Новини Віктор Малиновський: «Новий експеримент над жителями Вінниччини найбільше «відіграється» на пенсіонерах та...

Віктор Малиновський: «Новий експеримент над жителями Вінниччини найбільше «відіграється» на пенсіонерах та студентах!»

407
0

Черговий «абзац» покращення «продегустують» на собі вінничани.
Кабмін збирається «спростити» отримання українцями допомоги від держави, створивши так звану «єдину інформсферу соціальної сфери».

 Черговий «абзац» покращення «продегустують» на собі вінничани.
Кабмін збирається «спростити» отримання українцями допомоги від держави, створивши так звану «єдину інформсферу соціальної сфери». Для цього вони планують видати всім повнолітнім українцям та дітям-інвалідам спеціальні електронні картки, на яких запишуть основну інформацію про власника: ПІБ, вік, місце проживання та реєстрації. З цією карткою та паспортом можна буде звернутися у відділення Мінсоцполітики, де і оформлять належні пільги.
Це, нібито, має позбавити людей від необхідності нести купу довідок і вистоювати черги для оформлення допомоги при народженні дитини, субсидії на квартплати, допомоги малозабезпеченим, інвалідам і т. д. Однак чи так все добре має бути, як розповідають нам політики?

Як завжди, впроваджують на користь собі, а не людям!

Для того, аби проконтролювати видачу пільгових грошей, в регіонах створять єдину систему, що дозволяє автоматично отримувати вже наявну у всіляких держорганах інформацію про доходи, майно і сімейний стан місцевих жителів. Для цього доведеться підключити податкову – щоб за сплаченими податками з’ясувати офіційні доходи громадян, Держреєстраційну службу – для визначення складу сім’ї, прав на нерухомість, МВС – в питанні реєстрації місця проживання, а також автомобілів, і Держземагентство (земля), і банки (вони не зобов’язані розкривати таємницю вкладу, але повинні дати інформацію про реально отримані вкладником на руки відсотки). Планується, що база буде постійно оновлюватися.
Президент Украналітцентра Олександр Охрименко стверджує, що «в Європі така інформсфера давно працює, і там отримують соцдопомогу тільки ті, хто її дійсно потребує. У нас ситуація інша. Наприклад, у пенсіонера з мінімальною пенсією є дві квартири , одну з них він здає в оренду, але доходи не показує і отримує субсидію по квартплаті як незаможний. Якщо буде створена єдина база, він вже субсидію не отримає».
Стривайте, пане президент, для початку потрібно згадати, що Україна – далеко не Європа! А якщо пенсіонер з мінімальною пенсією має дві квартири, але не здає одну з них в оренду, а тримає її, допустимо, для свого внука, який підростає в селі? Що тоді? Він не отримуватиме законні пільги, бо хтось там припускає, що пенсіонер заробляє «ліві» гроші?

Маєте 10 соток землі – ніяких пільг!

А ще, цікавий момент, якщо у людини є земельний пай, то він автоматично вважається джерелом доходу незалежно від того, є такий дохід чи ні, в такому разі субсидію платити не будуть. Крім того, в базі буде зафіксовано не просто наявність землі, а реально отриманий з неї дохід, допустимо, від здачі в оренду.
Он як «замутили»! Та в селах землі, яка «гуляє» в кожної бабці по пів гектару! І хто цю землю орендуватиме? Не існуючі колгоспи чи орендарі-приватники, яким землі й без того вистачає? Мабуть, в Верховній Раді не розуміють, що земля в селах пустує, заростає бур’янами і ніхто з тих земель прибутку не має!
Але бур’яни – не бур’яни, система все одно вважатиме бабку мало не олігархом, раз у неї землі стільки. А відповідно, пільги цій бабці будуть тільки снитись.
Таким чином, половина «заслужених» пільговиків відсіється! Куди подінуться їхні кошти – здогадуйтесь самі.
А як же бідні люди, яких у нас, на Вінниччині мало не половина? Адже їх доходи стане легше вирахувати злочинцям – за допомогою хакерів або, що ймовірніше, шляхом підкупу чи залякування клерків Мінсоцполітики.
Також варто глибоко сумніватись, що інформація не буде повністю об’єктивною через наявність в Україні великого сектора тіньової економіки. А ще буде купа помилок в внесених даних, особливо спочатку, для виправлення яких, пільговикам буде потрібно все одно збирати силу-силенну довідок.
До того ж, не варто розраховувати на високоосвіченність і комп’ютерну грамотність персоналу, особливо в районах… а ще технічні збої від перевантаження системи. Коротше – «плюсів» пластикових карток з пільговими грошима – маса!
Не забуваємо згадати, що вже діючі бази, наприклад ДАІ, бази нерухомості… зависають кожен день через велику кількість користувачів, а ж додадуться ще й нові. У підсумку люди, які прийшли оформити пільгу, будуть годинами чекати, поки відновиться доступ до бази даних.

Як все це відбуватиметься?

Потрібно буде вистояти пристойну чергу, заповнити заяву на отримання карти, докласти до неї 2 фотографії. Надати свій паспорт та посвідчення, що дає право на пільги. Видати карту повинні за тиждень. Але згодом виявиться, що чекати картку деяким доведеться по 2-3 тижні. Можливо, колись створять міські call-центри, де вас поставлять в чергу, в кращому разі через місяць. Але і це не позбавить вас від необхідності особисто прийти на місце видачі картки, спочатку для написання заяви, потім – для отримання самої картки. Зручність, скажімо, відсутня…
Впевнений, що, по-перше, усіх пільговиків «кинуть» під один банк, який наживатиметься на наших відсотках й залишать пільговиків без вибору. А по-друге, – у Пенсійного фонду і в управліннях соціального захисту давно є всі потрібні дані, фото та інші документи. Всі пільговики стоять на обліку. Так навіщо вкотре змушувати людей збирати папірці, вистоювати черги і тріпати один-одному нерви?
Складнощі з новою картою 100% виникнуть і у пенсіонерів, для яких користування банкоматом – те саме, що вища математика. Куди звичніше отримувати «живі» гроші на пошті, ніж переживати, що картка загубиться, забудеться пін-код або, не дай Бог, гроші пропадуть з рахунку …
Одним словом «покращення»! Знати б кому з Вінницьких дякувати за черговий експеримент над нами!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я