На голову Економіка Відносини між Україною та Білоруссю : історія успіху та прогресу!

Відносини між Україною та Білоруссю : історія успіху та прогресу!

236
0

Білорусь є важливим торговельним партнером України, тому країни мають працювати над збільшенням взаємного товарообігу!

«Очевидно, що подібний Форум слід проводити регулярно. Він зміцнює партнерство між нашими країнами в усіх сферах, не тільки на рівні Києва та Мінська, а й на рівні наших областей і окремих підприємств. Така глибинна співпраця стає важливою складовою наших відносин. Як доказ – підписання у рамках Форуму комерційних контрактів на суму близько 500 мільйонів доларів США, а також розширення географії нашої співпраці», — сказав Глава Української держави.

Володимир Зеленський відзначив початок діяльності українсько-білоруської робочої групи з питань міжрегіонального і транскордонного співробітництва.

«Білорусь — наш ключовий торговельний партнер. Товарообіг між нашими країнами за минулий рік перевищив 5 мільярдів доларів США. Я згоден з Олександром Григоровичем — ми можемо й повинні подолати позначку 6-8 мільярдів доларів», — наголосив Президент.

Це завдання комісії з торговельно-економічної співпраці. Найближчим часом буде оновлена українська частина цієї Комісії. Серед пріоритетів у торговельно-економічних відносинах України та Білорусі Зеленський назвав співпрацю у паливно-енергетичному комплексі, інфраструктурних і транспортних проєктах, промисловості, виробничу кооперацію, а також взаємодію в аграрно-промисловому комплексі.

На думку Володимира Зеленського, країни мають великий потенціал для взаємної модернізації підприємств, спільного виходу на ринки інших країн та участі у багатосторонніх проєктах.

«Вірю, що цьому сприятимуть і масштабні зміни в Україні, які позитивно оцінить бізнес-середовище, кредитори та інвестори. Я запрошую білоруських інвесторів до активної співпраці й хочу, щоб історія відносин між Україною та Білоруссю була історією тільки успіху та прогресу», — резюмував Президент України.

Олександр Лукашенко погодився з тим, що Україна є для його країни одним із головних торговельних партнерів, і висловився за нарощування взаємного товарообігу.

«Ми готові вести перемовини про збільшення постачання нафтопродуктів для ваших підприємств. Вважаю, що у майбутньому треба підтримувати спільні проєкти у цій сфері», — сказав Олександр Лукашенко.

Ще обговорили альтернативні шляхи постачання вуглеводневої сировини зі світових ринків.

«Значна частина наших переговорів стосувалася цієї теми і ми домовилися, що не просто опрацьовуватимемо варіанти, а безпосередньо діятимемо. Це цілком природно й не спрямовано проти якихось інших країн це наша потреба. Якщо хочете — це нинішня безпека двох країн», — наголосив Президент Білорусі.

На його переконання, серйозні основи для взаємовигідної співпраці є і в енергетиці, особливо після відкриття українського ринку електроенергії, великі перспективи відкриваються також у машинобудуванні. Важливим ланцюгом у розвитку економічних зв’язків Олександр Лукашенко назвав і транспортні артерії.

«Географічне розташування наших країн відкриває гарні можливості для логістичної сфери. Транзитну привабливість Білорусі й України може посилити річкове судноплавство по Дніпру та Прип’яті, його інтеграція у міжнародний водний шлях Е-40», — зазначив він.

Олександр Лукашенко нагадав, що Білорусь не лише експортує свої товари в Україну, а й сама імпортує український метал, сільськогосподарську та харчову продукцію, кормові добавки, ліки та багато іншого. Він також підкреслив, що багатомільярдний товарообіг між двома країнами формується на місцях, і назвав низку українсько-білоруських підприємств, які працюють в Україні.

Джерело