На голову РУХ Ветеранів і Пенсіонерів Військові пенсії будуть перераховувати тільки за окладом, званням і вислугою років (Верховний...

Військові пенсії будуть перераховувати тільки за окладом, званням і вислугою років (Верховний суд)

242
0

У Верховному суді в складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянули зразкове справу про підстави перерахунку військової пенсії через зміну грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців… Рішення таке:

Рішенням від 13 березня 2019 року визнано правомірним перерахунок пенсії військовослужбовців з урахуванням тільки трьох складових оновленого грошового забезпечення: окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Інші види грошового забезпечення (які суд 1 інстанції зобов’язав врахувати, перерахувавши призначену пенсію: додаткова винагорода, допомога на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань, премія, винагороду за участь в АТО) не враховуються при перерахунку, оскільки це не передбачено постановою Кабінету міністрів від 21.02.2018 № 103 “Про перерахунок пенсій особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб”.

ВС відкинув постанову районного суду, яким вирішено спір щодо складових грошового забезпечення, що враховуються при призначенні пенсії позивача. Зазначено, що призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом, підставами і механізму проведення, порядку обчислення грошового забезпечення (складові, періоди які враховуються) і відповідно врегульовані різними нормами законодавства.

Саме Кабмін наділений правом встановлювати умови, порядок і розміри пенсійних виплат при перерахунку пенсії військовослужбовців, які фінансуються за рахунок коштів Держбюджету, в зв’язку зі зміною грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.

Це передбачено статтею 63 Закону “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 9 квітня 1992 року і узгоджується з функціями уряду, визначеними в пунктах 2, 3 статті 116 Конституції України.

Оскільки Кабмін визначив, що перерахунок військової пенсії можливий тільки при оновленні окладу за посадою, званням та надбавки за вислугу років, не можна вимагати обліку інших сум.

Всі типові справи будуть вирішуватися таким чином, якщо не зміниться порядок проведення перерахунку пенсій особам, звільненим з військової служби, які отримують пенсію відповідно до Закону “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Раніше ми писали, що 44% українців отримують пенсію до 3 тисяч грн, лише 2% – понад 10 тисяч.

Також повідомлялося, що Пенсійний фонд заборгував Держказначейству вже 52 млрд гривень! Гройсман “докерувався”!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я