Новини Визначати тип опалення та обирати постачальника послуг з опалення тепер можна індивідуально

Визначати тип опалення та обирати постачальника послуг з опалення тепер можна індивідуально

391
0

На розгляд Верховної Ради України внесений законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення відносин у сфері теплопостачання, надання послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води" (№3142).

На розгляд Верховної Ради України внесений законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення відносин у сфері теплопостачання, надання послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води" (№3142). Документ дозволить врегулювати питання несанкціонованого відключення від централізованого теплопостачання. Про це повідомила прес-служба Соціальної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

Згідно із запропонованими змінам кожне місто буде зобов’язано розробити та затвердити схему теплопостачання свого населеного пункту. Це документ, в якому описані всі аспекти (господарські, економічні та технологічні) та дана характеристика всіх джерел теплової енергії й теплових мереж, закріплені плани їх розвитку.

На підставі цього документа споживачі отримують право легально (просто та прозоро), якщо є відповідні технічні можливості, від’єднатися від централізованого опалення та перейти на індивідуальне. Також споживачі отримають право обирати та змінювати теплопостачальну організацію, з тих, що діють на певній території.

Важливим є той факт, що споживачі, які вже перейшли на індивідуальне опалення і мають всі дозвільні документи, можуть користуватися ним і надалі. Штрафні санкції та обов’язок повернутися до централізованого опалення на них розповсюджуватися не буде. Але якщо відключення було проведено самовільно і без дозвільних документів – будуть застосовуватися штрафи. Також такі споживачі будуть зобов’язані за власний рахунок повернутися до централізованого опалення.

У разі самовільного від’єднання від теплових мереж сума штрафу може складати для громадян у розмірі від двадцяти (340 грн.) до вісімдесяти (1360 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і для посадових осіб ― від п’ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Самовільне відключення споживача послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води буде тягнути за собою накладання штрафу на громадян від двадцяти (340 грн.) до вісімдесяти (1360 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб ― від п’ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Необхідно нагадати, що індивідуальне газове опалення само по собі небезпечне. І небезпека значно збільшується, якщо обладнання встановлено без дозвільних документів та з порушенням технічних вимог. Наприклад, тільки за сім місяців 2013 року при використанні газу у багатоквартирних будинках сталося 40 нещасних випадків. В них постраждало 78 осіб, в тому числі – 28 людей загинуло (дані Держгірпромнагляду). За висновками Держгірпромнагляду основною причиною аварій є самовільне встановлення газових приладів та недотримання вимог безпеки під час їх експлуатації.

Законопроект розроблений з урахуванням досвіду країн Північної Європи та Прибалтики. З дилемою переходу на індивідуальне опалення чи збереження централізованого теплопостачання раніше зіткнулися країни північної Європи, зокрема, Швеція, Данія, Німеччина, Литва. І їх досвід переконливо свідчить, що саме централізоване теплопостачання дешевше за будь-який інший доступний на сьогодні вид індивідуального опалення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я