Новини Вінниччани зробили маленький крок до очищення влади від осіб, яким більше не...

Вінниччани зробили маленький крок до очищення влади від осіб, яким більше не довіряє (ВІДЕО)(ФОТО)

277
0

 Відлюстрували. Зо два тижні громадські активісти Вінниці виношували ідею народної люстрації. Майже місяць по частинах збиралась інформація про кандидатів в народні депутати по вінницьких мажоритарних округах. Ми підключили київських соціологів та політологів аби ті змогли допомогти нам розібратись у численних списках «мажоритарщиків».  В результаті, маємо рейтинг партій та антирейтинг кандидатів в народні депутати

 Відлюстрували. Зо два тижні громадські активісти Вінниці виношували ідею народної люстрації. Майже місяць по частинах збиралась інформація про кандидатів в народні депутати по вінницьких мажоритарних округах. Ми підключили київських соціологів та політологів аби ті змогли допомогти нам розібратись у численних списках «мажоритарщиків».  В результаті, маємо рейтинг партій та антирейтинг кандидатів в народні депутати.


 

 

 

Подекуди ці рейтинги стали неочікуваними навіть для самих люстраторів: одні результати нас приємно здивували, інші ж, навпаки, пригнітили. Але, як би там не було, оцінки виставлені. Можливо вони допоможуть комусь із жителів Вінниччини зробити правильний вибір. Якщо ж ні… Що ж, ми принаймні не сиділи, склавши руки. Ми намагались відкрити очі вінничанам і показати їм реальну картину вибору, хоча не скрізь він є.

Цією люстрацією ми, громадські активісти Вінниччини, зробили маленький крок до очищення влади від осіб, яким ми, народ України, більше не довіряємо.

Люстратори – це люди, хто зрозумів, що ситуація в Україні не тішить, оскільки до владного керма рвуться особи зі сумнівним життєвим багажем: колишні функціонери комуністичної партії, представники радянської "госппартноменклатури", співробітники й агенти КДБ (ФСБ), поплічники окупаційних і авторитарних режимів, казнокради, бандити й інший "накип".

На ці факти люстратори звертали увагу в першу чергу. А ще до цього всього додавались факти підкупу виборців, журналістів; підтримка окупації Криму та сходу України; прозорість статків та підзвітність територіальним громадам… Скажемо відверто, по цих критеріях не пройшов ніхто… 100%-го лідера, який би був «чистим» по усім цим критеріям немає. Саме тому було легше сформувати антирейтинг, де чітко вималювались «антилідери».

Що стосується партій, то тут рейтинг формувався на основі якості партійних списків, тобто знову ж таки в першу чергу оцінювались самі кандидати, за тими ж критеріями.

Отож, публікуємо вам результати люстрації з короткою анотацією.

 

 

Перше місце. СВОБОДА 92%

 

Багато в чому можна не погоджуватися з позицією партії «Свобода», але треба віддати належне вмінню цієї партії грамотно складати передвиборні списки. Усі кандидатури «списочники», практично завжди голосували у Верховній Раді нинішнього скликання так, як того хотіли громадяни України. Тому за такий солідний список кандидатів у депутати, напевно, проголосують не тільки ідейні прихильники «Свободи», а й маса виборців іншої ідеологічної орієнтації.

 

Друге місце. Народний фронт 71%

 

У списку екстрено створеного «Народного фронту» є, напевно, і цілком гідні кандидатури, проте абсолютно незрозуміло, навіщо туди включили ряд осіб з рейтингом близько сорока відсотків. Складно розцінити це інакше, ніж явну неповагу до виборців. Навіщо нам, громадянам України, питається, такі депутати? Які хоч і не голосують проти волі виборців, але майже в половині випадків з абсолютно незрозумілої причини утримуються від голосування? Навіщо тоді вони займають там, у Верховній Раді, чуже місце і отримують ні за що казкову, за нинішніми українськими мірками, зарплату? Напевно, було б краще, якби на їх місце прийшли люди, які б чесно виконували свою депутатську роботу, а не вешталися б замість цього по модних бутіках і салонах краси.

 

Третє місце. Батьківщина (68%)

 

Ситуація зі списком «Батьківщини» повністю аналогічна викладеної нами вище ситуації зі списком «Народного фронту». Такий же невисокий середній рейтинг, така ж нез’ясована присутність у списку осіб з відверто низьким рейтингом, такий же рівень неповаги до виборців. Особливого бажання голосувати за цю партію, прямо скажемо, якось не виникає.

 

Четверте місце. Блок Петра Порошенка(64%)

 

З приводу блоку Петра Порошенка можна сказати те ж саме, що вище було написано з приводу «Народного фронту». Залишається тільки на додаток до цього висловити крайнє здивування фактом включення в список Ігоря Палиці, який має рейтинг розміром всього два відсотки. Це вже не неповага до виборців, про який йшла мова в розділі «Народного фронту», а не інакше як плювок в обличчя. Судячи з цього факту, дорога України до стандартів демократії цивілізованого світу належить ще дуже довга.

 

П’яте місце. Громадянська позиція (62%)

 

Список кандидатів у Анатолія Гриценка явно вийшов якийсь несолідний. Що можна сказати на підставі усереднення рейтингу трьох депутатів? Прямо скажемо – нічого сказати не можна. Потрібно було б включити сюди побільше нині діючих депутатів, тоді можна було б говорити про якусь показовість статистики. А так вийшов пшик, фальстарт. Об’єктивно оцінити якість цього списку не представляється можливим. Іншими словами, виборцям відверто і недвозначно пропонують купити кота в мішку.

 

Шосте місце. Сильна Україна (2%)

 

На відміну від зазначеного нижче «Опозиційного блоку», що містить виключно стійких українофобів, список Сергія Тігіпка «Сильна Україна» претендує на роль пристанища для, усвідомивших усю порочність своєї попередньої поведінки, «регіоналів». Проте нашому народу добре відомо, що «скільки вовка не годуй, він все одно в ліс дивиться». Так що довіри до цього контингенту все одно немає, і ніколи вже не буде. Другий раз наступати на ці граблі українці вже не стануть. Принаймні, ми дуже на це надіємось.

 


Сьоме місце. Опозиційний блок (-12%)

 

Найзатхліші осколки Партії регіонів, повністю дискредитували себе в очах українських виборців після російської агресії проти України. Вони назвали свій блок «опозиційним», але правильніше було б його назвати все ж «російським». Тут представлені кандидатури з найнижчим рейтингом, тобто ті, які голосували переважно проти волі українського народу. І, незважаючи на очевидну абсурдність думки «опозиціонерів», які наполягають на необхідності налагодити «братські відносини» з нинішньою Росією, керованою фашистської клікою військового злочинця Путіна. Іншими словами, «опозиційність» цього блоку спрямована не проти нинішніх українських властей, а проти всього нашого народу і нашої державності як такої. Списочники, по суті, недоноски недобитою прокремлівської «п’ятої колони». І місце їм усім аж ніяк не в парламенті, а на лаві підсудних.

 


А ось антирейтинги кандидатів в народні депутати по мажоритарних округах Вінниччини:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я