Новини Вінничани засудили провокаційні дії губернатора та звернулись до Президента України (ЗВЕРНЕННЯ)

Вінничани засудили провокаційні дії губернатора та звернулись до Президента України (ЗВЕРНЕННЯ)

170
0

Вчора на Вінницькому Народному Віче, громадські активісти зібрались аби узгодити та підписатись під офіційним зверненням до президента України, Кабінету Міністрів України, народних депутатів та Засобів Масової Інформації.

 Вчора на Вінницькому Народному Віче, громадські активісти зібрались аби узгодити та підписатись під офіційним зверненням до президента України, Кабінету Міністрів України, народних депутатів та Засобів Масової Інформації.

 

Зібрались, бо не погоджуються з позицією, яку зайняв губернатор Вінниччини Анатолій Олійник.

Активістів обурила відверта брехня та, по своїй суті, провокаційна нісенітниця, яка звучала зі сторони керманича області.

 

Нагадаємо, в суботу 6 грудня мала відбутись сесія обласної ради. За Законом України «Про місцеве самоврядування», сесії міських та обласних рад можуть відвідувати усі бажаючі. Однак, керуючись попереднім досвідом, коли міліціонери не пропускали на сесію обласної ради навіть журналістів, голова облради Сергій Свитко, запропонував усім бажаючим пройти акредитацію. В результаті чого, громадські активісти подали списки бажаючих відвідати сесію.

Однак, керманич області вирішив не впускати вінничан до приміщення: біля адмінбудівлі вишукували загін міліціонерів і навіть бійців АТО Вінницької територіальної оборони, які щойно повернулись зі сходу.

Вінницькі активісти з різних організацій вчинили спробу так званого захвату облдержадміністрації у відповідь на відмову міліції пропустити громадськість на засідання сесії. Оскільки міліція нікого не пускала включно з журналістами, зчинилась штовханина, в результаті якої НІХТО з міліції серйозно не постраждав, натомість одному з активістів кийком зламано руку і ще одному вибито око (дані по цьому випадку не підтверджені). На момент проникнення протестувальників через центральний вхід облдержадміністрації пленарне засідання вже закінчилось, губернатор втік через чорний хід попри вмовляння деяких депутатів вийти до народу, і всі бажаючі вільно зайшли до приміщення. Таким чином фактично приміщення захвачено не було.

Не розібравшись в ситуації губернатор Анатолій Олійник, через ЗМІ звинуватив у сепаратизмі та озброєному штурмі обласної ради громадських активістів, більша частина яких – пенсіонери.

Безумовно, залишити без уваги такий наклеп, громадські активісти не змогли.

В результаті чого було сформоване звернення до української влади.

Публікуємо повний текс звернення та підписи учасників Народного Віче:

 

Президенту України Петру Порошенку,
Народним депутатам України,
Кабінету Міністрів України,
засобам масової інформації

ЗВЕРНЕННЯ

учасників «Євромайдану» і «Революції Гідності» та
небайдужих жителів міста Вінниці та Вінницької області

м. Вінниця                                                                                                                                                                                  14 грудня 2014 р.

 

 

Ми, жителі міста Вінниці та Вінницької області, надзвичайно стурбовані тим, що з подачі вінницьких найвищих чиновників перебіг подій у місті Вінниці 6-7 грудня 2014 року трактується як прояви сепаратизму та виконання замовлення кремля. Насправді ж у Вінниці мала місце банальна спроба реваншу депутатів обласної ради від партії регіонів на чолі з Романом Аксельродом, яким явно підігрував нинішній голова Вінницької ОДА Анатолій Олійник. Вони прагнуть усунути з посади голову Вінницької обласної Ради Сергія Свитка, що розпочав докорінні зміни в системі влади на обласному рівні.

Сергій Свитко поставив низку принципових питань, зокрема щодо звітування про використання бюджетних коштів, виділених у травні на придбання бронежилетів для потреб учасників АТО та коштів, що виділені на підготовку області до опалювального сезону 2014-2015 років. Він також надіслав кілька звернень до обласної прокуратури, які стосуються незаконного спорудження житлового будинку на шкільному стадіоні у Вінниці та передачі в приватну власність 18 гектарів землі із комунальної власності області; утворив комісію з вирішення проблем в житлово-комунальній сфері.

Замість активної роботи над вирішенням поставлених питань, депутати обласної ради під керівництвом Романа Аксельрода, Віктора Вікалюка та Валерія Коровія – за підтримки голови обласної державної адміністрації Анатолія Олійника – намагаються позбутися незручного для них голови обласної Ради. З цією метою вони ініціювали позачергову сесію облради та винесли на її розгляд питання про звільнення Сергія Свитка з посади голови. Водночас була дана вказівка не допустити представників громадськості до сесійної зали, не зважаючи на завчасно подані списки.

Брутальне нехтування конституційними правами громадян спричинило протистояння між громадськими активістами і так званими «тітушками» та співробітниками правоохоронних органів, унаслідок чого є постраждалі з обох сторін. Представники громадськості таки зуміли увійти до приміщення обласної ради, де зустрілись з головою обласної Ради і депутатами, що його підтримують. Спільними зусиллями було сформовано Раду Майдану Вінниччини та проголосовано за вимогу щодо звільнення з займаних посад усіх винних у порушеннях прав людей. За участю голови обласної ради Сергія Свитка було проведено прес-конференцію, після якої присутні активісти покинули приміщення обласної ради.
Замість того, щоб розгорнути роботу над вирішенням проблемних питань області за участю представників громади Вінниччини та депутатів обласної Ради, Анатолій Олійник в публічному зверненні ще 6 грудня 2014 року (http://vin.gov.ua/web/vinoda.nsf/web_alldocs/Doc%D0%AF%D0%86%D0%9A%D0%929RJGXZ) звів наклеп на учасників подій. Він охарактеризував активістів як озброєних бойовиків, що діяли піддавшись кремлівській пропаганді.

Наступного дня 7 грудня Анатолій Олійник – на підставі фактів з біографії вихідця з Шаргородщини Сергія Бадюка – представив журналістам «докази», що нібито свідчать про наявність зв’язку учасників подій 6 грудня 2014 р., зокрема Олексія Фурмана та Віктора Малиновського, зі спецслужбами Російської Федерації. Ці припущення голови ОДА негайно підхопили депутати Вінницької міської ради, які на своїй сесії прийняли звернення із засудженням сепаратизму у Вінниці, а ЗМІ, що підконтрольні групі обласних депутатів-заколотників, оголосили про нібито спробу обрати у Вінниці «народного губернатора», намагання створити «вінницьку народну республіку», просунути у Вінниці інтереси кремля. Основні звинувачення у злочині – спробі державного перевороту та створенні «картинки» для кремля розвінчав в своєму відеозверненні Сергій Бадюк (https://golos-narodu.com.ua/ua/golovna/sergij-badyuk-v-oficijnomu-videozverneni-nazvav-gubernatora-vinnichchini-anatoliya-olijnika-totalno-nedalekoyu-lyudinoyu-_video_.html#.VI12BFNXB1A).

У подальшому – з подачі голови ОДА Анатолія Олійника – розгорнулось масове переслідування учасників подій 6 грудня 2014 року. Юрія Павленка заарештовано, Януарія Шостака оголошено в розшук, близько 300 осіб викликано на допити.
Вимагаємо виконати вимоги Вінницького Майдану від 6 грудня 2014 року, а також негайно:

1. Утворити робочі групи з проблемних питань: забезпечення звітності за використання коштів обласного бюджету, незаконне відчуження земельних ділянок з комунальної власності області, протиправне будівництво житлового будинку на шкільному стадіоні, вирішення проблем в житлово-комунальному господарстві. До робочих груп запросити депутатів обласної Ради, представників правоохоронних органів, Вінницької міської ради, Громадської ради при обласній Раді, Ради Майдану Вінниччини.

2. Забезпечити участь громадськості в роботі президії Вінницької обласної Ради та сесії Вінницької обласної Ради.
3. Припинити кримінальне переслідування учасників подій біля приміщення обласної Ради та приміщення УМВС області 6 грудня 2014 року, в т.ч. звільнити з-під арешту Юрія Павленка та закрити провадження щодо нього і Януарія Шостака.

4. Нарешті звільнити тотально безвідповідального Анатолія Олійника з посади голови Вінницької ОДА.

5. Звільнити з посад керівників правоохоронних органів: УМВС України у Вінницькій області Ігоря Моренця, Вінницького МВ названого УМВС Юрія Куцого, прокурора області Вячеслава Соколового.

Ця Заява прийнята на віче прямим відкритим голосуванням та підтримана вінничанами і жителями Вінницької області.
Підписи додаються.

 

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я