вінницької міської ради та її виконкому.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я