На голову Новини Віктор Малиновський: "Порошенко має почути голос народу: якщо територіальні громади будуть контролювати...

Віктор Малиновський: "Порошенко має почути голос народу: якщо територіальні громади будуть контролювати владу – Україна приречена на успіх"

151
0

 Перемога Петра Порошенка на президентських виборах вже у першому турі свідчить про те, що українцям вкрай набридли нестабільність в країні, війна на Сході і невчасна політична реклама. А така значна явка громадян на виборчі дільниці говорить про те, що громади хочуть взяти ситуацію в країні у власні руки та впливати не лише на виборчі процеси, а й на майбутнє держави.

Перемога Петра Порошенка на президентських виборах вже у першому турі свідчить про те, що українцям вкрай набридли нестабільність в країні, війна на Сході і невчасна політична реклама. А така значна явка громадян на виборчі дільниці говорить про те, що громади хочуть взяти ситуацію в країні у власні руки та впливати не лише на виборчі процеси, а й на майбутнє держави.

Не секрет, що багато хто, голосуючи за Порошенка 25 травня, керувався бажанням стабілізувати політичну ситуацію навколо України та й країна сьогодні не в тому стані, щоб розкидатися грошима.

Інше питання чи оправдає Петро Олексійович надії отих 56% українців, що підтримали його? Чи зуміє він зупинити провокації з боку Росії та залагодити конфлікт та об’єднати Схід і Захід України, чи поверне всім нам мир і наш півострів? Чи зуміє вивести економіку з кризової ями та вдатись до надболючих, але вкрай необхідних адміністративних реформ?

Особисто я, нічого радісного від перемоги Порошенка не очікую. Я не вірю в те, що цій людині будуть під силу, запущені Януковичем до критичного стану проблеми.

Йому випала нелегка доля, це зрозуміло. І першочергових завдань, які перед ним повстануть це – впровадження адмінреформ та подолання корупції.

Адмінреформа це:
1) Усунення інститутів держадміністрацій та передача їх повноважень виконкомам рад;
2) Децентралізація влади – передача повноважень із центру на місця, перерозподіл коштів бюджетів.

Владу та депутатів мають взяти під контроль територіальні громади. (Прямі вибори від сільських до обласних голів, вибори головного суді, прокурора, міліціонера. Механізм контролю може бути різним: або шляхом референдуму, або через закон відзиву чиновника/депутата по спрощеній схемі).

Майдан акумулював велику кількість емоційної, інтелектуальної та організаційної колективної енергії для розвитку країни, і аби не втратити її ця енергія має бути спрямована у потрібне русло. Петро Порошенко має перенаправити цю енергію в створення територіальних громад та надання їм повноважень для контролю за владою і чиновниками.

Так, є надія, що цього разу, при новому президенті розграбовувати бюджет країни будуть не так зухвало, але є сумніви, стосовно того, що красти припинять.

Побудовані Януковичем корупційні схеми та свідомість чиновника, буде дуже важко зламати. Адже, якщо перевибори в місцеві органи влади та в ВР будуть проведені аж в кінці 2015 року, то старий, наскрізь корумпований провладний корпус, буде спокійно й далі займатися корупцією та чиновницьким свавіллям.

Я вважаю, що Петру Олексійовичу варто братись до роботи різко та рішучо: скасувати держадміністрації, передати всі права виконкому всіх рівнів рад, прийняти новий закон про бюджет.

А контроль за владою надати територіальним громадам, які стануть локомотивом всіх реформ для успішного майбутнього України.

На моє глибоке переконання, тільки територіальні громади можуть стати тим, лакмусовим папірцем, який буде не лише фільтрувати чиновницькі та депутатські апарати на прояви корупції, а й стане містком в спілкуванні між владою та людьми. Це, в свою чергу, призведе до збільшення рівня довіри до влади і чиновників. Але якщо Порошенко лише формально зробить адмінреформу та зневажить думки громади – це дасть поштовх до нового соціального зриву чи, якщо хочете, нової жовтневої (листопад) революції.

Адже люди хочуть спілкування у вирішенні проблем, хочуть щоб їх слухали і чули. На жаль, поки що я знаю Порошенка, як людину, що вміє лише нав’язувати свою точку зору і аж ніяк не прислухатись до інших.

Ми, вінничани, вже маємо гіркий досвід із людиною Порошенка, його правою рукою – Володимиром Гройсманом, який за всі роки свого «мерського» керування у Вінниці, завжди ігнорував думку своєї громади.

Якщо Порошенко оточить себе подібними людьми, – діалог не відбудеться. А значить очікувати, що новий президент дозволить територіальним громадам «вмішуватись» в «секретне» життя-буття різних рівнів чиновників та брати вирішальну участь у формуванні нового успішного майбутнього України, – марна справа. А значить новий президент не буде нічим кращим за старого і нічого незробить для українців.

Надіюсь, Петро Порошенко дослухається до Голосу народу. Впевнений, під контролем територіальних громад, ми проведемо успішну боротьбу з корупцією. І тоді ні в кого не буде навіть думки спокушатись на цілісність та незалежність ,тому що Україна буде потужною державою.

Слава Україні!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я