На голову Новини Віктор Малиновський: «Територіальна громада – наше майбутнє!»

Віктор Малиновський: «Територіальна громада – наше майбутнє!»

205
0

 У нас багато говорять про те, що народ – це єдине джерело влади, що за законом про місцеве самоврядування люди можуть реально управляти своїми районами і навіть містами. Але ніхто толком не знає, як це здійснити в реальності.

 У нас багато говорять про те, що народ – це єдине джерело влади, що за законом про місцеве самоврядування люди можуть реально управляти своїми районами і навіть містами. Але ніхто толком не знає, як це здійснити в реальності.

Спробую доступно та чітко пояснити.

Коли суспільство управляє державою, то влада є просто найманими менеджерами, не більше того, яких легко міняти, в тому випадку, коли вони не влаштовують населення. Працює закон, працює система, на жаль, у нас поки такого ладу немає, ми щоразу вибираємо собі парламент, президента. Нічого не змінюється, все залишається як і раніше, тобто прав у нас ніяких, влада вирішує сама, що їй робити, як їй управляти нами і нічого не відбувається. Ми незадоволені, ми йдемо знову на вибори. Ви знаєте, що післязавтра у нас нові вибори. Від того, що хтось зміниться, на нас це ніяким чином не вплине.

Це стосується й Вінниці, де просто відбувається беззаконня – незаконно будуються комерційні об’єкти на шкільних стадіонах, підвищуються постійно тарифи ЖКГ, у громадян віднімається земля, просто у вас під носом можуть побудувати супермаркет і провести дорогу, і ви безправні, ви нічого не можете зробити. Але ж так може відбуватися тільки в державах тоталітарного режиму.

Чому ж у нас влада вільно, ні перед ким не відчитуючись, творить беззаконня?

В західних розвинених демократіях такого не буває, тому що там громадяни – самі господарі своєї території, тобто громадяни вирішують самостійно і вказують, що їм треба зробити на їх території. Це і є «громадянське суспільство», тобто коли всі громадяни безпосередньо беруть участь у суспільному житті, самі беруть участь у вирішенні всіх проблем місцевого значення…

І це зовсім не утопія, а абсолютна реальність. Все це можна зробити прямо зараз і у нас.

Для цього громадянам треба просто бути активним і створити на своїй території громаду місцевого самоврядування. Ця територіальна громада місцевого самоврядування абсолютно законна. Конституція і її статті 140-143 дають нам повне право створювати органи місцевого самоврядування та визначати самостійно їх структуру. Тобто ми з вами за місцем нашого проживання можемо створити такий орган і не тільки керувати своєю територією, але і вказувати владі, чого ми хочемо, контролювати владу.

На жаль, дуже мало людей знає про цю форму організації місцевого самоврядування –«територіальну громаду».

Такі громади на повну силу діють навіть в Росії, зокрема у Москві; такі громади є у штатах, є в Іспанії, Німеччині, Франції…

Територіальні громади є осередками громадянського суспільства, тобто ми повинні добре розуміти, що ми, територіальні громади – влада на місцях.

Всім добре відомо, що таке профспілки.

Профспілки, домоглися дуже багато чого в справі захисту прав працюючих – короткий робочий день, відпустки, лікарняні – все це досягнення профспілок. Територіальне місцеве самоврядування можна порівняти з профспілкою тільки на певній території, вона захищає права місцевих жителів так само, як профспілки захищають права працюючих. Причому, територіальна громада об’єднує людей.

Ми з вами знаємо, що партій дуже багато, є і комуністи, ліберали і консерватори, праві й ліві. Всі ці партії роз’єднують народ, а територіальна громада тим хороша, що вона об’єднує всіх жителів, незалежно від їхніх політичних переконань, незалежно від їхнього віку, достатку, незалежно від їх релігій і т.д.

Єдина мета жителів – щоб на їх території проживання було все добре і щоб вони могли самі вирішувати, що там відбувається.

Такі приклади є в Європі, там теж є територіальне місцеве самоврядування, воно називається по- різному: «комуна», «кантон» у Швейцарії , але це не важливо, суть одна. Там самі жителі визначають, що їм робити, вони висувають зі своїх лав депутатів або підтримують тих представників влади, які розділяють позицію територіальних громад.

А в нас що відбувається – ми вибираємо невідомо кого! Коли ви приходите на муніципальні вибори, перед вами висить таблиця з невідомими особами, і ви повинні довіряти передвиборної кампанії цієї людини, яка зараз обіцяє що завгодно, але коли він приходить до статусу законного депутата, то просто не виконуває свої обіцянки. У нас навіть немає процедури відкликання таких депутатів.
Так от, територіальна громада влаштована зовсім за іншим принципом.

То що ж таке територіальна громада? Це добровільне об’єднання жителів за місцем їх проживання. Вона влаштована приблизно так само, як влаштована Верховна рада, тобто є рада громади, є делегати, які проводять конференції по установі цієї громади, вибирають цю раду. Будь-який член ради відкликається в будь-який момент. Якщо жителів не влаштовує в чомусь його діяльність, то без всяких зволікань, без усякої тяганини на перших же зборах ради така особа замінюється на іншу. Це дозволяє громадянам управляти своєю територією.
Це найпрогресивніша форма управління своєю територією.

Тому я закликаю вас, усіх небайдужих вінничан, слідкувати за оновленням новин на нашому сайті. Ми подаватимемо цикл статей, в який пояснюватимемо детально, як створюється територіальна громада, для чого вона створюється. І якщо вам потрібна якась додаткова консультація, на сайті є контактний телефон – дзвоніть і Вам все розкажуть. Будь ласка, звертайтесь.

Якщо ви вирішите створити орган місцевого самоврядування, то ми вам всіляко в цьому допоможемо. Ми працюємо безкорисливо, на громадських засадах, це нічого не коштує.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я