Новини Віктор Малиновський: Завдяки маленькій групі вінничан була викрита масштабна шахрайська схема по...

Віктор Малиновський: Завдяки маленькій групі вінничан була викрита масштабна шахрайська схема по відчуженню комунального майна

311
0

 На зібранні школи «старших по будинках» виступив активіст Бурий В. з доповіддю, про те, що на засіданні міськвиконкому мав розглядатись протест прокурора по питанню ЖЕО.

 Hа зібранні школи «старших по будинках» виступив активіст Бурий В. з доповіддю, про те, що на засіданні міськвиконкому мав розглядатись протест прокурора по питанню ЖЕО. Однак, з його слів, протест не розглядався, а міська влада зробила вигляд, що нічого й не знає про його існування. Та після того, як ініціативна група, настояла про розгляд даного питання, з’ясувалось, що цей протест все таки частково задоволений, зокрема:

1. Подання прокурора м. Вінниці «Про усунення порушення вимог Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України, Законів України «Про житлово-комунальні послуги та «Про місцеве самоврядування»;

2. Пункт 1 рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради від 10.01 2013 р. №25 визнали таким, що втратив чинність.

А тепер по сутті розглянемо саме рішення міської ради і протест прокурора та вияснимо, що вони несли в собі для вінничан, яким «пощастило» бути на обслуговувані в ЖЕО.

Отже, прокуратура міста вимагала від міськвиконкому скасування рішення міської ради №25 від 10.01.2013 р. «Про обслуговування житлового фонду», що означає повну передачу комунальної власності, що сьогодні перебуває на обліку ТОВ «ЖЕО» на обслуговування комунальним підприємствам, як це було раніше.

Наступною вимогою прокуратури було розірвання договору «Про передачу в господарське відання житлові будинки та прибудинкові території» між вінничанамиі самим житлово-експлуатаційним об’єднанням.

Саме завдяки цьому договору ТОВ «ЖЕО» фактично стало власником 763 житлових будинків та 16 нежитлових приміщень.

Що ж означає «передача в господарське відання»?

Без відома власників квартир, співвласників нежитлових приміщень багатоквартирних будинків, без громадських слухань, без конкурсу на надання ЖКП, а значить, без згоди Споживачів ЖКП міська влада передала 763 житлових будинків в центрі міста та ближньому Замості приватному товариству з обмеженою відповідальністю, в безпосереднє користування.

Коли міськвиконком приймав рішення №25 та № 940 та передавав у господарське відання нерухомість, у житлово-експлуатаційному об’єднанню офіційно числився лише один працівник – директор Файден В.А.

Також, рішенням №940 «Про передачу основних засобів» (комп’ютерної техніки, принтерів, ксероксів та ін..) міськвиконком передав «ЖЕО» по балансовій ціні коштовну нежилу нерухомість в центрі міста.

До прикладу, одне лише нежиле приміщення, що на вул.. Грушевського, 17 (суди) має приблизну оцінювальну вартість 1157446 грн.

А таких приміщень з оснащеною інфраструктурою та всіма комунікацій у ЖЕО близько 20.

Вище зазначене рішення та п.1 Господарського кодексу України дозволяє приватній структурі не лише користуватися та розпоряджатися майном територіальної громади, а й відчужувати його. Мало того, ці та інші приміщення, що є на балансі в житлово-експлуатаційній канторі, можуть здаватись в оренду і, навіть, виступати в якості залогу під кредит. А це значить, що в разі банкрутства ТОВ «ЖЕО» те чи інше приміщення може бути стягнуто за борги.

Подібна ситуація вже траплялась в Дніпропетровську. Так приватна структура, на зразок ТОВ «ЖЕО», подібним незаконним способом, отримала в господарське відання 96 нежитлових приміщень.

Віддавши значну їх частину під кредитний залог банку, приватна організація збанкрутувала. В результаті всі ці приміщення були відчуженні банком. І хоч прокуратура міста вчасно відреагувала, повернути приміщення назад до комунальної власності міської ради вдалось лише частково – повернули 7 із 96.

В ситуації ж з ЖЕО, найгірше те, що цій приватній структурі передано у господарське відання і 763 житлових будинки. Сьогодні в них, «ЖЕО» активно відбирає підвали, облаштовуючи їх під магазини, розважальні заклади та ін.. За бажанням «ЖЕО» може побудувати в будь-якому з будинків мансардний поверх і на це йому вже не будуть потрібні дозволи жителів цього будинку.

До того ж міська рада передала в господарське відання прибудинкові землі територіальних громад без відповідних актів та документів на цю передачу. Це призвело до того, що ТОВ «ЖЕО» тепер незаконно нараховує плату за прибирання прибудинкових територій, а також вільно здає їх в оренду та під будівництво.

Виконавчий комітет Вінницької міської ради, порушив законодавство, наділивши ТОВ «ЖЕО» такими повноваженнями, а саме п.1 ст.29 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», де зазначено, що «управління майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад, здійснюють виконавчі органи міської ради».

А в статуті ТОВ «ЖЕО» чітко зазначається, що в діяльність об’єднання входить:

облікнерухомого комунального майна територіальної громади міста;

передача в оренду об’єктів, що належать до комунальної власності територіальної громади міста;

відчуження об’єктів, що належать до комунальної власності територіальної громади міста.

Цей факт уже мав би насторожити чиновників міської ради, однак відсутність реакції свідчить лише про свідоме сприяння апарату міської ради шахрайським схемам приватної структури, з метою особистої наживи за рахунок цінного майна територіальної громади міста.

Цікавим фактом залишається те, що завдяки маленькій ініціативній групі небайдужих, до свавілля міських чиновників, громадян, була викрита масштабна шахрайська схема по відчуженню комунального майна вінничан.

На сьогодні прокуратурою міста відкрито кримінальне провадження й проводиться розслідування діяльності приватної, підпорядкованої міській ралі, структури «ЖЕО».

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я